nikiii.*

Regisztráció dátuma: 2012. június 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. június 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. szeptember 22.

Egészen sokáig tudatos bőrápolónak hittem magam, aztán rájöttem, hogy valami biztosan nem stimmel, mivel a bőröm eszméletlenül húzódik, de mégis tele vagyok mitesszerekkel, és a bőröm folyamatosan "meh" állapotban van. Dupla arctisztítás, szalicilsav, retinol pipa, a vízhiányt hialuronsavval és a TO NMF-fel kezeltem, mégsem láttam javulást. Aztán találkoztam azzal a tanáccsal, hogy váltsak kíméletesebb arctisztítóra, mivel a lemosókban lévő illatanyag és alkohol lehet a ludas. Több helyen is körbenéztem, szimpatikus volt a TO lemosója is, de mindenhol elég borsos árú, kevés terméket tartalmazó lemosókkal találkoztam, aztán eszembe jutott a Cerave. Jelentem, egy hete használom, és csak ódákat tudok zengeni róla.

Reggel belemasszírozom a bőrömbe, majd nedves kendővel letörlöm az arcomról, este pedig ugyanígy használom a dupla arctisztítás második részeként, az olajos lemosóm után (aki fényvédőzik és/vagy sminkel, annak kell az olajos lemosó). A bőröm egyáltalán nem húzódik utána, szépen tisztít, és nem jöttek ki újra a mitesszereim, amiket eltüntettem, mielőtt erre váltottam (a szárító lemosóimtól csak egyre durvábbak lettek). A homlokomon lévő mimikai ráncok már alig látszanak, ebből is látom, hogy brutálisan vízhiányos volt a bőröm. Mióta ezt használom az első négy napban az amúgy nüansznyi különbségeket érzékelni képtelen barátom HÁROMSZOR megdicsért, hogy milyen pihe-puha az arcom. Nagyjából 4000 Ft-ért tudtam beszerezni a Benu gyógyszertárból a 437 ml-es kiszerelést, és ha milliomos lennék, az egész testemre csak ezt használnám. Csodálatosan hidratál, szépen tisztít, nem komedogén -- egy csoda. Imádom használni. Örök szerelem (remélem). Hosszabb használat után még jelentkezem, de muszáj volt megosztanom mással is, hogy ha vízhiányos a bőre, lehet, hogy az arclemosó a ludas.

Helia-D Classic Érzékeny Bőrre

Helia-D Classic Érzékeny Bőrre
2019. augusztus 7.

Télre vettem, és akkora tökéletes. Elég nehéz textúrája van, és a párom szerint elviselhetetlen öregasszony-szaga, amit én pozitívan élek meg, mert a keresztanyám púderes fürdőszobaillatára emlékeztet, amihez pozitív élményeket társítok. Tavasz felé észrevettem, hogy hajlamos édes kis mitesszereket varázsolni a bőrömre, viszont megtartottam azokra az időkre, amikor szárazabb a bőröm, vagy éppen érzékeny valamitől. Meg is feledkeztem róla, pedig megvan még fél tégellyel, aztán miután egy jó négy-öt órás sírásrohamot produkáltam és kékesvörös karikáim lettek a szemem alatt (és még az aloe vera is csípett), bekentem ezzel. Maga volt a gyönyörteljes megkönnyebbülés a bőrömnek, egyáltalán nem csípett és pikk-pakk beszívódott. Itt jöttem rá, hogy nagyon száraz bőrre ez holy grail, megtartom az ilyen időszakokra.

Uriage Bariésun Tej SPF50+

Uriage Bariésun Tej SPF50+
2019. augusztus 7.

Mivel a Koreából jött fényvédőm valahol elveszett az éterben, és ezért már két hete nem tudtam retinolt és szalicilsavat használni, nem mellesleg nyár van és tűző napsütés minden nap, nem vártam tovább, és elmentem a legközelebbi gyógyszertárba, hogy veszek valamit, míg megérkezik a jól bevált Innisfree fényvédőm (nem érkezett meg). Innisfree után kísérleteztem Eucerinnel is, bár könnyebben beszerezhető, drágább, és nem találtam sokkal jobbnak. Gondoltam, hogy majd a helyi patikában is találok egyet, azonban rá kellett jönnöm, hogy ők csak Uriage termékeket árulnak. Mivel majdnem hanyatt estem az áraktól, hossza vacillálás után megvettem ezt a fényvédőt, mert ár-érték arányban talán jobban kijövök vele, mint egy csak arcra való termékkel. Szerencsére sok kedvezményt kaptam rá, amit azóta sem értek, de így végül 2800 Ft-ért jött haza velem 100 ml. Nagyjából egy hete használom. Könnyű, tejes textúrája van és klasszikus naptejszaga. A szemkörnyékemet nem irritálja, csak ha beledörzsölöm a szemembe (upsz, rossz szokás), nem úgy, mint az Eucerineknél, amik ha már a halántékom közelébe kerültek, ömlöttek a könnyeim. Felvitel után hajlamos csillogni, de várok fél órát, felitatom a felesleges réteget egy kis zsepivel, és nincs probléma. Egynek elhasználom, mert jól véd, de jövök még a hosszútávú update-tel.