Mandy05

Regisztráció dátuma: 2018. március 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. március 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector

Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector
2019. július 13.

Update: felemeltem 4 pontra, mivel mégiscsak megvettem ismét (amior elfogyott, látványosan csúnyább lett a bőröm). Most lassan másfél éve használom a termékcsalád szérumjával együtt, és gyönyörű lesz reggelre mindig a bőröm, nem száraz, nem zsíros, egységes és puha.
45 éves vagyok, de egy ráncom sincs.

--------------------
Ez a krém felkenve olyan, mintha gyakorlatilag egy zsíros bödönbe mártanám a fejemet, vagy folyékony szilikont kennék rá.
Nagyon kevés kell belőle a fentiek miatt, vékony filmréteg képez (alá rakható valamilyen szérum, de vigyázni kell vele, hogy milyen, mert a filmréteg és levegőtlenség miatt a pórusok eltömődnek, pattanások alakulhatnak ki!).
A hatása igazából a glicerin bőrpuhító hatására alapoz, valóban szép puha lesz tőle reggelre a bőr, de ezt más, jóval konszolidáltabb árú krém is tudja, ill. annyit tudok még megemlíteni, hogy kicsit hűsít, mint a mentol vagy a menta.

Az illata nekem tetszik, én kifejezetten szeretem, ha egy krémnek jó és tartós illata van, bár ennek illatvilága inkább fanyarabb, fenyősebb, mintsem nőies.
Nem gondolom, hogy újra fogom venni, a frenetikus hatás nálam elmaradt.

Lancôme Visionnaire

Lancôme Visionnaire
2019. július 13.

UPDATE: A 4 pontot felemeltem 5-re. Több, mint 1 éve használom, a másik, zselés éjszakai krémmel együtt. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Már nem is használok mást, csak ezeket a krémeket, ill. a yeux light pearl szemápoló szérumot.
A többi, bármilyen edidig használt kérm, ideértve a Lancome többi drága termékét is, fasorban sincs hozzájuk képest.

--------------
A mi kapcsolatunk abszolut bipoláris: egyszer csodaszer és imádjuk egymást, máskor katasztrófa és azonnali válóok barátságunk.

Ahogy időközben sikerült kitapasztalnom: a szérum egyfajta katalizátorként funkcionál, minden hatást felnagyít. Ha épp jó szériában van a bőröm, akkor ráerősít, és mi ketten együtt tündöklünk, ha viszont épp rossz passzban van, pl száraz, fénytelen, akkor ez rátesz egy lapáttal, és még szörnyűbb lesz másnapra.

Nem szabad együtt használni tretionos, retin-A tartalmú krémekkel, vagy valamilyen hámlasztás, esetleg túlhámlasztás közben/után, mert nemhogy táplálná közben a bőrt, hanem szinte marja, ráncosítja. Amúgy is hajlamos csípni egy picit az alkohol miatt.

Kevésbé kompatibilis egyéb szépészeti szérumokkal, krémekkel (pattanást idézhet elő, vagy ragacsos lesz a bőr), az ő műfaja igazából a szólózás. Szólózáshoz viszont akkor jó, ha eleve nem vízhiányos a bőr, mert azt sem pótol (így a hatása nem is lesz az igazi), más krémekkel közösködni nálam viszont nem szeret.

Amennyiben a fentiek kiküszöbölésre kerülnek, és a bőr min. átlagos állapotba kerül, hát akkor tényleg valami csodaszer. Este használom, mert fura fehér, ragacsos, olajos az állaga, de én szépen bedolgozom, és másnapra rugalmas, egységes, ránctalan, sugárzó arcot kapok.

Amikor látom, hogy a bőrömnek megint kellene egyéb kezelés pl hámlasztás, akkor félreteszem egy darabig. Hámlasztás biztosan kell tartósabb használat során, mert ez a szérum is vékony filmréteget képez, amely egy kis idő elteltével ragacsossá teszi a bőrt. (Kábé olyan, mint amikor a használt zsír lerakódik a tűzhelyre.)

Még gondolkodom rajta, hogy újraveszem-e.

Versace Bright Crystal EDT

Versace Bright Crystal EDT
2018. május 3.

Nagyon kellemes, elegáns, letisztult illat, sárga testvérével, a yellow diamnond-dal együtt vettem meg, de rajtam kb 5 percig (se) tart, könnyen felejthető.