illatvarázs*

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. november 25.
Bőrtípus: Száraz

Megnézem

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT

L'Occitane Jardin en Fete (Festive Garden) EDT
2021. február 25.

Picit virágos, picit gyümölcsös, picit szappanos, picit pézsmás-púderes. Ebből a mindenből pici adag egy szép kerek puha illatot hoz létre. Nem korszakalkotó, de az egyszerű, letisztult volta miatt mégis van egy különleges bája. Nálam az illatok évszakokra vannak osztva. Ritka kivétel ez az illat, mert ezt minden évszakban hordhatónak tartom. Egyébként az illat olyan, mint az üvege. A letisztult fehér tejüveg és a piros cimke. A tiszta, puha illatban ott egy kis izgalom, titok.

Agent Provocateur Blue Silk EDP

Agent Provocateur Blue Silk EDP
2019. március 19.

Bírom, hogy még az új parfümök között is lehet azért szépségekre találni. Komolyan lassan már ez lesz számomra a meglepő. Az elmúlt években tucatillatokat dobnak ki a nagy parfümházak, erre jön egy kevésbé ismert ház - (ismert,ismert, de nem egy kajak mainstream vonal) - és megvan benne a parfümök lényege, üzenete. Nem mindenki szereti a fűszeres illatokat, tudom, de aki igen, annak nazális boldogságot tud/fog okozni. Tetszik, hogy nem brutál, nehéz fűszeres illat. Általában amiben fahéj van, az már egy mélyebb, orientális illat. Nos ez nem mély. Van benne könnyedség, némi frissesség. (Akinek a frissesség a citrusos vonal, az hülyének fog nézni, de tudom van aki érti amit írok.) Emelem a kalapom, aki megalkotta. (Beverley Bayne) Összehozni látszólag egymásnak ellentmondó összetevőkből egy parfümöt, mutat némi szakértelmet. (Gondolok itt pl. számomra furcsa párosokra: boróka, nektarin, vetiver, tonakabab)
Az elején a fahéj üti fel a fejét, ekkor még ez a legmeghatározóbb, aztán jön a borsos, borókás fűszeresség, picit frissen, majd enyhén gyümölcsösödik és szép lassan egy szantálos, enyhén tonkás finomság lesz belőle.
Az üveg és a doboz is szép! Nekem ez is fontos.
Megint megnyugodtam, hogy még nincs vége a parfümszakmának, vannak még szépségek.

Vera Wang Forever Vera EDP

Vera Wang Forever Vera EDP
2018. május 23.

Nagyjából 2 évig volt fent a tesztelendő illatok listámon. Reméltem, hogy egyszer felém sodorja a sors, mert az elképzeléseim szerint ez nagyon nekem való illat. Végre, végre a sors mozdult és az illatot teljes valójában, finom, puha illatmolekuláit beszippantva élvezhetem. Az illat pont olyan, mint ahogy elképzeltem, cseppet sem csalódtam.
Vera Wang a menyasszonyi ruháiról híres. Na, ez az illat, a nagy napra remekül kiegészít egy gyönyörű menyasszonyi ruhát, de az egyszerű mindennapokat és megszépíti.
Az illat írisz, pézsma és szantálfa násza, egy kis orgonás aláfestéssel.
Nekem jellegében picit Trussardi-Inside, My Name és Ferragamo-Emozione illataihoz hasonlít.
Ez a békés, kiegyensúlyozott napok megkoronázásához kiváló illat. Nem kiemelkedő és különleges, de a harmonikus összetettsége segít, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben.