nikiii.*

Regisztráció dátuma: 2012. június 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2012. június 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2020. június 7.

Egészen sokáig tudatos bőrápolónak hittem magam, aztán rájöttem, hogy valami biztosan nem stimmel, mivel a bőröm eszméletlenül húzódik, de mégis tele vagyok mitesszerekkel, és a bőröm folyamatosan "meh" állapotban van. Dupla arctisztítás, szalicilsav, retinol pipa, a vízhiányt hialuronsavval és a TO NMF-fel kezeltem, mégsem láttam javulást. Aztán találkoztam azzal a tanáccsal, hogy váltsak kíméletesebb arctisztítóra, mivel a lemosókban lévő illatanyag és alkohol lehet a ludas. Több helyen is körbenéztem, szimpatikus volt a TO lemosója is, de mindenhol elég borsos árú, kis kiszerelésű termékekkel találkoztam, aztán eszembe jutott a Cerave. Jelentem, egy hete használom, és csak ódákat tudok zengeni róla.

Reggel belemasszírozom a bőrömbe, majd nedves kendővel letörlöm az arcomról, este pedig ugyanígy használom a dupla arctisztítás második részeként, az olajos lemosóm után (aki fényvédőzik és/vagy sminkel, annak az olaj kötelező). A bőröm egyáltalán nem húzódik utána, szépen tisztít, és nem jöttek ki újra a mitesszereim, amiket eltüntettem, mielőtt erre váltottam (a szárító lemosóimtól csak egyre durvábbak lettek). A homlokomon lévő mimikai ráncok már alig látszanak, ebből is látom, hogy brutálisan vízhiányos volt a bőröm. Mióta ezt használom az első négy napban az amúgy nüansznyi különbségeket érzékelni képtelen barátom HÁROMSZOR megdicsért, hogy milyen pihe-puha az arcom. Nagyjából 4000 Ft-ért tudtam beszerezni a Benu gyógyszertárból a 437 ml-es kiszerelést, és ha milliomos lennék, az egész testemre csak ezt használnám. Csodálatosan hidratál, szépen tisztít, nem komedogén -- egy csoda. Imádom használni. Örök szerelem (remélem). Hosszabb használat után még jelentkezem, de muszáj volt megosztanom mással is, hogy ha vízhiányos a bőre, lehet, hogy az arclemosó a ludas.

Update: lassan öt hónapja használom reggel-este, most kezd elfogyni a 437 milis kiszerelés. Egyszerűen rajongok érte, minden este ebben fürdetném az egész testemet, ha bírná a pénztárcám. A bőröm soha nem volt ilyen puha és hidratált, amíg ez a termék forgalomban van, csak ezt fogom használni. CSODA. Azóta kikísérleteztem, hogy vízzel lemosni tényleg nem ajánlatos (néha lustaságból emellett döntöttem), mert úgy nem hidratál annyira - a letörlés jobban beválik.

Update 2.: tíz hónapja használom. Örök szerelem. Amíg létezik, csak ez. Néhány kommentben olvastam, hogy nem szedi le a sminket: ez természetesen igaz, de ez arctisztító, nem pedig sminklemosó. Arra használjatok arctisztító olajat, utána ez (reggel önmagában is elég), és minden problémátok megoldódik! Most rendeltem meg a normál bőrre való habzó változatát, mert ki szeretném próbálni így a nyárra (kombinált vízhiányos a bőröm, a nyári hónapokban így inkább valami könnyedebb formulát keresek, de ha az nem válik be, simán maradok ennél, mert nem érzem soknak), ami ha beválik, felváltva fogom használni a kettőt, az évszaknak megfelelően. Legszívesebben még mindig minden este vastagon bekenném vele az egész testemet, dehát ott még nem tartok anyagilag. EZ egy igazi ötcsillagos termék.

L'Oreal Paris Excellence Creme Hajfesték

L'Oreal Paris Excellence Creme Hajfesték
2020. június 7.

Életem első hajfestése fodrásznál történt Evolution Color hajfestékekkel, és nem igazán tetszett a végeredmény. Valahogy mindig "műanyagszínűre" sikerült a hajam, nem volt az igazi. Aztán mivel nem tudtam elmagyarázni a fodrászomnak, milyen árnyalatot szeretnék pontosan, úgy döntöttem, kiválasztom magamnak egy drogériában, bár nagyon féltem tőle, hogy milyen lesz a végeredmény. A 7.43-as árnyalatra esett a választásom, és azért ezt a terméket vettem, mert a márka miatt bíztam a minőségben. Jelentem, a végeredmény pontosan olyan lett, amilyet szerettem volna! A hajamnak nagyon természetes színe lett, eszméletlen selymes volt festés után, és egyáltalán nem kopik. A színéből sokkal kevesebbet eresztett hajmosáskor, mint a fodrászkellékes festék, amit jelentem, nálam ez ezerszer lekörözött. Sokáig maradok ennél, imádom.

UPDATE: visszavonom, hogy egyáltalán nem kopik - tőfestés után látszik, hogy sokkal élénkebb a frissen festett rész, viszont nem fakóra kopik, hanem teljesen természetes színe van még mindig. Én csak ajánlani tudom egyébként.

Londa Professional P.U.R.E. Shampoo

Londa Professional P.U.R.E. Shampoo
2020. június 7.

Fodrászkellékesben ajánlotta az eladó hölgy, mert mindenképp szulfátmentes sampont akartam, mivel az SLS-től viszket a fejbőröm. Sajnos nagyon nem szerettem meg ezt a sampont, szívem szerint elhasználnám felmosásra, de ahhoz túl drága volt. :( Gyorsan zsírosodik tőle a hajam, eddig háromnaponta kellett mosnom, és az első két napon teljesen szép volt, a harmadik nap elejére kezdett bezsírosodni. Most már hajmosás után 36 órával tiszta zsír a hajam, a fejemre tapad, a babahajaim szállnak mindenfelé, és a tapintása sem az igazi. Sajnálom, mert hittem benne, hogy jó lesz, de keresek tovább, hogy ne a 4600 Ft-os Alfaparf legyen a befutó, mert az sok a pénztárcámnak.