MrsInstapista

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2017. szeptember 17.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ilcsi Almás Citromos Habkrém

Ilcsi Almás Citromos Habkrém
2018. szeptember 1.

Update:
Sajnos végül lejárt és kidobtam. Azóta nem érzi a hiányát a bőröm, egy kombinált-zsírosabb bőrnek talán sok is lenne nyárra. Van néhány összetevője, ami miatt egy picit húzom is a szám (borsmenta olaj, nem vagy te egy kicsit irritáló?), de árkategóriájában összességében nem egy rossz krém. Az őszi-téli hidratálást még nem tudom, hogy mivel fogom megoldani, de valószínűleg nem vele.

Néhány hete használom reggel és este. Nem támasztottam nagy elvárásokat vele szemben, csak egy olyan hidratálót kerestem, ami nem okoz pattanásokat.

Kényelmes viselet, viszonylag hamar beszívódik, és finom puhaság marad utána (mondjuk ebben az arckefés tisztítások és az igény szerinti hámlasztás is sokat segítenek). Az illatáért eleinte nem voltam oda, picit túl citromos, de egyáltalán nem zavaró.
Amióta használom, nagyobb, gyulladt pattanásom nem volt, csak pár apró, és ez látványos különbség. A folthalványító tudományáról ennyi idő után még nem tudok nyilatkozni, de a szalicilsav és a citromsav bizonyára dolgoznak rajta.

Ami még nem várt pozitívum, hogy egy ilyen könnyű krém télen is működik nekem, nem gondoltam volna, hogy elég lesz. Ráadásul ezt vékony rétegben is szuperül teljesíti. A pár éve megjelent első homlokráncaimban is mintha valami pozitív változás lenne, bár ebben valószínű, hogy csak másodhegedűs a retinolos készítmények mellett.
Kár lenne nem újravennem, ill. fontolgatom, hogy a családjából mást is kipróbáljak.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2018. május 30.

Bárcsak tudnék előtte-utána képet csatolni arról, hogy mit tett az arcommal ez a cucc, ehelyett most fáradhattok az olvasással :)

Hónapokig vegetált a polcon nálam, mert a retinol mellett talán túl sok lett volna. A probléma, amire most le kellett dobnom az atomot: úgy egy hónapja valamitől (szilikon? ételintolerancia?) nagyon kiakadt a bőröm, a homlokom egy szinte egybefüggő gyulladás volt, naponta legalább 5 új pattanás, az arcom többi részét pedig fájó, újra és újra begyulladó, dudorodó mitesszerek és az utánuk maradó csodálatos foltok uralták. Már elsminkelni se tudtam ezt az egészet, lelkileg is eléggé megszenvedtem vele.

Kb. 2-2,5 hete használom, 3 naponta, de van úgy, hogy 2 naponta, a 10 percet viszont nagyjából tartom. Ahol hámsérülés van, ott tud csípni. Az orromra NEM használom, mert ott 2 használat után mintha felturbózta volna a faggyútermelést! A száj környékére is sajnos fel kell kennem, de nem lett belőle baj. Nem biztatok senkit arra, hogy túllépje az ajánlott gyakoriságot, mert nyilván van, akinek gondot okozna, de nekem személy szerint így volt igazi elsősegély. 3 használat után a homlokomon a gyulladás nagy része megszűnt, és szépen fokozatosan ami előtte dudorodott, az lehámlott vagy homokszemként pergett ki és nem tért vissza. Ennyi idő alatt nyilván nem lett tökéletes bőrképem (a Nagy Begyulladás előtt sem volt nekem ilyen), de használatról használatra javul a helyzet, most már a foltok jelentik a legnagyobb problémát.

A bőrmegújító hatása miatt szerintem ez a termék játszotta a legnagyobb szerepet a javulásban, de naponta 2x betapogatom a Benton csigás-méhecskés esszenciát és az Ordinary niacinamidos szérumát is. Nem reméltem ilyen gyors változást, úgyhogy nagy az öröm. Örülök azoknak a usereknek is, akiknek ragyogóbb/puhább bőrt adott, de én azért vagyok hálás, hogy egy kilátástalan helyzetben mekkora segítség volt.

NIOD Sanskrit Saponins

NIOD Sanskrit Saponins
2018. február 13.

Update 2018.02.13.

Hát ezt most lefokozom kettő csillaggal.
Ami bőrtisztítási rutint lentebb leírtam, az elég durva volt, amit egy arcbőrnek sem kellene elviselnie (habzó lemosó arckefével + Sanskrit minden este). Szerencsére még leálltam vele, mielőtt igazán megharagudott volna a bőröm, de megkövetek mindenkit, aki a véleményemet olvasva azt hitte, hogy ez oké. A túltolt rutinom nyilván nem a termék hibája. Azt viszont felróhatom neki, hogy pH 7-7.5 között van, vagyis elég lúgos, tehát szárít, sérti a bőr savköpenyét, érzékenyebbé teszi a bőrt, hosszabb távon talán a faggyútermelést is kibillenti az egyensúlyból. Persze tisztít, és ez jó, de félrevezetőnek érzem, hogy azt állítja, hogy tiszteletben tartja a bőr integritását.
Azért mínusz 2 csillag, mert nem fogom újravenni, és valami ténylegesen bőrbarátabb tisztítót keresek. A kelleténél élénkebb faggyútermeléssel rendelkezőknek sem ajánlom, mert valószínű, hogy az ilyen és ennél lúgosabb cuccoktól borul ki a bőrünk.

2018.01.24.

Néhány hete használom, a Deciemtől rendeltem még Black Friday akció keretében (41 euro helyett 9 volt a 180 ml-es kiszerelés), de nem csak ezért érte meg nagyon.
Az illatát én is megszerettem, pedig valóban kajaszagú, kicsit talán földimogyoróra emlékeztet. Én minden este elmasszírozgatom az arcomon és a nyakamon a zuhany alatt, természetesen sminklemosás után. Azt vettem észre, hogy amióta arckefével és habzó arclemosóval is arctisztítok reggel-este, a Sanskrit felkenés után pár másodperccel picit csíp, de ki lehet bírni, és utána sem vészes a szárazság, amit maga után hagy. Hidratálás után meg pláne nincs gond. Friss, lélegző érzetű bőrt hagy maga után.

Na de térjünk rá az eredményekre. A meglévő pattanásokat valószínűleg nem ez gyógyította meg, de nagyobb gyulladt pattanásom azóta nem alakult ki, csak néhány kicsi, pirosság nélkül. Az orromon lévő sötét mitesszereket halványította, talán a faggyútermelést is mérsékli, de erre az Ordinary Niacinamide-ját tartom alapvetően. Amióta van nekem a Sanskrit, sokkal szebb, egyenletesebb a bőröm, mintha az összes többi jóság, amit az arcomra kenek, most kezdett volna el egy szép szimfóniát játszani egymással.

A fémtubusról: látom, szeretik utálni a fogyasztók (a Deciem honlapján legalábbis), de most még azt mondom, hogy kezelhető: nagyon pici nyomás a tubus végén, és várni, hogy kifolyjon magától a termék, nem újranyomni. Fektetve tárolom. Még nem volt vele gondom.

Picit a rövid lejárata aggaszt, felbontás után ez 6 hónap, és mintha a 180 ml ehhez képest sok lenne. Ha eljön az ideje, és maradnak a szép eredmények, még teljes áron is újravenném.