EvaO93

Regisztráció dátuma: 2015. január 22.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. január 22.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Atelier des Ors Pink Me Up

Atelier des Ors Pink Me Up
2024. április 29.

Valóban van hasonlóság közte és néhány más Designer illat között (pl Mon Paris) DE valahogy mégis picit más és minőségibb az összhatás. Jobban ki tudom venni a jegyeket, de mégis tökéletesen harmonikus is.
Tesztelés képpen magamra fújtam, kíváncsi voltam, hogy hogy viselkedik egy egész napon keresztül.
Ami biztos, a tartósságára és a hatósugarára részemről nincs panasz. Nem rajongok a rózsás illatokért, de ez tetszik. Kicsit hajaz a Delina-ra is, de annál kevésbé szúrós és valamivel légiesebb, könnyedebb.
Az eleje citrus, lédús bergamot, a szederrel együtt kissé fanyar nyitány, amit a pezsgő buborékai és a rózsa lazítanak fel.
A rózsa számomra rózsavíz jellegűen jelenik meg ebben a parfümben, kicsit Aquás/ hideg/ légies (?)
Olyan, mintha egy nyári kora estén a kertben ücsörögve egy pohár rozé pezsgő alapú koktéllal (vagy rozé fröccsel, szeder sziruppal) a kezemben, a szél felém fújná annak a nagyfejű illatos rózsának a finom, édeskés illatát, amit apukám ültetett. A pacsuli segít kiegyenlíteni, megerősíteni a gyümölcsös jegyek harmoniáját, nem túl szúrós. A pézsma az írisszel nagyon könnyed, tiszta, légies, üdeséget ad a parfümnek. Enyhén talán púderessé is válik idővel, de nem lesz fojtogató sem pedig tipikus púderes rózsa illat.

Boldog vagyok, mert első alkalommal kaptam rá dícséretet és többen megkérdezték, hogy mi van rajtam. Szerintem van helye a Niche polcokon, ennek is megvan a közönsége, hiszen szerencsére mindenkinek más az ízlése.
Viszont a maga minősége mellett, láttunk már hasonló illatokat, így túl különlegesnek nem mondanám, viszont én annak éreztem magam tőle. <3
Egyelőre megkapja az 5 csillagot, de szívem szerint 4,5-őt adnék ebben a pillanatban. (Ha kiüti a Delinát, ő lesz az 1. számú rózsám 😊)

Goldfield & Banks Silky Woods

Goldfield & Banks Silky Woods
2024. február 2.

Mostanában nagyon rajta vagyok "A" tökéletes vanília illat megtalálásán. Szeretem az édes, gejl, gourmand vanília illatokat is, de valahogy vágyom a különlegesebbet, amiben van valami csavar, valami extra. Hosszú idő óta nem éreztem ezt parfümmel kapcsolatban. De most úgy érzem megtaláltam AZ illatomat. Kellőképen nőies, kellőképpen különleges és szexi és kellőképpen univerzális. Simán el tudom képzelni "bárhol/ bármikor" illatnak.
Egy biztonságos illat, amit bármikor leemelnék a polcról, amikor éppen nincs jobb ötletem vagy nincs időm eldönteni/ nem jön az ihlet, hogy mi legyen az aznapi viselet. Úgy érzem vele nem tudok mellélőni.
Kifújáskor finom gyümölcsös illatot érzek, peidg a jegyei között nem találok gyümölcsöt. Lédús, finoman édeskés gyümölcs, vanília alapon egy kis dohány levéllel és bőrrel. A végeredmény ugyanakkor nem egy füstösen dohányos, fullaszó, nehéz bőrös illat, inkább egy lágy, abszolút nőies, SELYMES bőr. Végre egy parfüm, amire illik a neve, most így jobban belegondolva. :D
Határozottan be kell szereznem nagy üvegben is, mert fogyóban a 10 ml-m.

Theodoros Kalotinis Velvet Chocolate EDP

Theodoros Kalotinis Velvet Chocolate EDP
2023. november 14.

Egy csere útján került hozzám, innen is köszönet Timinek.
Szeretem a csokit enni, inni, de parfümben valahogy sosem tudtam elképzelni magamon. Amikor egyszer-egyszer próbálkoztam kakaóbabos vagy csokoládé illatú tusfürdővel, nem igazán voltam elragadtatva, nem váltak be, így valahogy nem is éreztem késztetést arra, hogy parfümökkel próbálkozzam. Nem éreztem azt, hogy az "jó", ha csokiillatom van.
Szóval volt egy parfümöm, amire allergiás voltam, így mindenképpen el akartam cserélni. Így került hozzám a Velvet Chocolate. Erre úgy néz ki allergiás sem vagyok, ami már jó hír.
1: Kupak leemelése: "Pfúúú, hát ez nagyon csoki,nagyon kakaóbab illatú, elég egysíkú, azt hiszem nem lesz kedvenc."
2: 1 perc múlva: "Azért mégis csak fújni kellene belőle, hátha." - SPRICC
3: Következő 2-5 perc: "Hm, ez még mindig kakaó... hm, de várjunk csak, ez micsoda, hm, ez változik." (A tonkabab kezd kibontakozni)
4: 5. perc után: "Figyelj mááár, ez egyre jobban tetszik." - és már szaladok a szobába. "Éééédeseeeeem, nééézd csaaak, mit szólsz? Tetszik? Ugye milyen finom?!" - és bár szegény még fel sem fogta, hogy mit szeretnék, már dugtam is a karomat az orra alá.
5: Na jó, én ettől kész vagyok... IMÁDOM/ AKAROM/ KELL mégpedig örökre.

Valahogy így történt az, hogy egy alapvetően csoki illatot magán nem túlzottan kedvelő/ elképzelni nehezen tudó emberként eljutottam oda, hogy most ez az egyik kedvencem. Bátran ajánlom mindazoknak akik szeretik, vagy akik egy picit is nyitottak még akkor is, ha alapvetően eddig nem tudták volna elképzelni magukon.