Meleyaa

Regisztráció dátuma: 2015. november 14.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2015. november 14.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Colour B4 Hair Colour Remover Extra

Colour B4 Hair Colour Remover Extra
2016. február 29.

Egy szép napon meguntam a kb 2 éve hordott természetes hamvas középszőke vékonyszálú hajam, ami világos szőke balayage ombre-vel volt megspékelve. Így annak rendje módja szerint jeleztem a fodrászomnak,h mit szeretnék,részletesen elmagyaráztam neki,még képekkel is illusztráltam hogy pontosan mi is az elképzelésem.Mire mondta,hogy semmi probléma,megoldjuk,mint mindig....................rá néhány napra kaptam is időpontot,beültem a székbe és vártam a csoda beteljesülését.Ez alkalommal a csoda elmaradt,helyette néhány idegösszeomlást és talpon kihordott infarktust kaptam cserébe........................levendula lila balayage ombre helyett ugyanis egy sapkaszerűen megfestett posvány padlizsán lila szín pompázott a fejemen.......................mivel külföldön élek és csak néhány napra látogattam haza ezért elég szűkös volt az idő bárminemű szakemberi orvoslásra.Arról hallani sem akartam,h visszamegyek a fodrászomhoz,hogy valamit csináljon ezzel a borzalommal,így is éppen elég bajt okozott már.Bepróbálkoztam egy másik jólmenő fodrászatban,hogy tudnának e segíteni,de azt a választ kaptam,hogy nem igazán tudják hogyan lehetne ezen javítani,de szerintük az lenne a legjobb,hogyha az egészet bekenettetném a hajvégemen csücsülő padlizsános színre,azzal aki csinálta eredetileg............na meg még mit nem....................szóval megköszöntem a jótanácsot és sarkon fordultam...................olyan nincs,h nincs alapon elkezdtem bújni az internetet kíméletes hajfesték eltávolító módszerek után.Kipróbáltam a Head and shoulders+ C vitamin por kombót,ami valamelyest lemarta a színt,de továbbra is elég pocsék volt. Aztán egyik drogériában találtam rá erre a termékre,amivel eleinte elég szkeptikus voltam. Ammónia és hidrogén peroxid nélkül szedi ki a nem kívánatos hajfesték pigmenteket a hajszálakból és nem roncsol..........................na meg még mit nem.................mosolyogtam is magamban,de úgy voltam vele,egy próbát megér,max nem működik.......................felkentem,a leírásban szereplő utasításokat szigorúan betartva egy óra elteltével nem akartam hinni a szemeimnek. Mikor lehúztam a folpackos törölközős dunsztot a fejemről az ocsmány lilás szín egy az egyben tovatűnt.Habár a sapkás hatás megmaradt,de a festett részek mézszőke árnyalatba fordultak át, a természetes hajszínem érintetlenül hagyva és ami a legjobb,hogy valóban semmiféle károsodást nem okozott.Egyetlen negatívumként a veszett kénes szagát tudnám megemlíteni,ami a kezelést követően elég sokáig benne marad az ember hajában....................vizes hajon kifejezetten intenzív. Kb egy hét pihenő idő után a mézszőke részeket átfestettem a természetes hajszínemmel tökéletesen megegyező színű hajfestékkel (Alfaparf 7.1) így a kis szőkeségem végképp oda,de a legkevésbé sem bánom.A hajam egészséges,pihe puha es végre utcán is bátran hordható.Számomra életmentő volt :)

Me Now Long Lasting Lip Gloss

Me Now Long Lasting Lip Gloss
2016. február 28.

Aliexpress-ről jutottam hozzá az ebay-es ár töredékéért (kb.190 ft),a rendelésem 11.02.-án adtam le,szóval majd 3 hetet vártam rá..........na hozzátartozik a dologhoz,h észak-írben élek,de otthoni kiszállításkor is valami hasonló a várakozási idő.Annyira vártam már,hogy végre megkaparintsam,h azt el sem tudom mondani................ma végre megérkezett a 3-as számú darab. Színre kb. azt kaptam,mint amire nagyjából a képek illetve a swatchok alapján számítottam: fáradt rózsaszínes árnyalatú,hétköznapokban teljesen hordható.
A kis kémcsöves csomagolás kifejezetten tetszik,igazán nesszeszer barát.Illatra szinte semmit nem érzek rajta,semlegesnek mondanám,az applikátora hibátlanul használható,maga a rúzs krémes és jól oszlatható.Megkötés után bombabiztos,nem hagy nyomot. Sok helyen olvastam,h különböző árnyalatok száradási ideje más és más lehet.Mivel ez az első darabom,így még nincs összahasonlítási alapom, ezért azt mondanám se nem gyors,se nem lassú,arra pont elég,hogy kényelmes "munkatempóban" kipingáld a szádat vele...............és itt jön az a bizonyos DE...............száradás után kissé ragacsosnak tűnik.Minden egyes alkalomkor,amikor beszédre szeretném nyitni az szám (24/7 :D ) kissé olyan érzete van (főleg a szám sarkaiban) mintha meg kellene küzdenem,hogy az alsó es felső ajkam elváljanak egymástól. Nem túl vészes,de zavaró lehet. Azt vettem észre,hogy némi színtelen szájfénnyel a tetején ez valamelyest korrigálható (jogos a felvetés,h alapjában véve matt folyékony rúzsról van szó,miért is akarom én fényben úsztatni,de gondoltam egy említést megér)................................szóval itt tartunk most! Egyelőre fogalmam sincs mennyire fog elmélyülni a kapcsolatunk.További hat kistestvér érkezését várom,egészen pontosan az alábbi árnyalatokat: 2 | 18 | 20 | 22 | 26 | 29 . Érkezésük és némi tesztelés után,azért majd update-elek,h mire jutottam velük. Igy hirtelen azt mondom az ára,színe és csomagolása miatt legyen 4 csillag,aztán majd meglátjuk.............apropó eltávolítás!!!Egy könnyen nem adja magát,de a kókuszzsír a tuti tipp!! Jó vastagon átkened a rúzsos ajkaidat,h rendesen ússzon benne és kb fél perc várakozás után könnyedén letörölhető egy papírzsepivel..........semmi kemikália és a hidratáló hatást említenem sem kell ugye :)

Update: Időközben megérkeztek mindannyian és azt hiszem mindegyiket használtam legalább egyszer. Azt hiszem némi tesztelés után levonom azt az egy csillagot,amit megelőlegeztem ugyanis egész napos viselet mellett kissé szárítja az ajkaimat és a fura "ragacsos" érzés szinte mindegyiknél megmarad.Nem mondom,h teljesen használhatatlan termék,de nem is az a kategória ami nélkül nem tudok élni.

Makeup Academy Ever After Matte Paletta

Makeup Academy Ever After Matte Paletta
2015. november 21.

Nem tudom,h bárhol beszerezhető-e még,de életem egyik legjobb igazán matt palettája.A színek gyönyörűek,nem porzanak,könnyen eldolgozhatók illetve összesatírozhatóak.Mindennapos használatra,visszafogott nappali smink készítésére tökéletes.Egy csillagot sajna le kell,h vonjak a csomagolás rovására.A fedele elég vélony műanyag,így könnyen törik.Az enyém sajnos már lejár az aljáról,de ettől függetlenül imádom.