rekaanagy

Regisztráció dátuma: 2020. március 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2020. március 2.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Medinac Lágy Kapszula

Medinac Lágy Kapszula
2021. április 5.

Tavaly áprilisban hagytam abba a fogamzásgátlót, szeptemberre csúnya akne lepett el.

A bőrgyógyász ezt a gyógyszert írta fel (20 mg, 3 hónapos tervezett kúra havi ellenőrzéssel), mellé reggel antibiotikumos krémet, estére pedig valami cinkes krémet.

01.04: Elkezdtem a gyógyszert, estére nagyon viszketett az arcom, de hetek óta nem aludam ilyen jól és feszülés-fájdalom mentesen. Reggelre a piros gyulladások sokkal szebbek lettek.

01.11: Egy hete szedem a gyógyszert, természetesen ennyi idő alatt nem várok csodát. Jelenleg semmi mellékhatás nem jelentkezett még, csak az orrom körül száradt ki minimálisan a bőr. A tályogok elmúltak, tudok aludni már mindkét arcomon is. Rengeteg gyulladt pattanás jött ki ebben a hétben, de nem olyan durvák, mint eddig és sokkal hamarabb is múlnak el. Ehhez az állapothoz lehet besegít az, hogy egy hónapos késés után megjött (negatív teszt után kezdtem a gyógyszert), illetve az is, hogy a héten államvizsgázok.

01.18: A második hét végén kezdett el száradni a bőröm és javulni az összkép. Gyulladás már alig van az arcomon, persze jönnek ki pattanások, de hamar elmúlnak. Extrém kiszáradás még mindig csak az orrom és a szám környékén jelentkezik. Ha így halad a javulás, akkor a következő egy hétben lényegesen szebb lesz az arcom.

01.25: A pattanások elmúltak, de nagyon csúnyán heges maradt az arcom. Orrvérzés csak egyszer fordult elő eddig, bőrszárazság is csak ugyan azon a helyeken van.

02.01: Már csak a hegekkel küzdök, így innentől havonta fogok ide írni. Ha ki is jön egy pattanás, másnapra elmúlik. Ma szedem be a doboz utolsó szemét, viszont a bőrgyógyászom lemondta a mai időpontot és péntekre adott újat. Ha édesanyám (nem bőrgyógyász) nem tudja felírni, akkor kimarad 2 szem a második doboz előtt - ez is csak szerencse, ha sikerül. Az arcom tapintása majdnem sima már.

03.02: Most fejezem be a második dobozzal a gyógyszert, nagyon puha bababőröm van már 2 hete. Túl vagyok 2 lézeres hegkezelésen is, nagyon szépen halványodnak azok is. Rengeteg mellékhatás jelentkezett az elmúlt egy hónapban, jó is és rossz is:
- a hajam havi kb. 5 cm-t nő, emellett ha 2 hónapig nem mosnám sem lenne zsíros, a körmeim is nagyon gyorsan nőnek
- a szemem olyan száraz és vörös, hogy a lakásban is csak napszemüvegben tudok létezni, nem segít a műkönny sem
- az állam és a szám körül olyan száraz a bőr, mintha egy orrszarvú bőre lenne, a testemen csak minimálisan száraz
- rengeteget vérzik az orrom
- folyamatosan nőgyógyászati betegségeim vannak (gyulladások, hólyaghurut) és olyan száraz ott is minden, hogy iszonyatosan fáj, repedezik
- libidó 0, ami sajnos a vőlegényemmel érthetően csak konfliktust szül (ha lenne sem sikerülne az előző okok miatt)
- iszonyatosan fáj minden csontom, főleg a derekam és a bokám, sokszor nehézkes a mozgás is
- szerencsére a vérképemben nincs romlás, nincsenek hangulatingadozásaim sem

Nekem "csak" ennyi mellékhatás jött ki eddig, szerencsére már csak egy hónap van hátra. Ezeken kívül természetesen nem bánom, hogy elkezdtem, hiszen ezek csak átmeneti dolgok, amiket túl kell élni.

04.05: Április 3-án szedtem be az utolsó szemet, nyilván lényegi változás nem történt az arcommal az utóbbi hónapban. Bónuszban kaptam ciklus felborulást (a 3 hónap alatt egyszer jött meg, a legelején), szédülésig vérző orrot napi szinten, achilles fájdalmat és olyan szemeket, mintha durván be lennék állva, és természetesen májtájékon iszonyatos görcsöket (minden eredményem rendben).

Amilyen durva volt az arcom, nagyon keveslem ezt a 3 hónapos kúrát, de nem biztos, hogy szeretném ezt tovább szedni. Nagyon izgulok, hogy ne jöjjön vissza az akne, végülis nekem ez a fogamzásgátlótól jött ki, sosem küzdöttem egyetlen pattanással sem. Remélhetőleg idővel azzal a hírrel térek ide vissza, hogy semmi nyoma a pattanásoknak :)

L'Oreal Paris Hydra Genius Daily Liquid Care Normal/Dry Skin

L'Oreal Paris  Hydra Genius Daily Liquid Care Normal/Dry Skin
2020. március 2.

Tokeletesen hidratal, nem hagy zsiros erzetet, nem fenylik es az alapozo es tokeletesen fekszik rajta :) az illataval nem igazan vagyok kibekulve, de ez szerencsere nalam masodlagos. 5 csillag, mert tenyleg termeszetesen fekszik rajta az alapozo

La Rive Touch Of Woman

La Rive Touch Of Woman
2020. március 2.

Miota ratalaltam, ezt hasznalom. En nem erzek rajta kavet magamon, friss, ude es viragos illatot viszont annal inkabb. Tokeletes minden szempontbol :)