Lorya

Regisztráció dátuma: 2016. november 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. november 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk

Garnier Fructis Banana Hair Food 3in1 Hajmaszk
2018. szeptember 23.

Nekem nagyon bevált ez a pakolás a hosszú, göndör, száraz hajamra. Hajmosás előtt szoktam feltenni bevizezett hajra, és ha kicsit hűvösebb az idő, akkor még hajszárítóval felmelegítem. Pár óráig fent hagyom, utána kiöblítem és hajat mosok ahogy szoktam (sampon + balzsam + almaecet). Amiért nagyon megszerettem az ilyen pakolásokat, az az hogy nem kell többször samponozni mint a sima olajoknál, így duplán jót teszek a hajamnak :). Hajam fényes, puha és könnyen fésülhető tőle. Az illata nekem sajnos eléggé megmarad, de szerencsére nem olyan irritáló a parfüm benne, így nem zavar annyira.

Heti egyszer, vagy ha időm engedi akkor kétszer szoktam pakolást feltenni hajmosás előtt, de mindig váltogatom a márkákat, mert úgy tapasztaltam, hogy ha csak egyet használok folyamatosan, akkor egy idő után elveszti a hatását. Ami amúgy logikus is, mert szerintem telítődik a haj az adott pakolásban lévő jó cuccokkal, ezért érdemes váltogatni, hogy mindig új hatóanyagokhoz jusson :). Így ezt kb havonta egyszer szoktam feltenni, szóval sokáig kitart, meg amúgy sem egy horror az ára a mennyiségéhez képest.
Amióta folyamatosan kényeztetem a hajam pakolásokkal, alig törik, legutóbb 3 hónap után vágtam vissza belőle, és még akkor sem volt töredezett vagy száraz a vége, cserébe viszont mindig megdícsérik, hogy milyen puha és selymes. Szerintem megéri hetente rászentelni azt a plusz pár órát, mert meghálálja a haj :)

Badger Balm Tinted Zinc Oxide Sunscreen Cream SPF30

Badger Balm Tinted Zinc Oxide Sunscreen Cream SPF30
2018. április 27.

A kémiai hámlasztás miatt keresek egy jó fényvédőt mindennapi városi használatra, ami fizikai fényvédelmet biztosít, és nincs benne nagyon káros anyag. Ezt az iherbről rendeltem, és igazából amit ígér, azt be is tartja. Véd a nap ellen, eléggé színezett ahhoz, hogy ne legyen az arcom zavaróan fehér, ami sok más fizikai fényvédőre jellemző, és bár a vízállóságát élesben nem próbáltam, de tuti az, mert nagyon sűrű, órák múlva is érzem a réteget magamon. És ez az egyetlen bajom vele, a kombinált, pattanásos bőrömnek nagyon fullasztó, nagyon sok púderrel is tocsog az arcom a zsírtól, még akkor is ha semmi mást nem kenek alá, és rögtön arcmosás után kenem fel jóval a sminkelés előtt.

Emiatt viszont nem akarom nagyon lepontozni, mert az én hibám hogy vízállót rendeltem, amikor egy évben kb. egyszer megyek strandra... Száraz, de talán még normál bőrre is érdemes lehet kipróbálni, mert egyébként tényleg nagyon jó fényvédő, a színe alkalmazkodik a bőrhöz, és bár nem fed túlzottan (ez nem is dolga, nem alapozó de még bb sem), szépen egységesít.

Én arcra semmiképp nem fogom elhasználni, de pénzkidobásnak sem érzem, mert anya szeret strandolni, és ő örömmel elhasználja majd. :)

Mixa Optimal Tolerance Micellás Víz Érzékeny és Reaktív Bőrre

Mixa Optimal Tolerance Micellás Víz Érzékeny és Reaktív Bőrre
2018. április 13.

Úgy két hónapja engem is elkapott a micellás víz-láz, és ez volt a legszimpatikusabb a dm-ben. A bőrömnek nincs baja vele, nem irritálja, nem szárítja, nem okoz pattanásokat, szóval ebből a szempontból tökéletes. A szememet szintén nem bántja, ami örvendetes, mert elsősorban szemsmink eltávolításra vettem. :)
A tisztító hatásától azonban nem vagyok elájulva, a nem vízálló, nem túl tartós alverdés szemceruzát és szemhéjpúdert se tudja leszedni maradéktalanul, pedig azok tényleg olyanok, hogy szinte maguktól is lemásznak... Az arcomat csak egyszer törlöm át vele, és utána egy habzó lemosóra bízom a többit, szóval azt nem tudom mennyire szedné le magától.
Egyébként nagyon sokáig elég ez a mennyiség, a két hónap alatt rendszeres használat mellett épp csak elértem azt a piros-rózsaszín (?) négyzet tetejét, pedig nem spórolok a cuccal, vígan öntögetem a vattára. Ez mondjuk nekem nem előny, mert már várom, hogy lecseréljem egy másik márkára vagy egy olajos lemosóra, de akinek bejött annak ez biztos örömhír. :)