rata.sum

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2012. november 20.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Megnézem

Olaplex 4-In-1 Moisture Mask

Olaplex 4-In-1 Moisture Mask
2023. január 2.

Hát én nem vagyok elégedett. Adtam neki esélyt, de semmi különbséget nem érzek sem a hajam állagában, sem kinézetében egy akármilyen másik balzsammal összehasonlítva. Kifésülhetőség rendben, de hogy mélytáplálás, fény, tömeg meg hidratáltság? Lehet, hogy az én hajam reménytelen, de pont ugyanolyan, mint amikor nem ezt használtam.
Ártani nem ártott, de a hűha elmaradt. Illetve ott volt az, az árcédula láttán...
Feldobom a zsibire kb. egy hónapra, hiszen olvasom, hogy sokaknak csodaszer. Ha ezalatt nem viszi el senki, akkor szájhúzogatva, de elhasználom. Nem akarom, hogy még tönkre is menjen ennyi pénzért.

Kenzo L'eau Par

Kenzo L'eau Par
2022. október 9.

Ez a parfüm ugyanaz, mint a L'Eau Kenzo pour femme?
Véleményem az utóbbira vonatkozik, nekem az van (L'Eau Kenzo pour femme EDT).
Nagyon tiszta, friss, lágy, szelíd vizes illat. Nem orrbavágósan vagy harsogóan friss, hanem simulósan, már-már szerényen. Tényleg olyan, mintha vízililiomot és csendes nyári esőt zártak volna üvegbe. Nem fogunk vele túl nagy feltűnést kelteni, de kellemes, szerethető. Ideális munkaparfüm.
Kifogásom csak a tartóssága ellen van, sajnos elég gyorsan eltűnik a bőrömről.
A régi L'Eau Par (ovális üveg, kék gyűrűvel az üveg nyakán) fényévekkel tartósabb volt. Persze akkoriban nem szerettem. :D

EVY Technology Sunscreen Mousse Kids SPF30

EVY Technology Sunscreen Mousse Kids SPF30
2022. augusztus 31.

Fájó szívvel,de egy csillagot elveszek. Azért fáj a szívem, mert ez a legkellemesebb fényvédő (arcra-nyakra használom), amit kánikulában kívánni lehet. Egyáltalán nem érzem, hogy rajtam lenne. Tényleg, egyáltalán nem. Nem olvadozik, nem fullasztja a bőröm, de véd - hipertartós.
De a felvitellel sajnos két hónap alatt sem tudtam megbarátkozni, sőt... egyre jobban idegesít. 2-3 kisebb, szilványi adagot lényegesen könnyebb felkenni, mint egy nagyot, de a hajvonal/szemöldök kínlódástól falnak megyek. Hiába fogom fel a hajam, akkor is tuti belekenem.
Egyébként tökéletes lenne. Nem csípi a szememet sem, álom a finise. Igazából leszoktam a délutáni újrakenésről is, mert annyira tartós, hogy feleslegesnek érzem, ha csak hazamegyek munkából. Strandolni nem szoktam, így teljes testre sosem vetettem be.
Szóval adom itt a 4 csillagot, mégis azt mondom, hogy a jelenleg Mo-n kapható legszuperebb fényvédő arcra.

2022.07.06Néhány használat után az a véleményem, hogy ez egy csudajó fényvédő, a hibái ellenére is.
Reggel szérum után egy kb. golflabdányi adagot oszlatok el arcon-nyakon. Elsőre lehetetlennek tűnik. Tény, hogy tovább kell masszírozgatni, mint a könnyed, géles-krémes termékeket, de egy-két perc alatt tökéletesen eloszlatható. Ami nekem kicsit bosszantó, hogy a hajam tövében és a szemöldökömnél igencsak óvatoskodni kell, volt hogy belekentem a hajamba, annak nem örültem. Viszont a szemhéjamon is lazán kenhetem, nem irritál egyáltalán, pedig nagyon könnyezős vagyok.
15-20 percet várok a sminkeléssel. Ekkor sem tökéletesen matt, ha hozzáérek, tapadós érzetű. Erre az "alapra" álom sminkelni. Úgy a helyén tartja a dekorkozmetikumokat, hogy el sem hiszem. Pedig délután ezt is újrakenem, ekkor már kisebb mennyiséget, olyan pingponglabdányit. Este a micivizes korongon mégis ott van szinte az összes alapozó, amit reggel felkentem. (Ez eddig nem volt jellemző, estére gyakorlatilag alig maradt valami az arcomon.)
Napközben észre sem veszem, hogy fényvédő van rajtam, abszolút kényelmes, nem csillog, nem olvadozik, pedig amilyen kánikula volt mostanában, ez felér egy kisebb csodával.
Ahogy azt már többen említették, az eltávolításához valóban kell a kétlépéses lemosás, de én ezt nem tekintem hátránynak - így legalább tudom, hogy egész nap védve voltam.
Még csak egy hete használom, így még barátkozom a felvitellel, de ettől a minimális macerától eltekintve csillagos ötös.

3 ÖSSZETEVŐ

Stearoxypropyl Dimethylamine EWG Kockázat: EWG Adat: nincsen