Krisiun

Regisztráció dátuma: 2012. március 4.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2012. március 4.
Bőrprobléma: -

Wellaton Mousse Hajfesték

Wellaton Mousse Hajfesték
2012. október 10.

RÖVIDEN: inkább tapasztalt, és / vagy kísérletező kedvű hajfestőknek ajánlom. Legelső festésre, macerás hajra, nagyon porrá száradt hajra, tökéletes, tőtől-végekig uniform színre vágyóknak nem. Károsodott hajra csak akkor, ha a probléma egyébként sima balzsammal kordában tartható (=nem kell kétnaponta hajpakolások tömegében marinálódni ahhoz, hogy normálisan nézzen ki).

A 8/1 és a 7/1-et próbáltam. Meglepetésemre mindkettőben 9%-os peroxid van, amit a 7/1 esetében nem nagyon értek. Ráadásul az útmutató szerint 40 percig kell fennhagyni. Ezért nem ajánlanám nagyon roncsolt hajra, meg szőkített ("leszívatott" vagy nagyon világosra festett) hajra sem első körben - csak ha már sikerült elérni és megtartani egy egyenletes árnyalatot valami mással. Ezen kívül még nem tudom elképzelni, hogy hogyan lehetne vele egyszerű tőfestést + színfrissítést kivitelezni, mert nagyon híg. Mindkétszer teljes festést csináltam vele.

A szaga szúrós, a megszokottnál kicsit furább. Picit csíp. A flakon szerintem jó, teszi a dolgát. A hab könnyű állagú, a hajon inkább már vizes érzést kelt. Másodjára, a 7/1-nél kicsit kiöntöttem a fehér löttyből, és tettem hozzá vizet, hogy ne legyen olyan tömény a cucc (9%... de tényleg, minek?), de nem elegyedik jól sajnos. És így is csípett. Ezen kívül a 7/1-et már nem hagytam fenn 40 percig, csak fél óráig. Tök jól befogta meglepetésemre, de ez az árnyalat tényleg NAGYON hamvas, vörös árnyalat nélküli hajra nem ajánlom, mert könnyen szürkés-kékes lehet a végeredmény. Reménykedtem benne, hogy nem lesz olyan, mint a dobozon, mert azon elég vörösesnek tűnt a végeredmény-illusztráció, ami egy hamvas szín esetében elég elképzelhetetlen számomra. Szerencsére a kémia győzött, és valóban semmi köze a dobozon levő képeknek az eredményhez. Nekem sötétebb is, mint a dobozon, de ez azért is lehet, mert belekotortam az összetevők arányába. Előzőleg 7/0-s krémfestékkel színezett hajra kentem, ami majdnem az eredeti hajszínem.

Sajnálom, hogy olyan maró, mert így nem ajánlom jó szívvel senkinek. Én is inkább azért fogom használni, ha fogom még, mert nem nagyon tudok másik hamvas középszőke árnyalatról a jelenlegi lakossági kínálatban. Fodrászkellékesnél meg amit ismerek és bevált, az drága. Ami pedig hasonló árban van, elég gagyi - akkor meg inkább pepecselek ezzel.

Ha valaki mégis belevág, és ezt használná, akkor érdemes előtte valamilyen hajtápláló kezelést bevetni. Én kókuszolajat kenek a hajamra, legalább egy fél órával előtte - vagy ha úgy adódik, egy éjszakán át rajta hagyom - és lemosás nélkül viszem fel a festéket rá. Más festéknél is kókuszolajozok előtte, nem csak ennél. Így ha roncsolódik is, így sokkal könnyebben vissza lehet terelni a hajat az eredeti állapotába. Legalább is tapintásra biztosan :) Eddig kb. ötször csináltam ezt. A másik meg, hogy inkább a saját balzsamomat hagyom rajta több ideig festés után, mint azt, amit a festékhez adnak. Most meglepetésemre az adu ászom egy Balea balzsam, tubusos sötétrózsaszín, azt hiszem, koffeines, 500 Ft körül van. Vékony szálú, #&@r hajam van, ha valakinek ez esetleg irányadó.

Clinique Lash Power Mascara Tartós Szempillaspirál

Clinique Lash Power Mascara Tartós Szempillaspirál
2012. július 7.

Az egyetlen fajta spirál, ami nem kenődik ill. nem hagy nyomot a szemem alatt. Most használom az ötödik tubusomat belőle. Régebben ugyanilyen mechanizmusú spirál volt még a L'Oréal Beauty Tubes (kétvégű bordó-fehér) - sztem ennél sokkal szebb pillákat csinált, és könnyebben lejött -, de valamiért sajnos nem lehet már kapni. Ez legalább viszont van, és működik :)

Mindennapos használattal nálam 3 hónapig megbízhatóan teljesít. Utána elkezd beszáradni. Eddig 5 hónap volt a maximum, ameddig kitartott egy ilyen tubus. De a 3. hónap után már hamarabb pergett le a szempilláimról. Akkor is lepereg egyébként, ha nagyon vastagon kenjük fel, de inkább csak a pillák legvégéről, ill a külső zugból. Az alsó pillákról erős szélben lekönnyezem, de szerencsére könnyen javítható.

Akkor a legkönnyebb lemosni, amikor már pár órát hordta az ember. Egyébként ha száradás után nem sokkal valamiért le kell mosni, az szinte lehetetlen. A használat kezdetén kicsit túl vizes a formula, könnyen mellé lehet pacsázni (meg béna is vagyok, hiába spirálozok évek óta minden nap :D) Pár használat után, mikor kezd picit besűrűsödni, egészen ideális lesz.

Negatívum: a szín. A fekete nagyon jó, jobb nem is lehetne, de a barna, na az pocsék. Ezért az öt csillagot a feketének adom. A barnával az első baj az, hogy felhordva már egyáltlán nem néz ki barnának (hanem lágy feketének), de ezt még meg lehet bocsátani, és ha őszinte akarok lenni, valahol számítottam is rá, hogy így lesz. Viszont nem lehet jól rétegezni, és ha sikerül is valamennyire, akkor sem ad megfelelő tartást a szempilláknak, nem lehet vele szembetűnő változást sem elérni. Csak azoknak lehet jó, akiknek eleve dús, sötét, hosszú pilláik vannak, és egy minimális tartást akarnak elérni a spirállal. Mindenki másnak melegen ajánlom a feketét. Legjobb.

Fruttini Cranberry Choc Body Butter

Fruttini Cranberry Choc Body Butter
2012. március 8.

Tetszett az illat, az ötlet, a csomagolás, ezért megnéztem az összetevőket, és mivel a lista elején szerepel a shea- és a kakaóvaj, meg is vettem.

Jó sűrű állagú, de könnyen szétoszlatható és hamar beszívódik. Hagy egy kis réteget a bőrön (gondolom a szilikon) és selymesebb is a tapintása emiatt. Én úgy érzem, megfelelően hidratál, vagy jobban mondva ebben az esetben zsírosít. Fürdésig megmarad a szilikonselmyesség :) Remélem, a shea meg a kakaóvaj pedig beszívódik.

Az illata ízlés dolga, kicsit pikáns, valóban gyümölcsös-kakaós. Néha olyan fagyiillatúnak tűnik.

Biztosan újraveszem. Párhuzamosan használom az Alverdés krémekkel.

1 MÁRKA

2 ÖSSZETEVŐ