SaraRoza

Regisztráció dátuma: 2018. május 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2018. május 16.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Original Source Mangó Tusfürdő

Original Source Mangó Tusfürdő
2018. május 17.

Nekem sokat számít az, hogy miben mi van, mi Curelty Free, vegán stb. Természetesen ez is tele van minden vacakkal, de legalább próbálkoznak....
Ha valami mangós akkor nekem az kell :). Az illata természtesen szuper, legszívesebben meg is kóstolnám.
Na de:

- az illat nekem hamar elillan
- azt a tipikus tiszta vagyok érzetet nem adja meg, sportolás után én ne szeretem használni, de egy átlagos reggelen tökéletes
- nem habosodik túlzottan, de engem ez nem zavar...

Az illatra mentek rá, nem a "tusfürdőségére" de engem megvettek ;) -1 a tartóssága miatt.
de fair play díj a vegán miatt (még ha nem is az akkor is legalább rányomták;)

Clinique Superbalanced Alapozó

Clinique Superbalanced Alapozó
2018. május 17.

Előljáróban: elfogult Clinique rajongó vagyok :)

Amikor ezt a kezembe vettem, még tini problémás bőröm volt, sok apró acnével, mára ez javult, inkább a hegesedéssel küzdök.
A három általam kipróbált Clinique alapozó közül nekem sajnos ez vált be legkevésbé, de szerintem - mint a legtöbb kozmetikai termék- ez is eszköz, és igény függő.

- A folyékonyabb állagú alapozókat és megtisztított bőrre, viszem fel, először TISZTA kézzel majd TISZTA beauty blenderrel, ezt az alapozót ecsettel én nem ajánlom, nagyon folyékony, ''csíkoz".
- namármost: EGYENLETES fedés terén kiváló, de az eredmény természetes marad.
- pattanásos/acnés bőrre szerintem ennél vannak jobb alapozók (ha valaki a márka szerelmese: Clinique Beyond Perfecting ;)
- pirosodás (rozacea), foltos (pigmentfoltos?) bőrre ajánlom
- tartóssága nem a legjobb, primerrel, sminkfixálóval rendben :)

Egy dolgot sokan nem vesznek figyelembe (én is sokáig vak voltam): ha valaki egy márka termékét kiválasztja, tudnia kell hogy a tesztelők, a termék készítése során a SAJÁT eszközeikkel, saját kiegészítő termékeikkel dolgoznak, és így érik el az eredményt. Pl. ha egy alapozót tesztel a Clinique, akkor azt a saját hidratálójukkal, saját primerükkel, púderükkel tesztelik tovább. Nem azt mondom, hogy vedd meg az egész termékcsaládot, csak azt hogy ezért van az, hogy valakinek így- valakinek úgy válik be egy- egy termék. Sajnos ez az ábra :( kivételek vannak :)

mivel ezen alapozó jelmondata: az egyenletesség, baromi fontos a jó árnyalat (hideg, melegtónus stb.:)
Egy pumpás kiszerelés nem ártott volna.... :(

Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer

Clinique Beyond Perfecting Foundation + Concealer
2018. május 16.

Ritkán nyúlok alapozóhoz mostanában (a természetes az új szexi? :)) NA DE HA! Akkor ez. Régóta használom a Clinique márka termékeit, és ez is bevált.
A hétköznapokon egy egyszerű korrektorként is tökéletesen megállja a helyét (egy hidratálással és kis púderrel természetesen), de ha tényleg valahova alapozóként szeretném használni akkor íme nekem hogyan vált be:

- tiszta arcbőr
- hidratálás (én ehhez egy víz alapú krémet javaslok)
- primer (bár szerintem ez a termék nem "kívánja)- én ezt gyakran kihagyom
- és kövezzetek meg, de én az applikátorral "pöttyintek 5 kissebbet - és ezt követően TISZTA kézzel, ujjakkal szoktam eldolgozni, így a maszkos hatás teljesen elkerülhető, sem pedig az ecset által gyakran okozott "csíkozás sem jön elő". vagy nedves beauty blender
- könnyedebb állagú púdert pedig lazább ecsettel javaslok

(természetesen ez az én rutinom, ember lánya-fia válogatja )

Ha lehetne 4,5 csillagot adnék az ára miatt. De ez ne tartson vissza! Észrevettem hogy így jobban spórolok vele. Előtte millió pumpálásnyit kentem magamra egy-egy alapozóbol majd rájöttem hogy ennek a minősége és (hipoallergén mivolta) - és a KESVESEBB tényleg néha több tulajdonsága miatt MEGÉRI.
JÓ FEDÉS, TARTÓSSÁG, KORREKTORKÉNT is (bár nyilván nem az az elsődleges funkiója)