melike_0817

Regisztráció dátuma: 2013. február 18.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. február 18.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

Viktoria Minya Hedonist Iris Absolute

Viktoria Minya Hedonist Iris Absolute
2021. augusztus 25.

Pici mintával ismerkedtem, nagyon tetszett, amit a csuklómon éreztem. Volt benne valami számomra ismeretlen és fura, ami elsőre egy kicsit talán taszított is, de azt vettem észre, hogy egyre inkább magával ragad az illata. Fél óra után már teljesen odáig voltam érte, bújtam is a netes oldalakat, honnan tudom megvenni a Hedonist Iris illatot, amikor végre nem csak megnéztem, hanem el is olvastam, mi állt a Nerolis mintámon: Hedonist Iris Absolute! Így értelmet nyert minden, a számomra idegen jegy a bőr volt, ami először vett le a lábamról úgy illatban, hogy azt én is magabiztosan tudom viselni, komfortosan körbeölel, anélkül hogy nagyon markáns vagy maszkulin lenne a hatása. Ez egy varázslatos illat, na nem olyan kislányos vagy ártatlan értelemben, inkább "ha ezt az illatot viseled, a világ a lábaid előtt hever, ha akarod" érzést nyújtja. A bőr és a kakaó nagyon puha, az írisz pedig finoman simul bele a kompozícióba, púderességnek nyoma sincs. Biztosan visszajövök még updatelni, pályázok egy teljes üvegre.

Parfums de Marly Delina La Rosée

Parfums de Marly Delina La Rosée
2021. április 3.

Jövök frissíteni. Közben adtam egy új esélyt a két testvérének a kezdeti kudarcaink ellenére, és szerelembe estem mindkettővel <3 Ugyanakkor vannak olyan napok, amikor ki szeretném élni az újdonsült rózsamániámat, de nem kell nagy hatósugarú illat és nem vágyom a Delina erős jelenlétére, olyankor nyúlok érte! Imádom, ezt a "vizes" hatású rózsaillatot benne, örülök, hogy megvettem üvegében, nyáron nagy kedvencem lesz! (Ui.: olvastam Fragin, hogy sokak szerint olyan, mint egy designer illat. Nem értek egyet, az illat jellege esetleg, de a minőségén érezni, hogy ő egy Parfums de Marly. És rajtam brutál tartós!)

Nyárra kerestem virágos-gyümölcsös illatot. Pár éve nagyon tetszett az Armani Sky di Gioia illata, engem picikét arra emlékeztet jellegében, csak ez sokkal simábbra kevert, minőségibb alkotás, hűen a márkához :) Nagy reményeket fűztem hozzá mert akárhogy is szerettem volna, egyik Delina sem nyűgözött le eddig (na nem az illatok miatt, azok tetszenek, csak nem passzolnak hozzám) viszont én sem szerettem volna lemaradni a Delina vonatról, így tettem egy próbát vele. És milyen jól tettem! A klasszikus Delina rózsa kiérezhető az illatból édes-fanyar gyümölcsökkel övezve. Maga az illat eléggé lineáris, sokat nem változik, talán miután csendesednek a fejjegyek, bújik elő igazán a rózsás oldala, nekem itt tetszik a legjobban! :) A tartósságára nincs panaszom, felfújás után még 5 órával is érezni, de inkább bőrközelben. Szerintem az illat hatósugara nem éri el a nagyágyú testvéreinek hatósugarát. Nagyon várom, hogy viselkedik majd a melegben, szerintem egészen más élményt nyújt majd, mint most, a tél végén egy 21 fokos panel lakásban szimatolva :)

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EDP
2021. március 29.

Update: megtört a jég, működik az én bőrömön is végre, körbeölel a cukorkafelhő, picivel ugyan több sáfránnyal, mint szeretném :) Közben felfedeztem, hogy a gyártó külföldi oldalán (ahol ingyenes a szállítás is jelenleg) kijöttek új, 35 ml-es üvegek több illatból is, így ha valaki csak próbát tenne a Baccarat-tal, akkor nagyjából az itthoni 70 ml-es üveg feléért megteheti :)

Először másfél éve találkoztam az illattal, nem értettem, mit esznek rajta a többiek, kellemetlen, jódos illatot éreztem.
Gondoltam adok neki még egy esélyt, mert akkora körülötte a hype a mai napig :) Mintát kentem fel, alig vártam, hogy megszagoljam, hátha én is megérzem végre ezt a mindenhol emlegetett égetett cukorkás illatot. Rajtam ismételten jódos volt. Majd jött anyukám, gondoltam próbáljuk ki rajta is. Na és itt megtörtént a csoda!! Ahogy a bőrével érintkezett, valami mennyei cukorkás-édes illatfelhő keletkezett, igaz, enyhe jódossággal kiegészülve, de engem ez már nem érdekelt. Az sokkal inkább, hogy az én bőrömön miért nem működik. Az Extrait verziót is kipróbáltuk, anyukámon gyönyörűen muzsikál, finom karamellás, rajtam: totál maszkulin. Mondjátok meg nekem, mit csináljak, hogy rajtam is működjön? :) Annyira szeretném szeretni, különleges, brutál tartós illat, eltelt 24 óra és még 2 zuhanyzással később is körbeleng: a jód :D !
Fura, mert rajtam általában még inkább édesednek az illatok... Akkor sem adom fel, hátha egyszer összepasszolunk majd. Addig is marad nekem az íróasztalomból áradó, finom cukorkás illat (ott volt előtte egy napig a fiola) - ja, mert hogy ez az illat még a fa bútorlapon is jobban teljesít, mint a bőrömön :D Sebaj, ment az 5 csillag, itt a bőrkémiám lesz a ludas.