MoziRozi

Regisztráció dátuma: 2011. május 11.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2011. május 11.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Biola Herbal Baba sampon

Biola Herbal Baba sampon
2015. március 13.

Megváltozott az összetétele!
Egy kis cseppet tettem egy babakádnyi vízbe, felhabzott kb, 6-8 cmre, az én alkarom kipirosodott, kislányomé szintúgy.... :(
ÖSSZETEVŐK/INGREDIENTS(INCI): AQUA, SODIUM MYRETH SULFATE,
COCAMIDOPROPYL BETAIN,
HELIANTHUS TUBEROSUS EXTR., SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, AGRIMONIA EUPATORIA EXTR., HYDROLYSED SWEET ALMOND PROTEIN, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTR.*,
GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTR.,
PANTHENOL,
NICOTINAMIDE,
SIMMONDSIA CHINENSIS S. OIL,
CITRIC ACID,
SODIUM BENZOATE, GLUCONONLACTONE, LAURYL GLUCOSIDE,
GLYCERYL OLEATE,
COCO GLUCOSIDE, PARFUMo, CEDRUS ATLANTICA OIL.

o= természetes növényi illóolajokból

Konzerválószer: SODIUM BENZOATE, GLUCONOLACTONE.

*= ellenőrzött ökológiai mezőgazdasági termelésből származik
Hatóanyagok: Apróbojtorján kivonat, édesmandula fehérje, csicsóka kivonat*, B5-vitamin, B3-vitamin, jojoba olaj, sárgarépa, növényi glicerin, körömvirág olaj*, damaszkuszi rózsa, cédrus illóolaj.

Szintetikus konzerváló, szintetikus színezék, szintetikus parfüm és Sodium lauryl szulfát (S. L. S) mentes!

Henna Plus Long Lasting Color Hajfesték

Henna Plus Long Lasting Color Hajfesték
2011. október 3.

Vettem én is egy HENNA color 17 (padlizsán) krémhajfestéket a Herbaházban kb. 700 Ft. Itthon vettem észre, hogy van benne P-fenilén-diamin!
Sötét hajfestékekben található meg. Feltételezhetően mutagén vegyi anyag, azaz károsítja az emberi örökítőanyagot, a DNS-t. Lehetséges rákkeltő, allergén és irritáló hatású. A vesét, az immun, ideg- és légzőrendszert is károsíthatja.

szóval???

Herbatint Hajfesték

Herbatint Hajfesték
2011. október 3.

Ez a második alkalom, hogy jól mellényúltam! Előbb a Hennacolor, most meg ez a Herbatint, amit azért vettem, hogy ne mérgezzem magam, erre tessék! mindkettőben PPD van.
Ráadásul egy jó nevű bioboltban beszéltek erre rá, hogy milyen természetes. Olyan aapró az apróbetű, hogy csak itthon vettem észre, hogy mi van benne! nagyon átverve érzem magam, ráadásul nagyon drága is...

A PPD = paraphenilediamin. Ez az egyik legsúlyosabb kozmetikai méreganyag, ami sjtméreg, rákkeltő, idegméreg, agykárosító, szembe jutva vakságot okoz, irritatív és allergén

4 MÁRKA

4 ÖSSZETEVŐ