Isu69

Regisztráció dátuma: 2015. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. április 12.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Alverde Sensitiv Deo Roll-On Dry Aloe Vera Reis

Alverde Sensitiv Deo Roll-On Dry Aloe Vera Reis
2015. június 6.

Már évek óta keresem a számomra legmegfelelőbb dezodort. Az alumíniumot bármilyen formában - beleértve a timsót is - tartalmazó izzadásgátlók számomra szóba sem jöhetnek. Bár valóban hatékonyak, egy idő után kellemetlen, zavaró érzetet okoznak.
A dezodorok között eddig még nem találtam olyat, aminek a hatása akár csak néhány óránál tovább tartott volna.

Ez a dezodor az eddigi tapasztalataim - kb. két hét - alapján kifejezetten kellemes csalódást okozott. Mostanában már többnyire 30°C felett jár a hőmérséklet, és a 24 órás hatás eddig nálam maximálisan teljesült. Elég reggelente egyszer használni, és nekem semmiféle szódabikarbónás tuningolás nem kell hozzá, amit más hozzászólásoknál olvastam. Igaz, nem tömegközlekedéssel járok, és extrém körülmények között még nem próbáltam. Úgy tűnik, valóban nem zárja el a pórusokat, mert az izzadság távozik, de kellemetlen szagok nélkül. Irritációt nem tapasztalok. Más dezodorokkal eddig csak a "nem bírom a saját szagomat" hatást sikerült elérni, azt viszont akár 24 órán túl is képesek voltak nyújtani! :)
Ez a deo fehér, tejszerű állagú, a tégelye üvegből van. A kupakja jól zár, táskában is hordható, semmilyen pozícióban nem folyik ki. Felvitelekor eleinte vékony, enyhén nedves és kissé ragadós hatású, tejszerű nyomot hagy a bőrön, de ez pár perc alatt felszívódik, a ruhán eddig semmilyen nyomát nem láttam.
Illata leginkább a citromfűre emlékeztet, de sok más dezodorral ellentétben ez nem tolakodó, sőt, elég hamar eltűnik, így akár más illat is használható mellé.
Nálam egyelőre bevált, bár más kommentek alapján úgy látom, hogy ez nagyon egyéni - bőrtípustól, elvárásoktól, és gyanítom, hogy az izzadság összetételétől is függ -, így mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy neki jó lesz-e. Mindenesetre az eddigiek alapján megérdemli az öt csillagot. Ha hosszabb távon változna a véleményem, akkor újra írok.
Szép nyarat mindenkinek!