Best of Beauty 2019

illatvarázs*

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

Agent Provocateur Blue Silk EDP

Agent Provocateur Blue Silk EDP
2019. március 19.

Bírom, hogy még az új parfümök között is lehet azért szépségekre találni. Komolyan lassan már ez lesz számomra a meglepő. Az elmúlt években tucatillatokat dobnak ki a nagy parfümházak, erre jön egy kevésbé ismert ház - (ismert,ismert, de nem egy kajak mainstream vonal) - és megvan benne a parfümök lényege, üzenete. Nem mindenki szereti a fűszeres illatokat, tudom, de aki igen, annak nazális boldogságot tud/fog okozni. Tetszik, hogy nem brutál, nehéz fűszeres illat. Általában amiben fahéj van, az már egy mélyebb, orientális illat. Nos ez nem mély. Van benne könnyedség, némi frissesség. (Akinek a frissesség a citrusos vonal, az hülyének fog nézni, de tudom van aki érti amit írok.) Emelem a kalapom, aki megalkotta. (Beverley Bayne) Összehozni látszólag egymásnak ellentmondó összetevőkből egy parfümöt, mutat némi szakértelmet. (Gondolok itt pl. számomra furcsa párosokra: boróka, nektarin, vetiver, tonakabab)
Az elején a fahéj üti fel a fejét, ekkor még ez a legmeghatározóbb, aztán jön a borsos, borókás fűszeresség, picit frissen, majd enyhén gyümölcsösödik és szép lassan egy szantálos, enyhén tonkás finomság lesz belőle.
Az üveg és a doboz is szép! Nekem ez is fontos.
Megint megnyugodtam, hogy még nincs vége a parfümszakmának, vannak még szépségek.

Vera Wang Forever Vera EDP

Vera Wang Forever Vera EDP
2018. május 23.

Nagyjából 2 évig volt fent a tesztelendő illatok listámon. Reméltem, hogy egyszer felém sodorja a sors, mert az elképzeléseim szerint ez nagyon nekem való illat. Végre, végre a sors mozdult és az illatot teljes valójában, finom, puha illatmolekuláit beszippantva élvezhetem. Az illat pont olyan, mint ahogy elképzeltem, cseppet sem csalódtam.
Vera Wang a menyasszonyi ruháiról híres. Na, ez az illat, a nagy napra remekül kiegészít egy gyönyörű menyasszonyi ruhát, de az egyszerű mindennapokat és megszépíti.
Az illat írisz, pézsma és szantálfa násza, egy kis orgonás aláfestéssel.
Nekem jellegében picit Trussardi-Inside, My Name és Ferragamo-Emozione illataihoz hasonlít.
Ez a békés, kiegyensúlyozott napok megkoronázásához kiváló illat. Nem kiemelkedő és különleges, de a harmonikus összetettsége segít, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.

Chanel Coco Mademoiselle Intense

Chanel Coco Mademoiselle Intense
2018. március 9.

Összeültek a Chanel fejesei, aztán fejüket vakarva, hogy mivel is kellene tarolni, így döntöttek: "Nem jött be annyira a Gabrielle, mint amit vártunk. Hiányolják belőle a sánel életérzést, az illatainkra jellemző karakterességet. A magyar KM-án különösen lehúzta a női közönség. Mit tegyünk? Vegyük elő az eladási rekordokat döntő, karakteres Coco Mademoiselle-t, ezt szereti fújni boldog, boldogtalan. Vegyítsünk hozzá Coco Noir-t, ez mélyíti, gazdagítja az illatot. Na! Ez így jó lesz! Reméljük most már nem sírnak, hogy ez nem karakteres sánel illat!"
Kedves Chanel ház! Nekem tetszik a Gabrielle, szóval miattam nem kellett volna ezt az újabb erőlködést összehozni.
Én sajnálom, hogy a szépséges Coco Noir-t összekeverték a tőlem távol álló Coco M.-el.
Kíváncsi leszek a nagyérdemű véleményére.
Tartóssága nagyon tuti, ebbe nem lehet belekötni.
Csak azért 4 csillag és nem 3, mert benne van a Coco Noir. Nem azért húznám le, mert nem finom illat. Az erőlködés nem tetszik.