illatvarázs*

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz

Annick Goutal Vanille Exquise

Annick Goutal Vanille Exquise
2021. november 13.

Szerk.
Az előző véleményemet 2016. november 7-én írtam. Azóta sok víz lefolyt a Dunán, az életem többször kifordult a négy sarkából, kicsit változtam a történések hatására. Viszont egy dolog még mindig nem változott. Ugyanúgy rajongok a Vanille Exquise illatáért.:-) Hihetetlen, hogy 13 éve nem tudom megunni. Minden ősszel előveszem és tavasz elejéig boldogan fújom és a rajongásom mit sem változik. A sors mindig olyan kegyes hozzám, hogy amikor már azt hiszem nem sikerül több üveggel beszereznem, elém görget egy újabb üveggel.
Annyi változást érzek az utóbbi két évben, hogy már alig érzem füstösnek, inkább a puha púderessége erősödött fel a bőrömön.
Ennyi év rajongás után, talán már kijelenthetem, hogy ez a parfüm életem egyik illata.
4. napja ezt fújom és annyira egyensúlyban vagyok, jó érzés amikor megcsap ez a szépséges, púderes vanília. Most reggel kimentem az udvarra, és a hidegben olyan fantasztikusan felerősödött a csodásan megkomponált illata, hogy gyorsan a klaviatúra elé ültem megosztani az apró boldogságomat.

8 éve az egyik kedvenc őszi-téli illatom. Emlékszem az első üvegem ismeretlenül jött az ebay-ről, mert itthon még nem lehetett kapni, letesztelni sehol sem tudtam, így a rendelésbe belevágtam, mert szinte tudtam, hogy ez az én illatom lesz.. Ó, hogy én milyen jól tettem, hogy hallgattam az ösztöneimre! Ahogy megérkezett az illat és beleszippantottam, rögtön szerelmes lettem és ez azóta is tart. Van mindenféle vanília, de a Goutal féle vanília mindegyiktől merőben más. Számomra egyedi. Fás-füstös-mandulás vanília, mindezek ellenére mégis egy könnyedebb típusú illat, mindezek mellett van mélysége. Rajtam nem édes, hanem inkább szárazabb fás, nagyon enyhén púderes vanília. Perfect!

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT
2021. február 25.

Picit virágos, picit gyümölcsös, picit szappanos, picit pézsmás-púderes. Ebből a mindenből pici adag egy szép kerek puha illatot hoz létre. Nem korszakalkotó, de az egyszerű, letisztult volta miatt mégis van egy különleges bája. Nálam az illatok évszakokra vannak osztva. Ritka kivétel ez az illat, mert ezt minden évszakban hordhatónak tartom. Egyébként az illat olyan, mint az üvege. A letisztult fehér tejüveg és a piros cimke. A tiszta, puha illatban ott egy kis izgalom, titok.

Agent Provocateur Blue Silk EDP

Agent Provocateur Blue Silk EDP
2019. március 19.

Bírom, hogy még az új parfümök között is lehet azért szépségekre találni. Komolyan lassan már ez lesz számomra a meglepő. Az elmúlt években tucatillatokat dobnak ki a nagy parfümházak, erre jön egy kevésbé ismert ház - (ismert,ismert, de nem egy kajak mainstream vonal) - és megvan benne a parfümök lényege, üzenete. Nem mindenki szereti a fűszeres illatokat, tudom, de aki igen, annak nazális boldogságot tud/fog okozni. Tetszik, hogy nem brutál, nehéz fűszeres illat. Általában amiben fahéj van, az már egy mélyebb, orientális illat. Nos ez nem mély. Van benne könnyedség, némi frissesség. (Akinek a frissesség a citrusos vonal, az hülyének fog nézni, de tudom van aki érti amit írok.) Emelem a kalapom, aki megalkotta. (Beverley Bayne) Összehozni látszólag egymásnak ellentmondó összetevőkből egy parfümöt, mutat némi szakértelmet. (Gondolok itt pl. számomra furcsa párosokra: boróka, nektarin, vetiver, tonakabab)
Az elején a fahéj üti fel a fejét, ekkor még ez a legmeghatározóbb, aztán jön a borsos, borókás fűszeresség, picit frissen, majd enyhén gyümölcsösödik és szép lassan egy szantálos, enyhén tonkás finomság lesz belőle.
Az üveg és a doboz is szép! Nekem ez is fontos.
Megint megnyugodtam, hogy még nincs vége a parfümszakmának, vannak még szépségek.