Szonetta

Regisztráció dátuma: 2021. január 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2021. január 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

La Roche-Posay Toleriane Sensitive Fluide

La Roche-Posay Toleriane Sensitive Fluide
2021. április 17.

A SimpleSkincareScience oldal 1500-as listáján figyeltem fel rá, mint olyan hidratálóra, ami nem triggereli a fungal acne-t - és amiről azt hittem, mivel LRP, csak úgy bemgyek a patikába és majd adnak egyet. Nos, valójában meglepően nehéz volt itthon beszerezni, mert nálunk nemigen forgalmazzák (még), s a patikákban azt se tudták, miről beszélek, úgyhogy maradt az internet (Notino). Tényleg szuper, két hét használat után eddig jobban tetszik, mint az Avéne emulzió. Előtte mindig tolok pár csepp szkvalán olajat, így a hidratálóhatása is rendben van. Mivel van benne valamennyi niacinamide, nem ezzel zárok este, ha B-Bomb szérumozok is előtte (extra óvatos vagyok).

Avène Tolérance Extréme Emulsion

Avène Tolérance Extréme Emulsion
2021. április 17.

Fungal acne-ra eddig mindenki ezt a hidratálót ajánlotta nekem. Egész jó, könnyű kenni, átlagos a felszívódási ideje. Egy kicsit nekem fura az állaga, a gombát nem triggereli, ebben tényleg megbízható, de nem érzem azt a hűha élményt, amikor felkenem, picit olyan, mint egy vékony hártya, ami ül a bőrömön. A La Roche Posay Sensitive Fluide-ja utolsó lépésként jobban tetszik hidratáláshoz, illetve a TO squalane-olaja is, pedig azért az tud tocsogni. A flakonja fura, nem vitatom, hogy steril, de az biztos, hogy az előttem szólókhoz hasonlóan néha nekem is 2-3 alakalomra elég szmötyit spriccel a kezembe, ami bosszantó, mert drága, kis kiszerelés, és ez pazarló. Az se túl kényelmes benne, hogy itthon (most még) viszonylag kevesen forgalmazzák, nehezebb hozzájutni. Valószínűleg veszek még belőle, de hosszútávon nagyon szeretném kiváltani egy kedvezőbb árú vagy legalább nagyobb kiszerelésű krémmel.

U.i.: valaki észre vette Redditen, hogy az összetevőlistája kvázi megegyezik az Avene Tolérance Extreme Cleansing Lotionnel. Szerintem ez zseniális, úgyhogy most rendeltem belőle és meglátjuk, hogyan teljesít. A lotion 200ml-es és még olcsóbb is. Kíváncsi leszek.

Cosrx Hyaluronic Acid Hydra Power Essence

Cosrx Hyaluronic Acid Hydra  Power Essence
2021. április 17.

Megbízható termék, de 8000 Forintért nem kiemelkedő. A Geek & Gorgeous HA 5 Light pontosan ugyanannyit kezd a bőrömmel, mint ez. Ez a COSRX ragadósabb utóérzetű, ezért nem akartam újravenni. Ami erénye, hogy legalább 6-7 hónapig elég volt és klassz a pumpás kiszerelése.