Gyöngy05

Regisztráció dátuma: 2014. április 6.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2014. április 6.
Bőrtípus: Száraz

Cetaphil Tisztító Oldat Minden Bőrtípusra

Cetaphil Tisztító Oldat Minden Bőrtípusra
2019. október 23.
(!)

Jelentkeztem tesztelőnek, mert nem néztem meg előtte az összetevőket. Ezt a terméket összetétele alapján nem venném meg, még olcsóbban sem. Mivel én lettem az egyik nyertes, nyilván kipróbáltam és véleményezem, s teszem mindezt negatív előítélet nélkül, korrekten, tényleges tapasztalataim alapján. A használata az utasítás szerint nem volt egyértelmű, így úgy használtam, mint egy folyékony szappant, vizes bőrre vittem fel, jól eldörzsöltem, lemostam. Próbáltam száraz bőrön is, mint egy arclemosó tejet vagy krémet, de ez a módszer nagyon nem jött be, felvittem az arcomra, de hirtelen eltűnt, beitta, vagy rászáradt, így tisztogatni, áttörölni már nem tudtam. Tehát vizes bőrön a tapasztalataim a következők: Vízzel jól eldolgozható, könnyű textúrájú, teljesen illatmentes. Nem szárított, nem feszült tőle az arcbőröm, kellemes érzetet hagyott maga után, így rövidtávú használattal.Tisztító hatása szerintem gyenge, sminkkel, alapozóval nem sokat tudott kezdeni, nem vitte le, csak oldani próbálta, tehát sminklemosóként nálam nem funkcionált, még nem vízálló sminkek esetén sem. A micellás víz sokkal többet tud e téren. Akkor tisztított jól, ha teljesen sminkmentes volt a bőröm, csak a napi rárakódott szennyeződést, kis zsírosságot kellett levinnie. Pattanást, mitesszert nem képez, úgy tűnik, ezekre nyugtatóan, jótékonyan is hat valamelyest. Hosszú távú hatásáról nem tudok beszámolni, csak egy bő hétig használtam. Összetevői nagyon nem szépek, csupa káros, felületaktív anyag, ápoló összetevő nincsen benne. Attól, hogy az illatanyagot kivonták belőle, még nem nevezném szenzitívnek, hipoallergénnek, hisz tele van más káros, allergizáló, irritáló összetevőkkel, az illatmentesség csak egy dolog.
Bár nálam és a többi véleményezőnél nem váltott ki ilyen hatásokat, azért fenntartással fogadom ezt a terméket. A túlárazottságát sem értem, miért is kell ennyit fizetni ezért a beltartalomért? Azért kap tőlem csak két csillagot, mert bár a bőrömre tett rövidtávú hatása pozitív, de sminklemosásnál elvérzett, összetevői sem tetszőek és túlárazottnak gondolom.

Yves Saint Laurent Libre EDP

Yves Saint Laurent Libre EDP
2019. október 18.

De jó, hogy hallgattam a megérzésemre és nem csináltam vakvásárlást egy teljes kiszereléssel! Az üvege gyönyörű, csábító, azt gondoltam valami csodát rejt magában. Bár a vélemények megosztóak, de tapasztalataim alapján ez teljesen szubjektív dolog, s már előre örültem az új illatomnak. Aztán valami mégis motoszkált bennem, hogy csak óvatosan vele, így végül mintát rendeltem belőle. Áldom azt a belső hangocskát, ami azt súgta, hogy ne! Nagyon nem az én illatom, és ezt nem csak úgy értem, hogy nem tetszik, nem az én személyiségemhez illő, hanem bántja az orromat, nem tudom magamon elviselni. Számomra kellemetlen, szúrós és sajnos nem csak a kifújáskor, hanem leszáradását követően is. Meglepődtem, mert teljesen mást vártam. Elegánsnak, nőiesnek, különlegesnek sem találom, nekem egy értelmezhetetlen illat. Kezdtem mentegetni, hogy biztosan csak az én bőrömön ilyen, nem fér össze a kémiámmal, ezért fújtam papírra, sálra, de ugyanazt éreztem. Párszor próbálkoztam még a használatával, hátha megmutatja egy másik arcát is, de nem és nem. Feladtam, elajándékoztam a maradék mintát. Hány csillagot adjak...? Vérzik a szívem, mert ha korrekt akarok lenni, akkor magára az illatra 2-nél többet nem tudok.

Chanel Coco Mademoiselle EDP

Chanel Coco Mademoiselle EDP
2019. szeptember 29.

Szomorúan olvasom, hogy változott az illat. Nekem is régről van egy üveggel, még egy határ menti duty free boltban vettem és imádatom ennyi év után is töretlen. Egyszerre több parfümöt használok, és a borsos ára miatt őt elsősorban csak alkalmakra szoktam (jó, volt, hogy elcsábultam, és munkahelyre, mindennapokban is fújtam néha). Ha választanom kéne, a sok parfümöm közül, lehet, hogy a Mademoiselle lenne a befutó, pedig vannak még minőségi, drága illataim. Ez a régi kiadás nagyon erős, tartós, különleges illat. Rajtam annyira jó, annyira illik a személyiségemhez, stílusomhoz, a bőröm kémiájához, hogy csak dicséretet kaptam a környezetemtől miatta. Kielemezni nem akarom, hisz sokan megtették már előttem, lényeg, hogy gyönyörű és imádom viselni. Viszont fogytán az üveg, hamarosan esedékes lesz újravásárolnom, és most elbizonytalanodtam, hogy hol, milyen kiadásút keressek, hogy ne érjen csalódás. Mikor az ember zsigereibe már beleég egy illat, akkor elvárja ugyanazt a minőséget minden vonatkozásban, nem szívesen adja alább.