Mhajni

Regisztráció dátuma: 2017. március 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Megnézem

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
2021. május 12.

Tegnap festettem vele először, tehát a kopásáról/tartósságáról később kiegészítem a véleményem. Világosbarna (fodrász skálán sötétszőke), amolyan szürkés beütésű a hajam alapból, már évek óta nem festettem. Vékony szálú, zsírosodásra hajlamos, hetente 3-szor kell mosnom egyébként, hogy a munkahelyen kinézzen valahogy. A 600-as árnyalatot választottam, nem akartam most drasztikus változást, csak hogy picit fényesebb, ápoltabb legyen, és valamennyit fedjen az ősz hajszálakból (még nincs túl sok, de azért engem zavart már picit).
A használata nagyon egyszerű volt a tubusnak köszönhetően, hamar össze is keveredett a festék és krém, kb 8 perc alatt sikerült felvinni a vállig érő hajamra, még maradt is benne bőven. Az előírt 20 perc után mostam le, szép egyenletes színe lett, nagyon hasonlít az eredetire, bár pici vöröses árnyalat azért lett benne, de nem zavaró, még pont határeset. Hideg színtípusként amúgy a vöröset kerülném, de tényleg inkább barna mint vörös. A balzsam illata nagyon klassz, és jó, hogy nagyobb mennyiséget kapunk, első ránézésre még 6-8 mosásra elég lesz. A festéké is teljesen rendben van, nem olyan szúrós, mint az ammóniás társai. Mivel nedves (de nem frissen mosott) hajra kell felvinni, ezért én a "másnapos" hajamat öblítettem le, és úgy vittem fel, lehet ez is nagyban segítette, hogy nem lett foltos.
Elsőre megadom a 4 csillagot, mert tényleg sokkal ápoltabbnak tűnik a halyam festés után (mondjuk ez lehet, hogy csak a balzsam érdeme), az ősz hajakat elég jól befedte (néhány makacs azért maradt), de majd uppolok, ha látszik a tartóssága is.
Tetszik.

Update: 3 héttel a festés után lenövés nem látszik, tehát valamennyire tényleg kopik. Eddig kb 9 hajmosáson vagyok túl, de látom a különbséget ott, ahol bénábban vittem fel, és kimaradt kicsu (halánték) és a festett rész között, tartja magát ez a fránya vörös, pedig reménykedtem, hogy ez idővel elmúlik. 😅 Mert most már zavar a vörössége, inkább egy sötétebb, jegesnek tituált színt teszek fel legközelebb, konkrétan az 5102es jeges mokka landolt a kosárban. Az ősz hajszálaktól viszonylag hamar elköszönt, sztem kb 2-3 mosás után már ott virítottak a fejemen. Ez speckó nekem még nem nagy gáz, nincs sok, leginkább csak én látom. Próbálkozok még ezzel a castinggal, hátha. Updatelek majd a jeges mokkáról is, amíg nagyobb katasztrófa nem történik, marad a 4 csillag 😄

Update2: Nem bírtam ki, és már felraktam a jeges mokkát így 3 héttel az előző 600-as után. Kicsit tényleg sötétebb, mint a dobozon látható szín, de nem sokkal. A felkenés közben iszonyú ijesztő, mert valami rémes sötétvörös a színe, de a végeredmény szuper lett, tényleg jeges, nem vörös egyáltalán, eltűnt az utált szín 😊 Kicsit bénáztam most, mert ecsetet is használtam, hogy jobban eloszlathassam, aztán addig-addig kenegettem, hogy 18 perc lett a felrakás maga, és erre még ugyanennyit hagytam állni utána 🙈 De összességében nagyon elégedett vagyok, tetszik ez a szín, maradok ennél, betankolok majd kuponnapon belőle 😄

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2021. január 3.

Frissítés: Újrapróbálkoztam vele egy már kialakított, jól bevált rutinnal, megfelelő tapasztalattal a hámlasztás terén is. Teljesen jól működött így téli időben is, szóval mégis jobb, mint amit korábban írtam. Az előző véleményemet csak azért hagyom itt, hogy akinek ilyen gondja volt, mint nekem régen (kb másfél éve) az esetleg egy megfelelőbb hidratálással vagy más rutinnal próbálkozhat újra. A skinsmarton rendelhető delux minta (15 ml) kb 2 hónapig elég volt, így az ára sem annyira durva. Feljavítom 5-re, mert megszerettem, ilyen állagú fényvédőt nem találtam azóta sem.

Mintákat rendeltem belőle, kíváncsi voltam, mit tud ennyi pénzért. Nos, vegyesek az érzéseim, mivel állagát tekintve tökéletes, szépen eloszlatható és azonnal beszívódik. A legkönnyebb fizikai amit eddig használtam, úgyhogy először örültem. Nagyon picit egységesít, jobb napokon magában viseltem. Illata egy nagyon enyhe naptej illat, de ez csak felkenéskor érződik, utána rögtön elmúlik. Tényleg olyan pikk pakk beszívódott, és egész nap semmi ragadás vagy fénylés, matt. Totál.
Most kezdtem el másfél hete használni, tehát nem a legmelegebb időben. És itt jön a problem, hogy már most is olyan szinten kiszárította a kombinált vegyes vízhiányos bőrömet, hogy most meg azt se tudom, mivel hozzam helyre. Mivel ilyen nyomi bőröm van, hidratálókrémeket nem igazán szoktam használni, mert akkor tocsog a t-vonal... a rétegzős rutin meg kevés volt a hidratáláshoz. Minden kis ránc látszik, pereg a bőr, szemkörnyékem ultragáz😔 Ennyi pénzért ez nagy csalódás. Pattanást legalább nem okozott, pedig arra is hajlamos vagyok néha. Az összetevők és állag miatt kap három csillagot.

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration
2020. november 21.

A hidegebb idő beköszöntével - és egy mattító alapozónak köszönhetően - nagyon elkezdett száradni az orcáimon a bőr, látványos katasztrófa kezdett kialakulni... Kombinált-vízhiányos-érzékeny a bőröm, plusz néha pattanásos, tág pórusos, tehát kész főnyeremény 😂 Sok réteget az érzékenysége miatt nem nagyon szeret, úgyhogy gondoltam, ez a tonik, és a G&G új Jelly Joker lemosója lesz a kezdeti taktikám, ezeket iktattam be pár napja. Ez a tonik tényleg nagyon szuperül hidratál, gyorsan beszívódik és az utána következő Benton Aloe tonik és hidratáló zselé is sokkal jobban felszívódik. Szeretem duplán rétegezni, olyan könnyű és jól beszívódó: egyszer vattapamaccsal törlöm át az arcom a Jelly-s tisztítás után, így még egy plusz tisztító lépés van, ha esetleg mégis maradna valamilyen kis szennyeződés, utána pedig belepaskolom a bőrömbe, és jöhet a többi lépés. Ez így nem tűnik túl gazdaságosnak, de nem vészes az ára, úgyhogy szerintem találtam egy új kedvencet 😊 Újra zseniálisat alkottak a G&G-nél ❤

Update: Több, mint másfél hónapig volt elég a flakon, reggel és este használva. A dupla rétegzéssel végül is felhagytam, csak vattakorongra csöpögtetve töröltem át az arcom, de így is megvolt a hatása. Megszerettem, és megéri az árát, már itt is van az újabb adag 😊