madradena

Regisztráció dátuma: 2018. február 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. február 25.
Bőrprobléma: Vízhiány

Green Pharmacy Sampon Zsíros Fejbőrre és Száraz Hajvégre Ginzeng Kivonattal

Green Pharmacy Sampon Zsíros Fejbőrre és Száraz Hajvégre Ginzeng Kivonattal
2018. február 25.

Rettentően szárít, sajnos nem jött be.

Vékonyszálú, zsírosodásra hajlamos hajam van, nem festem, rövid frizurával hordom (picit fül alá érő bob). Javítani szeretnék a zsírosodáson (nagyon max 3 napot bír), illetve elkezdett mostanában kicsit jobban hullani, ezért az elmúlt hetekben kipróbáltam néhány sampont és balzsamot, hogy hátha valami csodaszerre akadok. Ebben nem találtam meg sajnos.

Adél Zsana fogalmazott úgy, hogy túlmos. Mikor még csak olvasgattam a véleményeket róla, akkor felkeltette a figyelmemet ez a kifejezés, mert nem igazán tudtam elképzelni, hogy moshat TÚL egy sampon. Hát, jelentem, teljesen jó volt a megfogalmazás: igen, TÚLmos. Olyan mértékben szárít, hogy a hajam teljesen súlytalanná, "testtelenné" vált, semmi volumene nem maradt, semmi tartása. Nem volt jó érzés beletúrni, pedig nagyon selymes volt, de a súlytalansága miatt és a bőröm szárazsága miatt ez kellemetlen érzéssel töltött el. Elképzelhető, hogy a vastagszálú hajra nincs ilyen hatása, csak az enyém nem volt hozzá passzoló sajnos.
Két csillag, mert azért selymes volt a hajam, csak a többi... :(

Green Pharmacy Sampon Korpás Hajra Cink és Nyírfa Kivonattal

Green Pharmacy Sampon Korpás Hajra Cink és Nyírfa Kivonattal
2018. február 25.

Nem nekem találták ki, de teljesen hajtípusfüggő, hugomnak nagyon bejött.

Előny:
-nem szárítja a fejbőrt, nem húzódik a bőröm mosás után (és az elmúlt időszak kipróbált samponjai közül csak kettő tudta ezt az alap dolgot - a másik a Dermax volt)

Hátrány:
-a mosás utáni második nap estére már zsíros a hajam, tehát a zsírosságra való hajlamot nálam erősítette. Hugomnál pl. nem, mert neki normál haja van, tehát ez teljesen típusfüggő.
-az illata - de gyorsan elmegy, és aki kátrányos sampont vesz, az azért nem lepődhet meg :)

Helia-D Regenero Hajerősítő Balzsam

Helia-D Regenero Hajerősítő Balzsam
2018. február 25.

Sajnos nagyon nem vált be. Vékonyszálú, zsírosodásra hajlamos hajam van, nem festem, rövid frizurával hordom (picit fül alá érő bob). Javítani szeretnék a zsírosodáson (nagyon max 3 napot bír), illetve elkezdett mostanában kicsit jobban hullani, ezért az elmúlt hetekben kipróbáltam néhány sampont és balzsamot, hogy hátha valami csodaszerre akadok. Ezt a balzsamot eddig háromszor használtam, különböző samponokkal kombinálva, de minden alkalomnak az volt a vége, hogy irtózatosan kiszárította a hajamat is és a fejbőrömet is, ha rákerült. A legutóbbi alkalommal meg akartam bizonyosodni, hogy tényleg ez okozza-e ezt a száraz, húzó érzést a bőrömön, ezért úgy használtam, hogy szigorúan csak a hajvégeknél érintkezzek vele. Ugye a rövidebb hajam miatt elkerülhetetlenül kerül a fejbőrömre is, de most a fejtetőmre tutira nem került, csak egy picit alulra, oldalra. Eredmény: a fejem tetején a bőr nem húzódik, a hajam sejmes (használok hajolajat mosás előtt), mivel ott biztos nem érte a balzsam, csak a sampon. Mindenhol máshol pedig a hajam száraz és a bőröm is húzódik :( Kellemetlen. Kiváncsi lennék, mi okozza, de gondolom az alkohol. Szeretem a Helia D-t, nem szeretnék egy csillagot adni :(