Litta

Litta Blogja
Regisztráció dátuma: 2015. január 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Litta Blogja
Regisztráció dátuma: 2015. január 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Alpecin C1 Koffeines Sampon

Alpecin C1 Koffeines Sampon
2022. december 28.

Idén ősszel volt egy durvább szezonális hajhullásom, amikor is hirtelen napi szinten sokkal több hajszálat veszettettem el, mint előtte. Persze megijedtem, így "mindent bele" alapon egyszerre kezdtem el használni ezt, a Dr. Immun Koffeines hajcseppjét és GAL multivitamint szedni. Nos, nem tudom, hogy inkább ennek a samponnak, a másik 2 terméknek, vagy mindháromnak egyszerre (esetleg annak, hogy véget ért az ősz) köszönhető, de tény, hogy december elejére hálistennek megállt a fokozott hajhullás. Mint sampon, nem rossz, tényleg pasis illata van, de engem ez egyáltalán nem zavar, és kellemesen hűsíti a fejbőröm. Mivel több mint 10 éve csak szilikonmentes samponokat használok, így nem tapasztatlam sprődebb hajat, és egyébként is, mindig használok hajpakolást, így mindig könnyen kezelhető a hajam. Mivel ez egy úgymond gyógysampon, így szerintem itt nem az illatot kell nézni elsősorban, persze megértem, hogy nem tetszhet mindenkinek, na de ezért nem kell lehúzni, ha amúgy meg teszi a dolgát... amúgy is elsősorban férfiaknak készült. Nekem mindenesetre bejött, és nem akadok fenn ilyesmiken, ha újra hajhullásom lesz, megint használni fogom.

Garnier Skin Naturals Vitamin C Szérum

Garnier Skin Naturals Vitamin C Szérum
2022. december 28.

Ez az első szérumom, így e téren még eléggé tapasztalatlan vagyok. Ez a termék viszont nem rossz. Az illata nagyon kellemes, az állaga érdekes, könnyű eloszlatni. Bár hamar beszívódik, de mégis hagy egy ragacsos réteget, ami viszont csak sokára tűnik el. Emiatt én kizárólag este tudom használni, mert ha felkenem fölé a fényvédőt, akkor e kettő kombinációja egy masszív, zsíros, fényes réteget hagy a bőrömön. Este sem használok már utána hidratálót, önmagában is kellemesen puhává és selmyessé teszi a bőrömet. Különösebb hatását (pl. pigmentfoltok halványítása) én nem vettem észre, igaz, nem is használom minden nap, csak heti 2-3 alkalommal.

WiseTree Naturals Ciklusbarát Krém Nőknek

WiseTree Naturals Ciklusbarát Krém Nőknek
2022. szeptember 21.

Közel 1 éve használom már, de eddig nem írtam róla, mert csak most érzem úgy, hogy már rendelkezek annyi tapasztalattal, hogy átfogó értékelést tudjak írni. Ez ugyanis nem az a kozmetikum, amit pár alkalom után ki lehet tapasztalni, minimum hónapok kellenek hozzá.

Szóval az én történetem: tipikus progeszteronhiányra jellemző tünetek jelentkeztek nálam: mellfeszülés már az ovuláció után, 3-4 napos barnázással kezdődő menzesz, szabálytalan, néha túl hosszú ciklusok, PMS-es éhségrohamok, hangulatingadozás stb.

Már az első hónap után észrevettem, hogy csak menzesz előtt pár nappal kezdtek fájni a melleim (ezelőtt már 2 héttel a vérzés előtt éreztem), illetve a barnázás is csökkent, már az 1. napon is gyengébb, de rendes vérzésem volt, a 2-3.nap volt a legerősebb (eddig ez kitolódott a 4-5. napra). Az első hónapban jól kitolta a ciklusomat több mint 40 naposra, de aztán beállt szépen 33-36 közé. Pár hónap elteltével azonban úgy vettem észre, mintha már csökkene a hatása, ismét előbb jelentkezett például a mellfájdalom. Amikor elfogyott a flakon, nem is vettem újra. És ekkor jöttem rá, hogy bizony volt értelme használni, ugyanis a következő menzeszem megintcsak több napos barnázással kezdődött.

Ám a legmeglepőbb nem is ez volt. Ekkorájt mentem ismét a szokásos éves mellultrahangra. Pár éve ugyanis jóindulatú fibroadenomákat találtak a mellemben, azóta évente járok kontrollra. Idén sem hagytam ki, de most olyasmi történt, amire egyáltalán nem számítottam. Az orvos azt mondta, hogy a legnagyobb csomóm mérete nem változott, két kisebbé több millimétert csökkent, ami pedig tavaly a legkisebb volt, az teljesen felszívódott, ugyanis sehol sem látja! Félénken rákérdeztem, hogy vajon lehet-e valami köze ennek a fitoprogeszteron krémhez? A doki pedig nagyokat bólogatott, hogy igen, nagyon is lehet köze, hisz a fibroadenomák általában pont progeszteronhiány miatt alakulnak ki, ha pedig a hormonegyensúly helyreáll, akkor a csomók is eltűnhetnek.

Azt hiszem, ennél meggyőzőbb érvre nem volt szükségem ahhoz, hogy ez a termék igenis működik! Már a rendelőből hazafelé bementem a bioboltba venni egy újabb flakonnal. Most ismét használom, a barnázás újfent elmúlt, a többi pedig kiderül a jövő évi ultrahangon.

1 ÖSSZETEVŐ

Cetoleth-20 ti|eu Kockázat: