Manett2

Regisztráció dátuma: 2019. március 19.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. március 19.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF30+

Eucerin Sun Oil Control Napozó Krém-Gél Arcra SPF30+
2019. május 22.

Nagyon jó kis fényvédő, teszi a dolgát, könnyen beszívódik, nekem nem okozott semmilyen irritációt. Csak az a fránya alkohol... csak emiatt vonok le csillagot.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2019. március 29.

Most használtam először (tegnap este és ma reggel a szokásos hidratálóm előtt). Alapvetően az eltömődött pórusaim miatt akartam kipróbálni, erről még sajnos nem tudok nyilatkozni, hogy csinál-e valamit vele, majd később updatelek.
Viszont, ami rávett arra, hogy most egy használat után írjak véleményt az az, hogy NEM fénylik az arcom. :D Nem használok semmilyen sminket, és általában délre már szép fényes szokott lenni a T vonalam, de most olyan matt még így délután 3-kor is, mintha púdereztem volna. Ezért már 4 csillagot biztos kap.

Lipobase Repair Krém

Lipobase Repair Krém
2019. március 19.

Nekem újabban a sebtapasz ragasztójára reagál rosszul a bőröm, és 1-2 nap múlva már jön is az ekcéma pontosan oda, ahol a ragtapasz volt.
Borzasztóan viszket, kis hólyagocskák látszódnak rajta, és vörös az egész. Nagyon nehéz kibírni, hogy ne vakarjam. :(
A következő vált be nálam: kamillás meleg vízbe áztattam a lábaim (nekem a sarkamon volt az ekcéma), utána szalicilsavas alkohollal fertőtlenítettem (Naturlandos termék, gyógyszertárban 500 Ft körül van), végül ezzel a krémmel bekentem. Ebben az esetben kb.1-2 hét alatt tette teljesen rendbe a bőröm.
Télen az arcomon a szám körül is nagyon ki szokott száradni a bőröm, akkor is ezt használom éjszakára: 3-4 nap alatt helyreteszi. :)
Elég testes, és nem szívódik be könnyen, ezért én csak esti használatra javasolnám, ha valaki nem szereti nap közben a ragacsos érzést a bőrén.