loire

Regisztráció dátuma: 2013. február 6.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. február 6.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Guerlain L'instant De Guerlain Pour Homme

Guerlain L'instant De Guerlain Pour Homme
2018. október 13.

Rendkívül különleges, rétegzett az egész. Nem unalmas, mert rengeteget változik a nap folyamán. A L'Instant de Guerlain pour Homme, a L'Instant de Guerlain férfi változata, amely 2004-ben jelent meg. Nem egy új illat, de a márkával még most barátkozom, és erről az illatcsaládról rengeteg jót olvastam, mint akármelyik másik Guerlain illatról. Amikor az ember felfújja magára ezt az illatot, akkor először a citrus frissességével találkozik, amelybe belevegyül a jázmin és az ánizs. Ezek alkotják a fejillatot. Az illat szíve simogatóan meleg és édes, amely a levendulának, a pacsulinak, a cédrusnak, a szantálfának és nem utolsó sorban a kakaóbabnak köszönhető. Az alapban elsősorban a bőrös jegyek dominálnak, és némi hibiszkusz mag. Számomra nagyon érdekes az első fújás utáni citrusosság, amely elég hamar átvált egy meleg, intim, közel sem hivalkodó illatba. Ahogy öregedik a bőrön úgy válik édeskésebbé, a végére mégsem válik cukormázzá, mert tartogat még egy csavart. Számomra a végén orientális jellegűvé válik, mintha valamiféle füstösség vegyülne bele. Fontos megjegyezni, hogy sem az elején, sem pedig a végén nincs szúrósság benne, végig simogatóan intim tud maradni, egy olyan illat ezáltal, amelyet mindig jólesik érezni, mert nyugtató hatása van. Arra gondoltam, hogy ez talán a levendula miatt van (számomra az a dilifű, mindig megnyugtat), de ez az illat ettől jóval komplexebb, minden szakaszában úgy mutat újat, hogy közben az ismerősség jóleső érzése telítődik bennünk. Tény, hogy nem szilázsbomba, nem vadkanokra tervezték. Egy lépésnyi távolságban kiválóan párolog, többen is megdicsértek már érte. Szóval kitűnő választás a hétköznapokra is akár, mert egy irodában egyáltalán nem hivalkodó. A tartósság szintén hatalmas erőssége az illatnak, hiszen több mint tíz órát kibír (a lépésnyi hatósugárral), ráadásul lemoshatatlan, zuhanyzás után is enyhén érezni a nyakon, a hajon. Azt hiszem jóban leszek a márkával, és bátran kifogom próbálni a többi illatot is. Az persze felcsigázta az érdeklődésem, hogy ha a sima toalett változat ilyen szépen működik rajtam, akkor vajon mire képes az Eau Extreme? Annyi biztos, hogy az lehet az esti, alkalmi változata, hatalmas szilázzsal. Már meg is vettem azt is, még éppen szerencsém volt, mert ezeket ebben a formában már nem gyártják. Aki keresi már egy hosszúkás "Vintage" üvegben találja meg. Vélhetően az illaton is változtattak.

Lolita Lempicka Au Masculin

Lolita Lempicka Au Masculin
2018. október 13.

Több üveggel elhasználtam már, viszont reformuláltad csak most vettem, mivel a régi, képen látható üvegest már nem gyártják. Ha csak nagyon kicsit is, de a két verzió illata eltér egymástól. Rajtam az eredeti kupaktlan verzió sokkal inkább ánizsosan, fűszeresen párolgott. A reformulált is rendelketzk a fűszeres-ánizsos jegyekkel, de számomra sokkal inkább lett ez egy likőrös dominanciájú illat. Nekem ez mindig is szuperlatívusz volt, igazi téli, meleg illat, amely inkább hétköznapi használathoz, mint alkalmakra megfelelő. Mivel változtattak rajta és a 2000-ben kiadott nekem jobban tetszett, így csak 4 csillagosra értékelem.

Diesel Only The Brave Wild

Diesel Only The Brave Wild
2018. október 13.

Nem igazán rajongom a Diesel parfümökért. Csíkra fújva ez sem kápráztatott el. Egyszer valamiért bőrön is kipróbáltam és nem hittem az orromnak. Ez egy igazi fűszerbomba valahol félúton a "meleg édes" és és a zöld illat" között. Pont ez a behatárolatlanság az, ami miatt különleges. Domináns benne a kókusz és a vetiver is. Kifújásnál nagyon hasonlít valamire, talán a Kenzo Pour Homme-ra, de sokkal érdekesebb a leszáradása a kókusz miatt. Tartós illat, simán kibír egy napot az én bőrömön, a hatóköre átlagos, de inkább szolíd. Nagyon jól működik tavasztól őszig, nyáron egy kicsit sok lehet. Hétköznapokra a legjobb választás. Csak az az üveg lehetne más!