kertesznorka

Regisztráció dátuma: 2016. október 6.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. október 6.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Gladoil Zöldtea Illóolaj

Gladoil Zöldtea Illóolaj
2020. július 8.

Ó, épp ezt az illatot keresem mióta. Az esőerdő fantázianevű illóolajuk életem egyik legborzasztóbb illatélménye volt, alig birtam kirobbantani a szagát az ultrahangos párologtatóból, még hetekig éreztem azt a vázába punnyadt csokor- szagot. Szerencsére nem adtam fel, hogy találok olyan zöldes tisztaságillatot, amit szivesen érzek az egész lakásban. Ami nem túl domináns, senkit sem zavar. És sikerült :-))) Csodafinom krémes zöld illat, volt egyszer egy csalánsamponom, arra hasonlit illetve a Balea kamillás kézkrémjére, és egy régebben használt aloe verás paprizsepire. Annyira kellemes, friss illat van tőle az egész lakásban! Az ára nagyon baráti, érdemes megpróbálni.

Lush Dear John Parfüm

Lush Dear John Parfüm
2020. július 6.

Update: ahogy telnek a napok és tesztelgetem, azt kell mondjam, olyan, mintha nem is erről a parfümről irtam volna pár napja... se lime-ot, se koriandert nem érzek most, a kezdés inkább narancsos, kis konyakos beütéssel, valóban később megérkezik a kicsit steril szegfűszeg, de mindvégig olyan szeliden támogatja a többi illatjegy kibontakozását, hogy sem Old Spice deo, se karácsonyi süti irányt nem vesz a dolog. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy most viszonylag hűvös, száraz helyen tartózkodom a légkondinak köszönhetően, az első tesztelések melegebb, párásabb időben történhettek. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit mutat majd ősszel és télen, az biztos, hogy nagyon izgalmas, sokarcú kis illat.

Először lime és koriander, bio szúnyogriasztó, szerencsére ez csak 1-2 percig tart. Utána elkezd puhulni, krémesedni, fűszeresedni. A szegfűszeg nekem nagyon meghatározó benne. Szeretem a mézeskalácsos, gyümölcsleves jellegű szegfűszeges illatokat is (ebben eddig a legjobb nekem a LUSH Golden Pear testpermet) de ez nem az.. ez inkább a kicsit sterilebb, hidegebb szegfűszeg, talán a lime és a koriander erősiti fel ezt a jellegét, de határozottan finom. Egy idő után előbújik egy megnyugtató fás akkord is. Igen, uniszex, lehet, hogy a férfiasabb territóriumon mozog, de ez is, mint olyan sok LUSH, annyira természetes, hogy nincs neme, nincs kora, viseléséhez ajánlott évszak vagy alkalom, inkább hangulat-parfüm. Közben rájöttem, a Felce Azzurra Classico deora emlékeztet valamiért, a kortalan olasz tisztaságillatra :-)

Officina Delle Essenze Puro Lino EDP

Officina Delle Essenze Puro Lino EDP
2020. július 2.

Rengeteg parfümre mondjuk azt, hogy tisztaságillat, meg szappanillat, aztán jön Ő, és át kell értékelnünk magunkban a tisztaságillatokról alkotott fogalmunkat. Tömény szappan. Az egyszerűbb, fehér szappan: babaszappan talán? Vagy Dove? Esetleg egy icipici mosószappan is került bele? Nem is tudom, nekem a szappanok közös alapillatát adja vissza, olyannyira, hogy tuti senki sem fogja megdicsérni, amikor rajtad van, mert senkiben sem merül fel, hogy ez parfüm. Nem is akar ő több lenni, egyszerűségében nagyszerű. Annyira egyszerű, hogy rájöttem, hirtelen nem is tudok róla sokkal többet irni, pedig most benne van a top3 kedvenc parfümömben. A tartóssága valami brutális. Azért egy kép beugrik róla: Szikrázó kék ég a háttér, kifeszitett száritókötélen vakitó fehér ingek lengedeznek a szellőben, mellette még ott a mosóteknő, tetején finom kis buborékokat képez a szappanhab. Na, hát ha valaki ezt keresi, ne keressen tovább :-)