Katherine Pierce

Regisztráció dátuma: 2013. október 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. október 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Sotret Lágy Kapszula

Sotret Lágy Kapszula
2015. november 13.

Tényleg elégé megosztja az embereket ez a gyógyszer, de úgy gondolom tényleges véleményt az eredményről valóban csak több év, vagy évtized után lehetne alkotni.
Én egy hónapja szedem a gyógyszert, így csak a kezdeti tapasztalatokat tudom elmondani, a barátom viszont kb. 6 éve fejezte be ugyanezt a kúrát.
Rengeteg pattanása volt, nem csak a T-vonalon, hanem az arcán is. Az ajakszárazságon és enyhe bőrszárazságon kívül semmilyen mellékhatását nem tapasztalta. Viszont, ami jó pont, hogy azóta egyáltalán nincsenek pattanásai. A mitesszerek megmaradtak az orrán, de ugyebár ez bőrtípustól is függ, viszont eltelt 6 év, ami azért nem kis idő, és nulla pattanás :).
Persze mindenkinek más a szervezete, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy hatni fog.
Nekem egy magán bőrgyógyász írta fel a fél éves kúrát, de a lelkemre kötötte, hogy most ősszel el kell kezdenem, amikor már tudom, hogy nem fogok napra menni, mert ha nem, akkor inkább el se kezdjem, hanem csak jövőre. Az első két héten egy szem 20 mg-osat, majd most már 2x20 mg-ot szedek. A legidegesítőbb mellékhatása az, hogy a számat folyamatosan kennem kell, mert kiszárad. Viszont hajat mosnom tényleg csak hetente kéne, de higiéniai okokból nálam megmaradt a heti 2 :D. Azt mondta az orvos, hogy az első időszakban ki fogja hozni azokat a pattanásokat is, amelyek majd csak akár fél évre rá jöttek volna ki és nem szabad megijedni, mert lehetséges, hogy először nagyon csúnyán fogok kinézni. Hát nekem nem így lett. Kb. hetente jött ki egy nagyobb, sőt olyan is kijött ami már évekkel ezelőtt ott volt a bőrömben betokosodva, mert csak a csomót lehetett érezni. Most viszont kijött és két nap (!) alatt el is múlt. Ez talán a legnagyobb meglepetésem a bogyóval kapcsolatban, hogy olyan gyorsan gyógyulnak tőle a pattanások, hogy szinte ahogy kijön úgy megy is :). Az orrom alatt és az államon nagyon kiszárította a bőrt, de a doki által felírt gyógyszertári krém ezen is sokat segít.
Nagyjából ennyi tapasztalatom van, még nagyon friss a dolog, de szerintem átlagban ezekre lehet számítani, ahogy azt az előttem lévők is írták. A magzatkárosító hatás az egyetlen, amitől nagyon beparáztam. Oké, hogy nem szabad teherbe esni a kezelés alatt és utána még egy darabig, na de mi a garancia arra, hogy ha én pár év múlva gyermeket szeretnék, akkor nem lesz rá valamilyen hatással? Azért szerintem ezek a gyógyszerek valamilyen szinten benne maradnak a szervezetben. Szóval mindenki döntse el maga, hogy megéri-e kockáztatni, mert akárhogy is van, kételyei mindig lesznek az embernek. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Gladoil Citromfű Illóolaj

Gladoil Citromfű Illóolaj
2013. november 25.

Még régebben vettük, de mostanában folyton ezt párologtatom. Fantasztikus illata van, ilyenkor a tél közeledtével nagyon meghitt hangulatot tud teremteni a szobában :). Nem beszélve arról, hogy nyugtató hatással bír. Nekem nagyon bejön, csillagos 5-ös! :)

Labello Vitamin Shake Cranberry & Raspberry Ajakápoló SPF10

Labello Vitamin Shake Cranberry & Raspberry Ajakápoló SPF10
2013. november 13.

Elég régen vettem már, de még mindig nem használtam el. Az illata cukorkára hasonlít, ez nem igazán jött be. A színe világos, ami nekem nem állt valami jól, mivel nincs az a nagyon világos bőröm. Ápolni viszont valóban ápol. Próbáltam megszeretni, de nekem mégsem jött be annyira. Az ára pedig egyenesen túlzás úgy gondolom..

1 MÁRKA