Sharklady87

Regisztráció dátuma: 2014. november 4.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. november 4.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

Fenty Beauty Gloss Bomb

Fenty Beauty Gloss Bomb
2020. szeptember 16.

Sosem voltam szájfényes típus, szóval a tény, hogy a Fenty Glow árnyalatból már a második tubus végén járok, az önmagában elmondja mit gondolok. Nagyon kényelmes, nem ragad és tartós is (ha nem eszek meg iszok, azért ez mégiscsak szájfény). Már megvettem a Sweet mouth árnyalatot is és tervezek beszerezni még többet. Az applikátor nagy, de könnyen kontrollálható vele a termék. Az utazó méret nekem elég volt fél évre rendszeres használat mellett, most a nagyot lassan egy éve használom. Amikor már kevés van az üvegcsében akkor egy tiszta fülpucival ki tudok még tunkolni belőle pár hétre valót. A csomagolás tartós és bírja a strapát, nem kopik és törik, az illata nem változik meg hamar. A Fenty Glow egy enyhén nude árnyalat diszkrét csillogással, az én sárgás tónusomhoz teljesen jól passzol, de most már a neutrális és rózsaszínes bőrűek is találnak belőle passzoló árnyalatot. Egy nagy hibája, hogy itthon nem lehet kapni, de lehet jobb is, különben már megvettem volna az összes árnyalatot. Az illata sem erős, én nem is érzem.

Fenty Beauty Stunna Lip Paint

Fenty Beauty Stunna Lip Paint
2020. szeptember 1.

3 árnyalat van meg, Unbutton, Uncuffed, Uncensored. Nagyon folyékony formula ami kb fél év után szétesik az üvegben, ezért használat előtt össze kell rázni alaposan. Az üveg flakon ellenére csomagolása stabil és nem törékeny, szépen megáll a polcon is. Az applikátorral könnyű dolgozni. De. És most itt főleg az Uncensored pirosról beszélek, kiszalad a szám szélén az apró ráncokba, még szájceruzázva is. Ejnye-bejnye. Használtam már sok folyékony rúzs formulát, de ilyen durván még egyik sem "bleedelt" és nyilván egy piros árnyalatnál elég zavaró, Halloweenkor még elmegy Jokernek, de hétköznapokra túl körülményes. Nem hipertartósak, ivást még bírják, evést már nem annyira. Fixálással ugyanez és nem is teljesen transferproof-ra száradnak. Mivel sokba kerül az én pénztárcámnak és beszerezni is nehéz, nem fogok szerintem többet venni. Szép, szép, de azért vannak ennél jobb formulák a piacon. Persze ez mindenkinek egyéni. Referenciaként, nekem a kedvenc formulám a Lime Crime Cashmere, meg a JS Velour Liquid Lip, olcsóbbak közül, pedig a Lovely Long lasting illetve a Nyx Liquid Suede.

The Ordinary Squalane Cleanser

The Ordinary Squalane Cleanser
2020. szeptember 1.

Imádom, mióta csak megjelent vadul használom, kicsi és nagy kiszerelést egyaránt.
Akik nem használnak vastag sminket és/vagy fizikai fényvédőt, annak szerintem ez a lemosó teljesen felesleges, ez egy kétlépéses lemosó rutin első lépése, munkája önmagában értelmezhetetlen és felesleges. Krémes állaga van, könnyen kezelhető és nem kell sokat masszírozni a bőrt vele, hogy leszedje a vastag sminket is. Először önmagával masszírozom, majd kicsi vizet hozzáadva folytatom az arcmasszázst és amikor már látom, hogy mindent fellazított olyan 30mp után, akkor jöhet egy habzó lemosó, ami nálam Babylove mindenmentes babafürdető, gond nélkül le tudom vele mosni, de a Balea MED lemosóval és kiválóan dolgoznak együtt. Habzó lemosót ez után KÖTELEZŐ használni, mert olajos lemosóról beszélünk, ez nem maradhat a bőrödön. Nem nehéz lemosni egyébként, én használtam már TBS, Clinique, Nyx, Balea lemosó balzsamot meg olajokat, de mind olajos, nehéz, viaszos réteget hagyott a bőrömön ha nem mostam le alaposan (egyébként a TBS a legjobb a fentiek közül, a kamillás). Mivel krémes állaga van, utazáshoz csak kinyomok egy keveset egy üres tégelybe és viszem magammal. Ár érték arányban nekem teljesen megfelel, itthon nehéz beszerezni, mert sokszor nincs készleten, de a Deciemtől rendelve itt van általában egy héten belül mindenféle gond nélkül.

Mivel szkvalén olaj az alapja, így a zsíros bőrűek és malesseziara hajlamosak is használhatják, nem fog rajta rontani. Nem kell belőle őrült sok, különben gyorsan fogy, a kicsi tubus nekem mindennapos használat mellett egy hónap kb ha erős sminkhez kell, ha csak fizikai fényvédőhöz és minimál sminkhez akkor még tovább is eltart.

Egyetlen hátránya, hogy almasavat tartalmaz, ami bizony tudja csípni a szemet, de én már nem is érzem, mert hozzászoktam, illetve igyekszem csak csukott szemmel masszírozni a szememet a sminket vele. A többi lemosó vaj és olaj hátránya az is, hogy olajos réteget hagyhatnak a szemen, pl Clinique take the day off, ezt ennél sosem tapasztaltam.