Szil07

Regisztráció dátuma: 2020. január 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2020. január 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 41 eladás
Megnézem
Krémmániás vevő: 14 vétel Megnézem

Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice

Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice
2021. szeptember 6.

Az üvegének köszönhetően figyeltem fel rá; annyira érdekesnek, sőt, szépnek találtam ezt a sallang-mentes, minimalista üveget, hogy már-már olyan érzésem lett: bármit is töltöttek bele, az nekem KELL.:D
Alapvetően imádom a friss-gyümölcsös, könnyed,"nyárias" illatokat, így le is csaptam a 100ml-s kiszerelésre, amikor épp meglehetősen kedvező áron kínálták... aztán - viszonylag gyorsan - tovább is adtam rajta. A fő ok a sokak által hiányolt tartósság.. ..és valóban - ahogy korábban valaki más is írta - egy testpermet erősségével rendelkezik. Félreértés ne essék, nem ragaszkodom ahhoz, hogy csíkot húzzak magam után egy parfümmel, sőt!! ...de az, hogy szinte pancsolni kell benne ahhoz, hogy érezzek belőle valamit magamon?! Így részemről közel sem éri meg az árát és nem, nem azért gyenge, mert edt... (a citrusos edt-im közül többek 8 óra múlva is érezhetők rajtam..) ...egyébként valóban kellemes illata volna, bár részemről a szantált kihagytam volna belőle; ez szerintem nem feltétlen nyári parfümbe való, rajtam nem is kellemes, (remélhetőleg legalább az illat megalkotói tudják, miért volt erre szükség). Remélem, másokon
jobban működik majd!

Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza

Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza
2021. május 10.

Azt hiszem, ő az egyik leginkább alul-méltatott, ár-érték arányban pedig az egyik legjobb illat, amivel valaha találkoztam.
... a találkozásunk is egyfajta véletlen egybeesésnek köszönhető; magamtól ugyanis soha nem mentem volna oda a Signorina-s polchoz a D.-ban... de mivel rajtam kívül mindössze egyetlen hölgy nézelődött az üzletben, ő pedig határozottan arra vette az irányt, kíváncsivá lettem...:) Azok a bumszli, nagyban feliratozott üvegek, a jókora színes masnikkal, ha nem is azt mondom, hogy "gagyi hatást" keltettek, de legalábbis, azt gondoltam volna, hogy ezek amolyan kamaszlányoknak szánt, cukorkás- gyümölcsös, "nem éppen komoly" illatok... ehhez képest megdöbbentő volt a hatás, miután leemeltem a jókora Eleganza teszert: lágy, finom (és vééégre nem édes), nevéhez hűen rendkívül elegáns illat csapta meg az orrom.
Nem is vártam soká, a tél kellős közepén beszereztem belőle a létező legnagyobb kiszerelést, gondolván, gyorsan fogy majd és így legalább lelkiismeret-furdalás nélkül fújkálhatom magamra. Mivel nem kifejezetten téli illat, - télre amúgy is megvannak a testesebb kedvenceim - megvártam vele a jó időt, azaz most érkezett el az időszak, hogy bevessem.
...hát kérem, hozza, amit tőle vártam, könnyed, légiesen elegáns, nőies illatfelhő, mentes mindentől , ami úgy általában zavarni szokott (főleg melegebb időben) a parfümökben; azaz nem nehéz, nem tömény és nem is cukros. X óra elteltével sem fojtogat.
...egy ideje annyi parfümöm van, hogy fontolóra vettem, hogy eladom a teljes üveget... lehet, hogy mégis megtartom? :)
Egy lány, akinek adtam ki belőle nemrég, azt írta, rajta meglepően hasonlít a Chanel Coco Mademoiselle edt-jére.... Nos, hasonlóság tényleg van, bár nem az illat összetevőiben, legfeljebb jellegében; mindkettő elegáns, citrusos jellegű és nem édes illat. Maga AZ ILLAT azonban - szerintem - nem hasonlít. Igazából egyetlen másik parfümhöz sem tudom hasonlítani, abszolút egyedi és nem kell attól tartanod, hogy megérzed a munkatársaidon, itt-ott, akárhol...
Jobb kedvre derít a viselése: az ápoltság és elegancia mellett, derűt és harmóniát is kölcsönöz...:)
Lehet négy évszakos, de tavasztól őszig biztosan ideális viselet.:)
Négy csillag csak azért, mert nem ő a kedvenc.;)

Elie Saab Girl of Now Shine EDP

Elie Saab Girl of Now Shine EDP
2021. február 23.

...olvasgatva az itteni véleményeket, olyan érzésem lett, mintha nem is ugyanarról a termékről beszélnénk.... értem én, hogy bőrkémia, ízlések, meg minden, nade... pusztító? ... meg "cukorbomba"?!? :O Azon is elgondolkodtam, vajon hányan írhatják az itteni véleményüket egyszeri drogériás/parfümériás szaglászás után...?? Nos tény, hogy ez nem az a virágözön-dámaillat. (Hál'Istennek - mondom én) Hogy milyen(nek látom én)? Gyümölcsös, üde, friss, fiatalos, kissé édeskés illatnak... igen, édesKÉSnek, de semmiképp sem fojtogatóan édesnek, mint ahogy számtalan parfüm-társa... és azt még nem is mondtam - pedig szeretem hangsúlyozni, ha illatokról van szó - hogy kifejezetten nem vagyok édes-illat-párti. Az elején, felfújás után tűnik leginkább édesnek (és kissé pacsulisnak), mandulás-pisztáciás érzettel. aztán a pisztáciaillat szépen megmarad, majd később elő-előbújik a körte és/vagy az ananász. Üdítő viselet, újabban mindennap ezt fújom az irodába és nem telítődöm túl tőle, nem idegesít x óra elteltével sem... Az első próbálkozásaim után ugyan nem adtam volna neki hosszú életet a polcomon, de most már szinte biztos, megtartom... :) /feltéve, hogy nem tör ki rajtam az újabb "leépítési láz":DD ami a parfümös üvegeim számát tekintve amúgy abszolút jogos volna/ Egyre jobban a szívemhez nő:) Érdekelne a család többi tagja is, szóval, ha valakinél akad az "anyaillatból", esetleg a Forever verzióból, szívesen cserélnék is, néhány milit....:)