Rozi71

Regisztráció dátuma: 2016. február 11.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2016. február 11.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 1 eladás
Megnézem

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar De Parfum

Givenchy Dahlia Divin Le Nectar De Parfum
2019. szeptember 23.

Kipróbálás után vettem meg, de úgy látszik, nem próbáltam eleget. Igazából az keltette fel az érdeklődésemet, hogy a Fragranticán valaki azt írta róla, hogy pont olyan, mint a Max Mara (első) kölni. Hát, nem olyan. Valamennyire hasonló a hangulata, mert nem túl tolakodó és édeskés, de a leszáradása a Max Marának sokkal kevésbé virágos, parfümös és abban jóval több frissesség van (volt). Nekem az sokkal jobban tetszett. Ez számomra egy klasszikus virágos illat, nőies, nem igazán fiatalos.

The Body Shop White Musk Parfümolaj

The Body Shop White Musk Parfümolaj
2019. január 4.

Illatok terén elég nehéz eset vagyok, majdnem mindegyikkel van valami bajom (túl virágos, túl semmilyen, túl nyanyás, túl édes, túl émelyítő, túl fűszeres, stb...). Még ami máson tetszik, vagy papírra kifújva, magamon általában az sem.

Ez az egyik olyan illat, amit régóta szeretek. A 90-es években is volt ilyen olajom (akkor még csak külföldön lehetett venni) és most is van. Az enyémnek nem olyan az üvege, mint a képen, remélem nem változtatták meg az összetételét. Az én orromnak nagyon kellemes, a bőr természetes szagához hasonló (jó értelemben) illat. Meleg, ölelő hatása van. Nyárra egyáltalán nem való, akkor túl émelyítő.

Próbáltam már más "musk" elnevezésű illatot is, eddig még egyik sem tetszett.

Ezen kívül még a következő illatokat szeretem/tudom elviselni (hátha valakinek hasonlít az ízlése):

Lolita Lempicka (ezt most Le Premier Parfum-nek nevezték át): ezt is csak télre, de néha émelytőnek érzem az édes, ánizsos illatát.

Dior Hypnotic Poison: ezt is csak télre és csak a ruhára, az én bőrömön egy idő után büdös lesz

Coco Mademoiselle: ezt sokan szeretik, én is, noha vannak napok, amikor túl "parfümös" nekem

Chanel Chance Eau Fraiche: rengeteg nyári kölnit próbáltam már, ez az egyetlen, amit igazán szeretek (a többi a túl citromos, légfrissítő-szerű, túl férfias, túl virágos, túl semmilyen, stb.)

Jil Sander Bath & Beauty: az eredeti fehér, átlátszatlan üvegben volt. Most kiadták újra más üvegben, de nem tudom, megváltozott-e az illata. Ez egy nagyon különleges, számomra tisztaságillat, de egyáltalán nem citrusos, nem légfrissítős és nem férfias, nem szúrós. Egyáltalán nem szexi, egyáltalán nem édes, de én nagyon szeretem, a 80-as évek óta :)

Max Mara Max Mara: kicsit édes, nagyon kellemes illat volt, ameddig gyártották :(

Clinique Chubby Stick

Clinique Chubby Stick
2019. január 4.

Szeretem a Chubby Stickeket. Drága persze, de ha épp akció van, megéri. Krémes, szép, félig átlátszó színek. Tartósnak én nem mondanám, de nem is baj. Nem kell aggódni, hogy az ember elkeni magán a rúzst és könnyű letörölni, ha pl. enni v, fogat mosni akar az ember. A Bountiful Blush nekem rózsaszínes "nude" árnyalat, mert elég pigmentált a szám (akinek világos a szája, annak ez egy kicsit sötétítené). A Fuller Fig is nude, csak barnásabb. Az egyik kedvencem a Graped Up, de ezt a múltkor nem láttam a boltban, lehet, hogy már nem tartják. Ez egy kicsit barnás, kicsit bordós bogyószín (berry). A Richer Raisin is hasonló, csak bordósabb, olyasmi mint a Black Honey almost lipstick, csak egy kicsit barnásabb, szerintem sok nőnek nagyon előnyös. Még a Pudgy Peony és Two Ton Tomato árnyalatokat is szeretem, ezek élénkebb színek. A Curvy Candy és a Heaping Hazelnut nekem túl világos, ez utóbbi jól mutatnak olyanokon, akik szeretik kicsit világosítani a szájukat (mondjuk sötét szemsminkhez), rajtam a világos rózsaszínek és az igazi Nude színek is borzalmasan néznek ki, még átlátszó változatban is.