Phoenix19

Regisztráció dátuma: 2018. november 27.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2018. november 27.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Bvlgari Omnia Amethyste EDT

Bvlgari Omnia Amethyste EDT
2021. április 11.

Azért mert orgonalila az üvege, attól még nem orgona illatú. Sok ember a szemével szagol és nem az orrával. Ebben nincs orgona és nincs orgona illata sem. A heliotrope dominál. Nagyon intenzív heliotrope illat, ami az írisz barátnéja, sokszor járnak karöltve. Púderes, de a zöld jegyzetek is érvényesülnek. A púderes illatoktól hányingerem lesz, a heliotrope az egyik mumusom. Az Amethyste csak a zöld jegyzetek és a cseppnyi grapefruit miatt kap egy kis élénkséget, de egyébként szerintem abszolút nem egy tavaszi illatka, annál púderesebb.

Creed Aventus for Her

Creed Aventus for Her
2021. március 29.

Sok éve nem tudok rájönni, melyik az az illatjegy vagy illatjegyek kombinációja, ami egy beazonosíthatatlan "szúrós" érzetet okoz. Mindig a pézsmára gondoltam, aztán elvetettem, mert olyan is szúrt amiben elvileg nem volt pézsma. A jázminok egy fajtájában létezik egy indol vegyület, ami gyomorforgatóan szúrós, arra is gyanakodtam. Fogalmam nincs ebben mi szúr, de pont ugyanaz a rettenet, mint az Erba Pura, Kirké, Noir Exquis és társai. A nyitánya gyümölcsös, nagyon jó, szuper, mint pl.a Kirké esetében is. Eltelik kb.1 perc és már jön a borzalom, kezd átalakulni egy rettenetes szúrós illattá ami elviselhetlen számomra. A férfi Aventus a niche világ atyaúristene, mondjuk azt nem ismerem. Hogy ez kinek tetszik, el nem tudom képzelni, lehet csak azért menő, mert ez az Aventus, a legnagyobb nevek egyike, ha nem a legnagyobb. De akkor se jó, akárhogy hívják. Egyébként ez nem borotvahab illat, csak nem tudja senki, én sem, megmondani, hogy mi.

Jenny Glow Forest Bluebell EDP

Jenny Glow Forest Bluebell EDP
2021. március 5.

Nem emlékszem, hogy valaha szagoltam volna harangvirágot, de tuti, hogy nem dinnye illatú. Egyszer volt egy Spanyolo.-ban vásárolt parfümöm, Agua di Jazmin (jázminvíz) volt a neve és olyan finom vizes, frissen zuhanyzott illatot azóta sem éreztem. Először csodálkoztam, miért érzem ugyanazt egy harangvirág nevű illatban, de valószínűleg a szívjegyben elhelyezett jázmin a felelős a hasonlóságért. Hihetetlen, hogy a jázmin ilyen könnyű is tud lenni, a gyöngyvirág - amit külön nem érzek ki - biztos, hogy szerepet játszik az egyébként vadító illatú jázmin megszelidítésében. Vizes, harmatos, könnyű, frissítő, mégis rendkívül intenzív és tartós illat. Tökéletes mása Jo Malone Vad harangviràgának. Furán hangzik, de nem az a fajta illat, ami nálam a virágos kategória, ez inkább egy zöld, vizes illat. A "Forest" itt inkább esőerdő, buja növényzettel. A virágok zöld szárát érzem, melyen harmatcseppek gördülnek.