Equivocada

Regisztráció dátuma: 2018. november 9.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. november 9.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Jean Paul Gaultier Le Beau EDT

Jean Paul Gaultier Le Beau EDT
2020. február 29.

Szerintem ez egy brutálisan jól sikerült illat. Mikor először megszaglásztam, semmi érdekeset nem váltott ki belőlem, nem is nagyon éreztem belőle semmit. Sajnos ez az átka, ha parfümériákban szaglászunk, mert annyira keverednek ott az illatok, hogy pl az en orrom elég gyorsan elfárad, s utána már semmit nem érzek rendesen.
De a lényeg, hogy valamiért két hónapig nem hagyott nyugodni ez a lötyi, úgyhogy végülis vettem belőle egy üveggel :D
Itthon, tiszta orral már teljesen más volt, tökéletesen éreztem az illatot, s nagy csodálatomra egyből beleszerettem. Nem mondom, hogy a legkülönlegesebb, de mégis tud valamit, mert három összetevőből ilyen finomat alkotni... (mint a Gaultier 2, egyszerű, de nagyszerű)
Meg van benne minden, ami kell. Édes is (de nem émelyítően) , friss is, nálam kicsit füstös is.
A legjobb benne szerintem a tonka. Imádnivaló, ahogy a leszáradást végigkíséri. Ezzel a kókusszal nekem olyan, hogy szinte beleharapnék a kezembe, mikor megérzem, annyira finom :D ezt eddig csak a Gaultier 2 és a Chanel Egoiste érte el nálam, de most itt van ez is. S még hozzátenném, hogy meglepően tartós is! 7-8 órát simán lehet érezni, ruhán mégtovább, s a szillázsa is pont megfelelő. Egésznapon át meg-meg csap finoman :D
Akárhogy is, remélem, sokáig fogják gyártani és nem járok úgy vele, mint a G2-vel, mert akkor fel kell tankolni belőle :D
Mindenképpen 5 csillag!

Jean Paul Gaultier La Cologne Fleur Du Male

Jean Paul Gaultier La Cologne Fleur Du Male
2019. június 8.

Nem is tudom, mit lehetne erről az illatról írni.
Régen, mikor még kapható volt, használtam, de aztán elfogyott, kiderült, hogy nagyon nehéz már beszerezni. De ma olyan szerencsém volt, hogy egy parfüm üzletben megláttam a polcon árválkodni. Le is esett az állam és gyorsan lecsaptam rá, nehogy valaki elhalássza előlem. Bár ez a veszély nem nagyon állhat fenn, tekintve, hogy nem egy népszerű illat.
Számomra ez mindig is egy örök kedvenc marad, az EDT verzióval együtt.
Szerintem minden meg van benne, ami a mostani parfümökből hiányzik. Kreativitás, egyediség, energia, minőség.
Nyitásnál eléggé friss, citrusos, nekem enyhén kesernyés, amit nagyon imádok benne. Azután elkezdenek előjönni a viágos jegyek, s a fűszerek. Végig megmaradt ez a friss-édeskés vonal, de én egy kis hidegséget is érzek benne, ami szerintem nagyon jól összeillik az egész illat hangulatával. EDC létére nagyon tartós, simán bír annyit, mint egy jobb minőségű EDT. Aki szereti az egyedi illatokat, azoknak mindenképpen ajánlom, hogy próbálják ki, ha tehetik.
Így nyáron, ebben a melegben a legjobb viselni :)

Chanel Cristalle EDT

Chanel Cristalle EDT
2019. április 5.

Nem is tudom, mit mondhatnék erről az illatról. Bár én férfi létemre használom, de ez egy olyan illat, aminek muszáj a gyűjteményemben lennie. Nagyon friss, hideg illat, kesernyés. De olyan nagyon jólesően kesernyés, finom citrussal, s némi virágos beütéssel. A leszáradása is csodálatos, finom krémes, Chanel-es csoda lesz belőle :) Ami még furcsa, hogy nekem olyan, mintha gyerekkori emlékeket hozna elő, bár nem tudok róla, hogy bárki is használta volna a környezetemben. Vidéken nőttem fel, s talán pont azt a finom friss illatot idézi meg számomra, amit ilyen környezetben lehetett érezni. Nyugodtság árad belőle. Igazából tavasszal-nyáron esik a legjobban használni, de télen is simán viselhető. Szerintem megérdemli a max csillagot!