erika4.kovacs

Regisztráció dátuma: 2014. február 22.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. február 22.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Alverde Vadrózsás Arctisztító Tonik

Alverde Vadrózsás Arctisztító Tonik
2014. november 26.

Pozitív:
- rózsavíz, rózsa kivonat, ez valamennyi C vitamin tartalmat sejtet
- tejsav is az összetevők között szerepel az INCI végefelé, azaz leginkább tartósítás végett, de előlegezzük meg neki, hogy enyhe hámlasztóként is
Negatív:
- alkohol, sajnos igen előkelő helyen rögtön a második a rózsavíz mögött (ellentétben az itt feltöltött felsorolással), azaz nagy valószínűséggel szárítani fogja a bőrt
- parfüm/illatanyag, ugyan esszenciális olajból származó, ahogy itt a flakonon olvasom, de ahogy alant többen írták, ez nem egy jól sikerült, elegáns rózsa, hanem sajnos közelebb áll a "vénasszony szagú pancshoz"
De! Ahogy elnézem a lakosság számára viszonylag könnyen elérhető és megfizethető tonikokat, mindegyikben lesz valami kivetnivaló. Ha kétezer forint alatti toniknál találna valaki alkolholmentest, azt nagyon szívesen olvasnám. (most így hirtelen, gondolatban a Nonique-kal, Oriflame-mel és a Helia D-vel vetettem össze). Ebben legalább nem sima víz van keverve egy kis glycerinnel, meg valamiféle hidrogenizált növényi olajjal, plusz ráadásként kétféle parabénnel...
Arra, hogy az arcom áttöröljem egy előzetes, alapos tisztítás után mielőtt rákerül a krém vagy szérum+krém kombó, arra voltaképp nekem megfelel. Nem lesz réteg és a flakonból szagolt tömény illat sem hagy büdös réteget az arcon, vagy ha lehet is érezni, épp csak néhány másodpercig. Viszont abszolút nem biztos, hogy újraveszem.
Leginkább olyasmit keresnék, mint a Melvita Damask Rose Floral Water (ROSA DAMASCENA FLOWER WATER* - AQUA/WATER - POLYEPSILON-LYSINE - CITRONELLOL** - GERANIOL** - EUGENOL**), de (1) nem könnyen beszerezhető itthon (ha valaki tudja, legyen olyan jó és árulja el), (2) és ha átváltom az árát forintra, akkor 6400ft körül mozog, azaz egy más árkategória.

Clinique 7 Days Scrub Cream Rinse-Off Formula

Clinique 7 Days Scrub Cream Rinse-Off Formula
2014. szeptember 24.

Ahogy kezdünk egyre inkább áttérni a különféle AHA/BHA savas hámlasztókra, én is egyre kevésbe használok szemcsés radírozókat, de ez még a jobbak közé tartozik a relatíve olcsóbb árkategóriában. Krémes állagú, apró, nem durva szemcsék. Újra már nem vennék, de amíg tart hetente vagy inkább kéthetente elhasználom. Naponta semmiképp.

Montale Sandflowers EDP

Montale Sandflowers EDP
2014. szeptember 17.

Ritka kombináció... különböző emberek bőrén biztos különbözőképpen hat és nem utolsó sorban, mint uniszex parfüm szerepel a Montale kínálatában. Tudni kell, hogy a szokásos Montale-okhoz képest ez egy nagyon diszkrét, visszafogott illat, és talán nagyon picit kevésbé tartós, mint a szokásos, erős aoud-os illatok.
Elvben tartalmaz: tengervíz, boróka, moha és szantálfa alkotóelemeket, de ez tipikusan olyan illat, amely mindenki orrának más. Engem egy forró, homokos tengerpartra emlékeztet, amely kb. 2-3 óra alatt picit édeskésebbre szárad le. Tekintve, hogy a mainstream illatokból is az 50ml most már sokszor 15ezren felül van. ebből pedig 17ezer forint körüli, én nem drágállottam az árát, mert hát valljuk be, ez nem jön szembe az utcán vagy az irodában és szinte senki sem tudja, hogy mi van rajtam...csak azt, hogy finom és visszafogott. Tartósságát szemléltetendő, a "jobb" orrú kollégák azért meg tudják mondani, ha aznap ugyanabban a tárgyalóban én is jártam, mert az illat visszamarad, de nem tolakodóan, ha értitek mire gondolok.

1 ÖSSZETEVŐ