melekele

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 2.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2012. szeptember 2.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Drop of Nature Szappan

Drop of Nature Szappan
2013. október 20.

2012. szeptembere:
Ekcémára hajlamos a bőröm, főleg a kézfejeken, könyöktájékon; az arcom és a hátam pedig pattanásra. Nem kisebb vagyon ment el a kísérletezésekre, kezdve az itt Top 20-asnak ítélt termékekre (orvosi szappanok, bio- és babaszappanok, natúrtiszta szappanok; hipoallergén, bio- és natúrtüsfürdők, stb., stb.) Az eredmény minden esetben negatív lett: vagy rosszabb lett a helyzet, vagy maradtak a tünetek.
A fenti magyar terméket sikerült pechemre utoljára kipróbálnom. Minden gondomat orvosolta. Pattanásaim eltűntek, az ekcémám pedig nem jött elő, sőt még enyhült is. Illata pedig nagyon jó, néha csak emiatt mosok kezet, hogy érezzem.
Kíváncsiságból tusolás közben percekig magamon hagytam, hogy leteszteljem a maróhatását. 10 perc aktív érintkezés után sem marta meg a bőr felszínét, lemosása után pedig nem húzta a bőrt. Sőt, mintha egy vizes testápolóval fürödtem volna, olyan érzést hagy maga után. Intim és hónaljtáji szagokat is kellőképpen közömbösíti, olajos-zsíros kosszal is elbánt. Csillagos 5-ös a termék.
Nekem is kicsit jobban fogyott a kelleténél, de rájöttem, hogy nagyon kicsi is elég belőle, hogy kellemes mennyiségű habot képezzen. Így egy darab elég 1-3 hétre.
Tipp ekcémásoknak: valamiért azok a szappanok idézték elő (vagy rontottak rajta) az ekcémámat, amik a következő anyagokat tartalmazzák: Sodium Chloride, Sodium Palmate, Sodium EDTA, Tetrasodium Edta, Tetrasodium Etidronate, Titanium Dioxide/CI 77891, Parfum / Fragrance - a szappanok 99%-ban sajnos benne van ezek közül valamelyik vagy valamennyi.

Szerkesztés: visszavonva.

@anor:
Köszi az információt! Örülök, hogy tévedtem. :-)

Újabb szerkesztés:
Sajnos a termék már köszönő viszonyban sincs a régi, celofános, tiszta és természetes növényi illatú változattal. A fenti terméktapasztalat arra vonatkozott.

Friss terméktapasztalat:
Az új, módosult termék már nem rendelkezik a fentebb kibontott pozitív tulajdonságokkal - akárki akármit is mondjon: piszok mód szárít; illata, ha lehet annak nevezni, kellemetlen, holott régen volt, hogy csak az illata miatt mostam vele kezet.

Kedves anor!

Elhiszem, hogy felhívtad, mivel a forgalmazó 70-es száma rajta van a csomagoláson, de hogy ez a szappan 100% nem az eredeti, az betonbiztos. Az öt csillagos termék a nullával vált egyenlővé. Sajnálom pedig!

Babylove Babafürdető Kamillakivonattal

Babylove Babafürdető Kamillakivonattal
2013. október 6.

Az oldalon szereplő INCI lista változott a termék címkéjén, s egyúttal a ,,Sehr gut" minősítést sem kapta meg?!

Új INCI lista:
Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Citrate, Citric Acid, Glyceryl Oleate, Coco-Glucoside, Glyceryl Caprylate, Panthenol, Parfum, Sodium Hydroxide (ÚJ), P-Anisic Acid (ÚJ), Chamomilla Recutita Flower Extract.

Forrás:

Terméktapasztalat:
Extrém habzást nem kell várni tőle, ahhoz nagyobb mennyiség szükséges - SLS nincs benne, így ezen nem is kell csodálkozni. Ekcéma miatt kezdtem használni. Ha ésszerűen van használva és nem nagy koncentrációban, szimplán általános tisztálkodáshoz, abban az esetben nem szárít, nem kezdi ki a bőrt. A bőrt valóban puhítja, kíméletesen tisztít és valamelyest hidratál is - bár ez utóbbi hatása minimális.

Parodontax Fluoridmentes Fogkrém (régi)

Parodontax Fluoridmentes Fogkrém (régi)
2013. október 5.

Azon kevés termékek egyike, amiben nincs fluorid és SLS (!!!), ára mégis elfogadható. A benne található nagy mennyiségű szódabikarbónát remekül fertőtlenít, szagtalanít és kiváló fogfehérítő hatást gyakorol a fogakra. Mióta ezzel mosom a fogam, azóta nem reagál a fogfelszín érzékenyen a hidegre és a melegre. Xilovit fogkrémmel felváltva használom. Több ilyen termékeket a magyar boltok polcaira!

Fluor és a fluoridok - hasznos, vagy káros?