Litta

Litta Blogja
Regisztráció dátuma: 2015. január 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Litta Blogja
Regisztráció dátuma: 2015. január 23.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Alverde Pure Sampon

Alverde Pure Sampon
2021. november 26.

Minimális mennyiségű összetevő, szép INCI, és még alkohol sincs benne. Remek kis sampon ez, akit nem zavar, hogy nincs illata, annak tudom ajánlani. Sajnos én azért nem tudom hosszútávon használni, mert a szulfátot nem sikerült kihagyni belőle, így pedig nagyon gyorsan fakítja a színezővel festett hajamat. Emiatt muszáj lesz szulfátmentesre váltani. De ha nem festetnék, akkor minden további nélkül használnám.

Babydream Extra Sensitive Pflegelotion

Babydream Extra Sensitive Pflegelotion
2021. november 26.

Újabban kezdek ráállni a "mindenmentes" kozmetikumokra, csak még eléggé tapasztalatlan vagyok a témában. Ennek szépek az összetevői, jók a vélemények, így kipróbáltam. Most fogyott el a flakon, így már kijelenthetem, hogy eléggé felemás érzéseim vannak vele kapcsolatban. Az illatmentesség alapvetően nem zavar, de egyet kell értsek azokkal, akik szerint van valami furcsa, kellemetlen illata. Engem konkrétan a klóros vízre emlékeztet :D Szerencsére hamar elillan, szóval ez annyira nem is okoz gondot, az már jobban, hogy sajnos nekem túl kevés a hidratáló hatása. Ilyenkor télen nagyon száraz a bőröm, a kezeimen ekcémás is, de ez a krém nem sokat javít rajta. Könnyed állagú, gyorsan beszívódik, nem hagy ragacsos érzést, de nem is táplál annyira, amennyire kéne. Lehet, hogy nyáron majd visszatérek hozzá, mert melegben viszont nem bírom elvilselni a nehéz, zsíros krémeket, de télre egyértelműen kevés. Addig is megelőlegezek neki 4 csillagot.

Marion Aloe & Keratin Hajszínező Sampon

Marion Aloe & Keratin Hajszínező Sampon
2021. október 7.

Imádom a lilára festett hajamat, ugyanakkor egyvalami mégis nagyon zavar benne: az, hogy baromi gyorsan fakul és foltosan kopik. Ha folyamatosan egyenletesen akarnám tartani a színét, akkor kb. minden 2. mosás után, tehát 2 hetente teljes újrafestés kéne. Ez viszont nekem sem időben, sem anyagilag nem fér bele (egy derékig érő, dús és vastag szálú hajtengerről beszélünk), így muszáj találnom valami köztes, áthidaló megoldást.

Korábban már 2x is befürödtem a más márkájú, hasonló tasakos színezőkkel, úgyhogy ehhez sem fűztem túl nagy reményeket, az sem lepett volna meg, ha totál pénzkidobás lesz. Azért vettem kapásból 3 tasak wild plum színt, majd mosás után fel is kentem mindet a vizes hajamra. Biztosra akartam menni, és kcisit több, mint 1 órát a fejemen volt. Nos, azt kell mondanom, hogy némileg felülmúlta a várakozásaimat! Szépen befogta a hajam, és nagyjából egységessé tette a színét. Igaz, hogy nem olyan élénk és erős a fedése, mint az egyébként használt Directions-nek, de sokat javított a hajszínemen, egész jól elfedte az egyenletlenségeket.

Ma ismét hajat mostam, és már most látszik, hogy egyetlen mosással is elég sokat engedett. Határozottan jobban látható a barnás-vöröses kopás, főleg a hajam alsó harmadában, kb vállig még egészen jól tartja a színét. Összegezve ennyi pénzért nem rossz (bár 3 tasak azért már nem olcsó), de kizártnak tartom, hogy 8 vagy akár csak 4 mosást is kibírjon. Ilyen színeknél még egy tartós festék sem képes erre. Mindesetre vészmegoldásnak jó lesz, így jár a 3 csillag. Ja és plusz pont azért, mert jól el lehetett oszlatni, és magamnak is fel bírtam kenni, pedig amúgy nem tudom befesteni a saját hajam.