Ridosama

Regisztráció dátuma: 2020. február 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2020. február 12.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél

Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél
2020. február 12.

A Bioderma Sébium Moussant Habzó Gélt a jó értékelés miatt vettem meg. Az arcomon mindig jelen volt négy pattanás amik mindig ugyanazon a helyen jöttek ki; kijöttek, ott voltak hosszú ideig, begyógyultak majd egy hét múlva megint kijöttek és így tovább. Örök körforgást játszottak. Amikor megjött a termék az első négy napban nem éreztem túl nagy változást de a második hét távlatából már láttam hogy az arcbőröm sokkal tisztább és bizony feltűnt hogy a pattanások száma elkezdett csökkenni (kell a cuccnak egy kis idő amire beindul). Egy hónap múlva már nyomuk se volt. Reggelente használom arctisztításra és most már a harmadik hónap vége felé járok vele de még mindig van egy kicsi a flakonban. Nem semmi hogy egy 200ml gél elég három hónapig mindennapos használat mellett (amennyiben csak arcra használja az ember és csak napi egyszer mos vele arcot). A flakonból elég egy pumpálás az arcra, nagyon kényelmes a használata. Nem csípi a szemet. Arctisztításra, kéztisztításra kiváló. Ami viszont feltűnt hogy kicsit szárít. Én általában miután megtisztítottam vele az arcomat lekenem Nivea Creme-mel. Ami még feltűnt hogy bár az arc szép tiszta lesz tőle, a pattanásokat "leöli" viszont a kisebb bőrkiütésekkel nem tud mit kezdeni. A végére pedig jöjjön egy tanács: Bár a pattanásokat "leöli" és megakadályozza az újabbak létrejöttét ha az ember nem ügyel a hidratálásra (napi 3l víz minimum) és nem táplálkozik egészségesen; tehát ha zsíros kenyeret eszik olajban sült krumplival és rántott hússal akkor bizony a pattanások fognak győzni és előbújnak... de mindenkit vigasztaljon az hogy még rossz táplálkozás esetén is nagyon nehezen jönnek majd elő. Viszont ha jól táplálkozik az ember akkor nincs esélyük előjönni. Amint elfogy újra fogom venni.

Nivea Creme

Nivea Creme
2020. február 12.

Öt napja kezdtem el használni a Nivea Creme-t mivel valamilyen ismeretlen okból kifolyólag mindkét kézfejem elkezdett hámlani. De nem ám egy bizonyos helyen pár centis területen hanem az egész tenyerem, a kézfejem hátsó része, az összes ujjam és az ujjaim közötti rész is elkezdett hámlani mintha a bőr le akarna válni róla. Eléggé megijedtem de eszembe jutott hogy amikor a Krémmánián az arckrémek között keresgéltem (az akkor még pattanásos arcbőrömre amit szerencsére a Bioderma Sébium Moussant Habzó Gél véglegesen meggyógyított) olvastam egy kommentet a Nivea Creme kommentszekciójában hogy valaki megoldotta a bőrhámlást vele így gondoltam kipróbálom. A Tesco-ban jutottam hozzá a legnagyobb Nivea Creme kiszerelésű krémhez (amiből a legutolsót tettem zsebre a boltban) és a következő nap reggel már ki is próbáltam. Három napig kentem vele a kezem a reggeli tisztálkodás után és este fürdés után. Napról napra kevesebb volt a hám a kezemen és a negyedik nap reggelére teljesen megszűnt a hámlás és a hámlás okozta érdes tapintás. Mondanom se kell hogy azóta minden nap használom hogy még véletlenül se térjen vissza a hámlás és hogy soha többé ne nézzen ki úgy a kezem mintha leprás volnék.