Mandy05

Regisztráció dátuma: 2018. március 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. március 19.
Bőrprobléma: Vízhiány

Janssen Purifying Mask

Janssen Purifying Mask
2021. március 20.

Tele van parabénnel (=ösztrogénné alakul), 6-féle is van benne!!! A pajzsmirigyes hormonproblémás bőrű gyerekem arca full ragyás lett tőle.

"...nemrégiben újabb vélemények láttak napvilágot, melyek szerint a hormonháztartást megzavaró (ösztrogénhatású), esetleg mellrákot okozó [7] és a nemzőszervek fejlődését hátráltató, valamint allergén hatásaik is lehetnek a parabénnek."

Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector

Lancôme Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector
2020. november 1.

Update: a lenti írás 2017-es vélemény, ma már inkább koreai termékeket veszek.

--------------------
Ez a krém felkenve olyan, mintha gyakorlatilag egy zsíros bödönbe mártanám a fejemet, vagy folyékony szilikont kennék rá.
Nagyon kevés kell belőle a fentiek miatt, vékony filmréteg képez (alá rakható valamilyen szérum, de vigyázni kell vele, hogy milyen, mert a filmréteg és levegőtlenség miatt a pórusok eltömődnek, pattanások alakulhatnak ki!).
A hatása igazából a glicerin bőrpuhító hatására alapoz, valóban szép puha lesz tőle reggelre a bőr, de ezt más, jóval konszolidáltabb árú krém is tudja, ill. annyit tudok még megemlíteni, hogy kicsit hűsít, mint a mentol vagy a menta.

Az illata nekem tetszik, én kifejezetten szeretem, ha egy krémnek jó és tartós illata van, bár ennek illatvilága inkább fanyarabb, fenyősebb, mintsem nőies.
Nem gondolom, hogy újra fogom venni, a frenetikus hatás nálam elmaradt.

Lancôme Visionnaire

Lancôme Visionnaire
2020. november 1.

UPDATE: a lenti véleményt 2018-ban írtam, azóta eljutottam a kozmetikai egyedfejlődés azon részére, hogy képes vagyok inci-k vizsgálatára és elemzésére. NE vegyétek meg ezt a terméket, borzasztó az incije és azt a kevéske hatóanyagot, ami van benne, azt sokkal olcsóbban és jobb minőségben meg lehet venni koreai vagy egyéb termékekben fillérekért.

--------------
A mi kapcsolatunk abszolut bipoláris: egyszer csodaszer és imádjuk egymást, máskor katasztrófa és azonnali válóok barátságunk.

Ahogy időközben sikerült kitapasztalnom: a szérum egyfajta katalizátorként funkcionál, minden hatást felnagyít. Ha épp jó szériában van a bőröm, akkor ráerősít, és mi ketten együtt tündöklünk, ha viszont épp rossz passzban van, pl száraz, fénytelen, akkor ez rátesz egy lapáttal, és még szörnyűbb lesz másnapra.

Nem szabad együtt használni tretionos, retin-A tartalmú krémekkel, vagy valamilyen hámlasztás, esetleg túlhámlasztás közben/után, mert nemhogy táplálná közben a bőrt, hanem szinte marja, ráncosítja. Amúgy is hajlamos csípni egy picit az alkohol miatt.

Kevésbé kompatibilis egyéb szépészeti szérumokkal, krémekkel (pattanást idézhet elő, vagy ragacsos lesz a bőr), az ő műfaja igazából a szólózás. Szólózáshoz viszont akkor jó, ha eleve nem vízhiányos a bőr, mert azt sem pótol (így a hatása nem is lesz az igazi), más krémekkel közösködni nálam viszont nem szeret.

Amennyiben a fentiek kiküszöbölésre kerülnek, és a bőr min. átlagos állapotba kerül, hát akkor tényleg valami csodaszer. Este használom, mert fura fehér, ragacsos, olajos az állaga, de én szépen bedolgozom, és másnapra rugalmas, egységes, ránctalan, sugárzó arcot kapok.

Amikor látom, hogy a bőrömnek megint kellene egyéb kezelés pl hámlasztás, akkor félreteszem egy darabig. Hámlasztás biztosan kell tartósabb használat során, mert ez a szérum is vékony filmréteget képez, amely egy kis idő elteltével ragacsossá teszi a bőrt. (Kábé olyan, mint amikor a használt zsír lerakódik a tűzhelyre.)

Még gondolkodom rajta, hogy újraveszem-e.