Nuseekaah

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 1 eladás Megnézem
Krémmániás vevő: 1 vétel Megnézem

Garnier Color Herbalia 100% Növényi Hajfesték

Garnier Color Herbalia 100% Növényi Hajfesték
2019. augusztus 10.

Egy ideje igyekszem tudatosabban gondolkodni/étkezni/vásárolni. Ezt a terméket is így találtam, habár előszőr kicsit féltem milyen színű lesz, de meggyőztek a jótékony és természetes összetevők.

Natúr barna színt választottam, nem akartam nagyon szembetűnő változást. A hajam hosszú évekig szőke volt, az utóbbi időben pedig ombre(szőke-barna). A legutóbbi alkalommal amikor fodrásznál voltam kicsit félre sikerültek a dolgok, és a hajam vöröses fényű barna lett. Ez 5 hónapja volt, azóta sokat kopott a színe és az alja megint kezdett kiszőkülni.Tehát így vágtam bele a festésbe.

Festés előtt csináltam egy C-vitaminos pakolást, hogy eltávolítsak minden kémiai anyagot a hajamról. Majd megmostam szilikon mentes natúr samponnal.(alverde bio sensitive)
A használata nagyon egyszerű, bár nekem anyukám segített a festésben.Felforraltam a vizet és elkezdtem ősszekeverni a porral, és rájöttem,hogy sokkal nagyobb edényt kellett volna választanom :D Átlagos festék többszöröse lesz a kikevert massza,így mi két részletben kevertük ki.
Bár a leírás nem írja, de mi használtunk egy másik tálat is amibe forró vizet tettünk és magát a festékes edényt ebbe tettük bele,hogy megfelelő hőmérsékletű maradjon. Állagra sűrűbb mint egy rendes kémiai festék, de aki használt már hennát annak nem lesz újdonság. A. Hajtöveket még egyszerűbben be lehet festeni a hagyományos technikával, viszont a haj hosszát mi már csak maszatoltuk, mert kicsit besűrűsödött az anyag. :D Mindent összevetve elég gyorsan lehetett vele haladni.

Festés után felhúztam a sapkát amit adnak hozzá és erre még rátettem egy törülközőt, hogy jobban melegen tartsam.
Nekem kb 40 percig volt fent a massza, a lemosása kicsit macerásabb, nehezebben jön ki mint egy hagyományos festék. Rátettem a balzsamot és vártam még 2-3 percet, majd újra lemostam tiszta vízzel. (Tilos samponozni)
Én nem hajszárítóztam mert a elvileg nem szabad henna festés után, bár a leírás nem tiltja.

A hajam elképesztően puha lett, és nagyon fényes. A szín rezes-barnás szőkés lett, sokkal természetesebb mint volt. A hajtöveim persze kicsit sötétebbek, de azzal tisztában voltam, hogy máshogy reagál a festetlen és festett hajon. Tehát ezt számításba kell venni.
Kiváncsi leszek milyen lesz a napokban a színe ugyanis még 2-3 nap míg eléri a végleges színét.
A hajam illata jelenleg kicsit a szénára emlékeztet, de engem ez egyáltalán nem zavar.

Összevetve jó kis termék, szép,egészséges,fényes a hajam. Azoknak mindenképp jó megoldás akik szeretnek kísérletezni új dolgokkal, és természetes megoldásokat keresnek. Később még jelentkezem ha változna a színe :)

Update:
Kicsit mélyebb lett a színe a hajamnak,de drasztikusan nem változott, a festés utáni napokban, viszont az állaga valami csodálatos :)

És még valami mielőtt kipróbálod:

1. NAGYON fontos, hogy bármilyen henna festés előtt, el kell hagyni a szilikon-t tartalmazó hajápolókat,különben nem tapad meg a hajon a festék. Illetve VEGYI festés után várni kell legalább 1-2 hónapot, mert előfordulhat,hogy szintén nem fogja meg a hajat, vagy foltos lesz.

2. Mindenképp csinálj allergia tesztet, mert ritkán de okozhat allergiát.

3. Igen az illata olyan mint a széna és a sóska keveréke, illetve zöld az állaga. ( de ez a hennánál normális, nem tudom miért buknak ki rajta)

La Roche-Posay Cicaplast Mains

La Roche-Posay Cicaplast Mains
2019. augusztus 3.

Télen találtam rá, amikor nagyon rossz állapotba volt a kezem, nagyon szépen rendbe rakta.
Tény,hogy zsíros és kicsit nehezebb a krém de engem nem zavar, sőt. Az meg plusz pont,hogy kézmosás után is fenntmarad.
Egy problémám van vele,hogy nagyon gyorsan fogy, 1-2 hét alatt elfogy egy tubus. És amikor már kevés van benne akkor nehezen lehet kiimátkozni a maradékot :D Jobban örülnék egy tégelyes verziónak.
( Nem értem miért problémáznak annyian azon,hogy nem lehet lemosni meg, hogy filmréteget hagy a bőrön, könyörgöm hát ez DIREKT ilyen krém :D Aki könnyebb textúrájút keres annak ott a LA ROCHE-POSAY LIPIKAR XERAND )

Alverde Beauty&Fruity Micellás Arctisztító Víz, Bio Lime és Bio Alma

Alverde Beauty&Fruity Micellás Arctisztító Víz, Bio Lime és Bio Alma
2019. július 26.

Kellemes illatú, és frissítő kis lemosó.Bár az igaz,hogy a szempillaspirált kicsit otthagyja, de ha használok utána habzó lemosót és ahhoz a Foreo Luna2-t, tökéletesen tiszta lesz a bőrőm. :)

Uptade: tegnap vásároltam egy Benecos márkájú natúr szempillaspirált és ezt teljes mértékben el tudta távolítani. :) úgyhogy meg kapja az 5 pontot. (Amúgy logikus,hogy egy natúr lemosó natúr termékek lemosására van kitalálva )