kirrach

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 22.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 22.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Hawaiian Tropic Silk Hydration Protective Sun Lotion

Hawaiian Tropic Silk Hydration Protective Sun Lotion
2019. július 10.

Kitett magáért :)
Tavaly vettük, de nem használtuk, szóval mondhatni bontatlanul került elő az idei nyaraláson. 4-en használtuk, 4 napon keresztül aszalódtunk a Balaton közepén napi 12 órát, mindenki ezt kente magára. Szinte csak pozitívat tudok róla írni, noha a tisztánlátás végett leírom azt is, ami nem tetszett.
A csomagolása első látásra megfogott, ha azt hiszed ez az örvény a flakonra van festve, nem, tényleg ilyen benne a termék, akkor fogod észrevenni, ha már majdnem elfogyott és keresztül lehet látni a tubuson. Kinyomva is egyszerre jön a karamell és tejszín :D Később ez persze keveredni fog, úgy mint egy fogkrém esetében is: megbontásnál szép sávok elkülöníthetőek, de ha már a végén jársz és sokat forgattátok, rázogattátok, "nincs örvény", homogenizálódik. A rázogatásról jut eszembe, hogy az alsó egynegyedéből az istennek nem akar kijönni a krém, szóval szét kell majd vágni a flakont.
Az illata mennyei, talán vaníliás-kókuszra emlékeztet, sokáig érződik :) Könnyű elkenni, sokkal inkább hasonlít testápolóra, mint napolajra. Hamar beszívódik, és nem hagy olajos-fényes réteget maga után, mint mondjuk egy sundance (ez is volt nálunk és mérföldekkel van a különbség).
Viszont valahol spórolnia kellett a gyártónak, ez pedig a mennyiség: a szokásos 200 ml helyett csak 180 ml-t adnak ennyi pénzért, szóval 4 emberre legalább kettőt kell venni *fog összeszorít*. 4-ből 3 embert megóvott; ketten barnultak tőle, bár ők alapból olyan típúsuak, nekik bizonyára elég a 30 faktor, én jóval fehérebb bőrű vagyok, nekem sikerült ezzel is megpirulnom - de testápolással hamar helyrejöttem. Édesanyám nagyon fehér, na rajta mondjuk ez sem segített, de tegyük hozzá azt is, hogy elég szélsőséges esetben használtuk: tényleg 12 órán át "napoztunk" egy hajó fedélzetén, ahol nem volt árnyék... Szóval 1,5 óránként újra kellett kenni, dehát így van ez más napvédővel is.
Jár az öt csillag, szerintem ár-érték arányában jó, úgy tudom bolti áron olyan 3000 körül mozog. Adok egy tippet, akiknek ez luxuscikk, de kipróbálnák bolti ár alatt, mint én; Bp. Szentmihályi út 167. (Tavaly 1700 Ft.-ért vettem, idén még olcsóbban láttam, ha visszamegyek tutira ilyet veszek, ez a testápolósdi nagyon bejött.)

Splat Biomed Charcoal Fogkrém

Splat Biomed Charcoal Fogkrém
2019. július 1.

Az első aktívszenes fogrémem, imádom! :) Euro Familyban láttam meg először 990-ért és elég izgalmasan bionak tűnt, megfogott a csomagolása, szóval jött velem. Egy ezres 100 grammért nem tűnik rossz vételnek, igaz? :D Amúgy feltűnt, hogy gramm van rajta és nem milliliter, mint a legtöbb fogrémen?
Valóban sűrű anyagról van szó, szorítani kell, ha azt akarod kijöjjön. Az íze érdekes, kicsit kesernyés, én az első alkalmakkor - ezt kapjátok ki; állandóan éhes voltam - ugyanis arra emlékeztetett, amikor grillpartyn egy husi ráesik a tűzre, de mielőtt elszenesedne gyorsan kikapjátok és lesz benne az a kesernyés íz... na pont olyan íze van, szerintem ez a szén :D
Jól tisztít, kellemesen, de nem túlzottan habzik. A hab enyhén szürke, tényleg csak annyira, hogy éppen ne tudd azt mondani rá, hogy fehér. A reklám a tisztításról szól, ennek maximálisan eleget tesz. A családom annyira szerette, hogy azonnal kellett menni venni egy másikat :) Viszont ami nem tetszett benne, hogy nem tud 100%-osan feloldódni, kicsi, rágógumi szerű sűrű maradványok megtalálhatók a mosdókagylóban, miután kiköptem a habot... ennek ellenére jár az 5* .

Colgate Max White Instantly Whiter Teeth Szájvíz

Colgate Max White Instantly Whiter Teeth Szájvíz
2019. július 1.

Pár napja használom, szóval néhány öblögetésen már túlvagyunk. Nos, teljes áron nem venném meg, ahhoz túlárazott. Azt veszem észre, hogy a boltokba egyre inkább bekerülnek az optikai fehérítők, szóval ha valamire ráírják, hogy "whitening" vagy "instantly", akkor tutira kékhabos valamit kapsz.
Itt sem volt ez másképp.
Pozitívum, hogy kellemesen mentolos / nem marja a számat és nem szárít. (Magyarul ki lehet bírni, hogy utána vízzel kimosnád a szádból, ugye a szájvizet elvileg nem is kéne.) Ennek ellenére én vízzel még öblögetek utána, mert olyan lehetetlenül "kékfátyolt" hagy a fogaimon, mint aki öblítőt ivott... elhiszem, hogy itt kezdődik az optikai fehérítés, de számomra indokolatlanul kék. Tartósan fehéríteni biztosan nem tud, de átmenetileg gyöngyházfényű fogakat hagy maga után; ennek hatása rövid, mintahogy a frissesség érzése is hamar elmúlik. Csodát ne ettől várjatok, ha teljes áron vettem volna én is haragudnék, de szinten tartásnak jó.
Ha tehetném, 3,5 csillagot adnék rá, de mivel nem vezetett félre a reklám - optikai fehérítést ígértek, hát azt kaptam -, nincs okom lehúzni. Ja, de egy negatívum, mielőtt elfelejtem! A kupakban nincs bevonalkázva a milliliter.