Pattandi

Regisztráció dátuma: 2019. február 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. február 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Uriage Bariésun Arckrém SPF30

Uriage Bariésun Arckrém SPF30
2019. április 13.

Pár napja használom, és csak április közepe van, az izzasztó kánikulát még nem éltük meg együtt. Ha ez akkor sok lesz, majd megpróbálom a fluidot, ami a termékminta alapján még könnyebb, mint ez a krém. Nem tudom, hogy a megfelelő mennyiséget fel tudom-e kenni (nyilván nem... :D), de a semminél csak több. A hatásáról 10 év múlva tudok nyilatkozni, de a viselhetősége szerintem megfelelő. Én nem érzem, hogy ez fényvédő, átlag arckrémnek érzem. Beszívódik, a nap végén sem fénylik az átlagnál jobban a fejem. Eddig oké.

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél

Alveola Aloe Vera Eredeti Aloe Vera Gél
2019. február 17.

Minimálisan felturbózott aloe vera gél. Először is magyar márka, ami számomra nagyon fontos. Másodszor nincs benne annyi (semennyi) parabén, mint a foreveres "nagytesóban", hogy az évek múltán a tubus alján maradt aloét még magamra kenhetem... Azzal kezdtem az ipart még tizenévesen, gyakorlatilag nappali krémként használtam jó ideig. Kb tíz év kihagyás után, úgy látszik, visszatérek az aloéhez, immáron rétegzős rutin elemeként. Az ihletet a PomPom rózsavizes zseléje adta, aminek az aloe az alapja, rájöttem, hogy van helye egy tápláló zselének a rutinomban, sőt, ha le tudnám egyszerűsíteni az estéket aloére, shea vajra és szérumokra (olajok, vitaminok, hyaluron), az lenne az igazi, de fene tudja, kísérletezgetek. :) Húzza az arcot egy kicsit, de ha olajat cseppentek hozzá, tökéletes kis krém lesz. Még tél van, a hatást hidratálókrém fokozza, avagy ez fokozza egy hidratálókrém hatását. Gyakorlatilag nem tudok annyit felkenni belőle, hogy ne tudja az arcom beszívni, és utána még vígan megbírja a nappali krémet is. Már az Aromax Beauty szérumhoz leírtam, hogy amióta azt, menet közben pedig ezt azzal együtt használom, hű meg ha van. Egyre szebb a bőröm, élettel teli, tömör, fényes, rugalmas, hidratált. A hegekkel nem látom, hogy mit csinál, azok a Neogranormontól eleve egyre halványodnak lassacskán, plusz nagyon jó periódusban van a bőröm, alig gyulladt, abszolút a gyógyulásé és a megelőzésé most a terep. A kevéske pattanásaimmal nem sokat kezd, szerintem, de nem is azért vettem, hanem azért, mert természetes, magyar, szereti a bőröm, táplál, jó alapot ad mindennek, és önjogon is működik. A pórusaimat nem bántja, úgy látom. Reggel 1-2 csepp fent nevezett olajjal és a PomPom egyik arckrémjével, este pedig bőven több olajjal egyedül használom, vagy ezzel-azzal turbózom, kedv szerint. Mindenhogy jó, nagyon nagy barátok lettünk. :)

Benton Snail Bee High Content Essence

Benton Snail Bee High Content Essence
2019. február 17.

A második csiganyálas termék, amit használok, és ebből a Snail Beeből a második tubus. Hát. Kifejezetten hegkezelésre kerestem, de szerintem immunis vagyok a csiganyálra. Nem érzem, hogy gyógyítaná a pattanásnyomokat, a Neogranormon sokkal látványosabban dolgozik e téren. Aztán lehet, hogy ez a termék lassabban hat, nem tudom. Az elején kipróbáltam az akkor nagyon belobbant ekcémás foltjaimra a kezemen, segített is, de aztán csökkent a "lelkesedés". Rétegzős rutinban lehet helye, az én bőröm vízhiányos ahhoz, hogy egymaga hidratáljon. Ugyanakkor, ha nagyobb mennyiségben kenem a szemem környékére, valamit csinál. Gyanítom, hogy minden tudománya az aloe, ahhoz viszont drágállom. Durván kétszer ennyi aloét kapok fele ennyiért. Erőssége a pumpás adagolója. Nincs összehasonlítási alapom más Benton termékkel, vagy más essence-szel.