Pillamilla

Regisztráció dátuma: 2015. július 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. július 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Vichy Dermablend Korrekciós Alapozó Fluid 16H

Vichy Dermablend Korrekciós Alapozó Fluid 16H
2016. november 23.

Négyszer használtam eddig, de maximálisan meg vagyok vele elégedve. Az elmúlt fél évben alig sminkeltem, hétköznapokon hanyagoltam az alapozót, most viszont fontos eseményen kellett részt vennem és a bőröm is extrán problémás volt abban az időszakban. Úgyhogy kutattam valami barátságos összetevőkkel megáldott, erős fedésű és pénztárcabarát alternatívát... így akadtam rá :) be is szereztem, a 15-ös legvilágosabb árnyalat szerencsémre teljesen egyezik a bőrszínemmel. Ez egyben rossz hír a nagyon hófehér, már-már rózsás bőrszínnel rendelkezőknek, nekik szerintem nem lesz jó (mert az én bőröm inkább fakó-sárgás melegebb tónusú, ha barnulnék kreol lenne). Valóban fantasztikus a fedése, de a púderezésnél vigyázni kell, könnyen maszkos lesz a végeredmény. Illetve a szem- és orrkörnyék kritikusabb még, itt sokat pepecselek az eldolgozásával, hajlamos megülni a ráncokban, erre mindenképp oda kell figyelni. Erősebb alkalmi sminkkel szerintem főnyeremény, de egy szimpla nappali alapot is tudok vele készíteni, ilyenkor többet "simogatok" a púdermentes ecsettel :) Pattanásokat sem okozott, a meglevő sebeket sem gyullasztotta be, úgyhogy merem ajánlani másnak is! :)

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF50+/UVA24

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF50+/UVA24
2016. június 27.

Ezt a fényvédőt használom nap mint nap, nagyon tetszik, hogy mennyire bőrbarát ránézésre is az összetevőlista. Használata után transzparens púdert használok, hogy annyira ne legyen fényes, de sokszor az is elmarad így nyáron. Néhol kifejezetten szeretem is ezt a ragyogó finisht, amit eredményez :) és nem leszek pattis se tőle, pont tökéletes!

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide
2016. június 27.

Ez az általános arckrémem, kellemes az állaga, fantasztikus ez a pumpás kialakítás, végre valami, ami tényleg higiénikus! Ha kicsit extrábbat akarok, akkor egy PC szérummal keverem össze a tenyeremben és úgy viszem fel. Én úgy hiszem, hogy nem az arckrémen van a hangsúly, hogy tele legyen hangzatos hatóanyagokkal, de cserébe parfümmel, alkohollal vagy más csúnyaságokkal... Inkább egy nagyon minimál krém, mondhatni mindenmentes :D Viszont az ára túlzó szerintem:( Ugyanakkor igaz, hogy jobbat még nem találtam, tehát maradok továbbra is ennél, már sokszor újravettem.