Fruzsi97

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 14.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2015. szeptember 14.
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás vevő: 1 vétel
Megnézem

Garnier Fructis Macadamia Hair Food 3in1 Hajmaszk

Garnier Fructis Macadamia Hair Food 3in1 Hajmaszk
2020. augusztus 2.

Soha semmilyen pakolást nem használtam, egy ideje már balzsamot sem. A hajápolás csak a samponozásból állt, aminek eredményeként 2-3 naponta mosni kellett a hajamat.
A "karantén" szülte nagy szabadidőben gondoltam, hogy az arcápolás mellett foglalkozzunk egy kicsit a hajápolással is. A klasszikus samponomat is lecseréltem szulfát-, szilikon-, és parabénmentesre + megvettem ezt a terméket is, leginkább csak a vegán jelzése miatt, ártani nem árthat alapon.

Nagyon jó termék! A korábbi 2-3 napontai hajmosást 2 hétre is ki tudom tolni, illetve inkább úgy fogalmazok, hogy ez a max, ameddig elmentem mert 2 hét után azért furának éreztem, hogy nem mostam hajat. :) Általában 1-1.5 hetente mosok, mióta használom a terméket de akkor sem azért mert már olyan zsíros vagy büdös (sőt, nagyojln jó illatú lesz tőle a hajam), hanem csak... mert... az ennél több időt már túlzásnak tartom. :D De a lényeg, azt gondolom, hogy még a 2 hetet is lehetne tovább pedzegetni.

Egyébként én hajmosás után teszek a tövekre és a végekre, bőségesen. Ezt követően 2 naponta éjszakára a hajtőre teszek belőle, nem öblítem ki, ami a kezembe marad, azt a végekre szétoszlatom. Jártam már úgy, hogy elfelejtettem és reggel csináltam és kb. fél óra alatt új erőre kapott a hajam.
Olyat is csináltam már, hogy hajmosáskor nem használtam sampont, csak ezt és az bevált.

Mindenképp ajánlom azoknak, akik száraz/zsíros hajjal küzdenek. Ha nem használ, akkor érdemes a sampont is mindenmentestre lecserélni.

Garnier Micellás Arctisztító Víz

Garnier Micellás Arctisztító Víz
2020. augusztus 2.

Hát, nekem sajnos nem jött be. Ez az első micellás arcvíz, amit valaha is próbáltam, kisebb kiszereléssel vettem meg belőle 1 hónapja, de még mindig van. Leviszi a sminket, igen, de egy csomó vattakorongot el kell használni hozzá. Első alkalom után ki is pattogott a homlokom, amin szinte sosem szokott pattanás lenni, úgyhogy pár napig nem használtam, végül tettem még egy próbát, többet nem okozott pattanást. Így utólag azt hiszem, ott nem tisztítottam meg alaposan, és ennek lettek az eredményei a kis rondaságok. Amúgy ha ez számít, Estée Lauder alapozót használok, de nem hiszem, hogy ez lényeges lenne... Mindenesetre olyan esetekre hasznosnak tanálom, ahol nem tudok csaphoz jutni, illetve nincs kedvem "pocsolni" szappanos vízzel - mert számomra ez a tuti és legjobban bevált módszer a smink eltávolítására már évek óta.

Update: 2,5 évvel később újra vettem egy dobozzal abban a tudatban, hogy még sosem próbáltam. Ebből is látszik, hogy nem hagyott valami mély nyomot bennem. Lényeg, hogy nem tartom gazdaságosnak, mert 4-5 koronggal végig kell menni az arcon, mire teljesen eltávolítja a legutolsó szennyeződést is. Azóta más alapozót használok, de az is a minőségi fajtából való. Talán gyengébb, nem vízálló alapozót könnyebb eltávolítani, de én ezt a terméket legfeljebb csak utazáshoz ajánlanám. Azonban viszonyítási alapom nincs, nem tudom, hogy a többi micellás víztől mennyivel jobb. Mindenesetre a rengezeg pozitív vélemény meglepő számomra.
Remélem, többet nem veszem meg :)

Silk'n Revit Essential Gyémántfejes Mikrodermabráziós Készülék

Silk'n Revit Essential Gyémántfejes Mikrodermabráziós Készülék
2019. március 17.

Kb. fél éve van meg. Körülbelül heti 1x vagy legfeljebb 10 naponta használom. Én azt vártam ettől a készüléktől, hogy majd segít a pattanás utáni hegek halványításában. A vásárlást alapos kutatás előzte meg. Korábban már hallottam a Dermarollerezésről, így eredetileg azt akartam megvenni, aztán valahogy mégis erre esett a választásom, lévén, hogy mivel "gép", remélhetőleg ez többet tud. Nem igazán eredményezett változást. A bőr persze szépen tisztítja és az orrom körüli mitesszereket elmulasztotta (az első használat után!), és utána nagyon sima, puha bőrt eredményez. Ilyenkor szoktam feltenni pakolásokat (pl. Lush), hogy hatékonyabban jussanak be a hatóanyagok a bőrbe. Más dolgokkal kiegészítve használhat, de önmagában nem igazán ér sok mindent (azon kívül, hogy puha bőrt ad). Szóval ez is csak egy eszköz a sok közül egy adott cél elérésében és nem egy csodaszer. A Dermarollert később fogom kipróbálni, mivel jön a nyár és ilyenkor nem annyira javasolt, de ha az is ugyanennyit tud majd, mint ez, akkor nem leszek lenyűgözve attól, hogy mennyi pénzt költöttem el erre feleslegesen.