Hiriel

Regisztráció dátuma: 2017. december 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. december 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Etude House Sunprise Mild Airy Finish SPF50+

Etude House Sunprise Mild Airy Finish SPF50+
2019. május 26.

Ez a kedvenc fényvédőm, mindig visszatérek hozzá! Igyekszem fizikait választani, és ez célnak tökéletesen megfelel. A tubusból kinyomva elég tejszerű, folyós termék jön ki, illata enyhén alkoholos, de engem nem zavar, próbáltam már sokkal rosszabbat is. Nagyon könnyen eloszlatható, siklik a bőrön. Enyhe fehér réteget hagy, de ha azt egy picit még ütögetjük, várunk vele, el is illan pár perc múlva. BB krémet szoktam csak max használni, az alatt tökéletes. A nap folyamán nem kukacosodik, nem hámlik le a bőrömről. Az én bőrömet nek szárítja egyáltalán, de jól alá is hidratálok (koreai rutint használok, tonik 2-3 rétegben, szérum, esszencia és krém vagy lotion), így a kombinált bőrömet nem sivatagosította el az orcákon sem. És pattanásokat sem okozott. Nekem abszolút 5 csillag. :)

Benton Aloe-BHA Toner

Benton Aloe-BHA Toner
2019. május 16.

Hááát... én a Cosrx AHA/BHA-t használtam azelőtt, de vissza fogok hozzá térni. Nagyon szép összetevői vannak ennek is, de valahogy nekem nem sokat tesz hozzá a bőrömhöz. Amikor elkezdtem használni, egész nyugodt volt a bőröm (alapvetően a T-vonalam zsíros, tágabb pórusok, mitesszerek vannak ott, az orcáim egész rendben szoktak lenni), használtam tonikként reggel-este, de nem tett hozzá a rutinomhoz, a Cosrx mellett kevesebb mitesszerem volt. Aztán egy hete behisztizett az állam, előjött a szokásos hormonális akném, és sajnos a Benton nem segített úgy az elmulasztásukban, mint a Cosrx, ez utóbbi most nagyon hiányzott. :( Ráadásul a pumpája is olyan erővel lövelli ki a terméket, hogy mindig valamennyi kiloccsan a tenyeremből, ellentétben a Cosrx diszkrét, jól szabályozható szórófejes megoldásával. Úgyhogy nekem sajnos annyira nem vált be, ezt most vissza is cserélem.

Mizon Snail Repair Szemkrém

Mizon Snail Repair Szemkrém
2019. május 16.

Kb. másfél hónapja használom, a karikák eltüntetésében valóban segített és egész hidratálttá teszi a szemkörnyéket, viszont valahogy sosem tud rendesen beszívódni, akár ha csak tényleg minimális mennyiséget is teszek rá. És utána így meg picit kukacosodik.

Update: miután kipróbáltam 2 másik szemkrémet is (Purebess és AHC), azt kell, hogy mondjam, ez nem egy túl jó krém - legalábbis nekem. Azok rendesen beszívódnak, és a mini ránc-kezdeményeimet is szépen feltöltik, sokkal hatékonyabbnak érzem azokat.