SzSzilvi

Regisztráció dátuma: 2015. július 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. július 28.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Megnézem

Parfums Balint Balifleur EDP

Parfums Balint Balifleur EDP
2018. november 5.

Végre,hogy fent van már itt is a Balifleur! Megérdemli... :)Rövidített úti beszámoló következik,öveket becsatolni.

Az utazás színhelye Bali.
A reptéren rögtön kedvesen a nyakamba akasztanak egy frangipáni viragokból font nyakláncot. Mélyet szippantok a párás,forró tengerparti sós levegőből,és nem törődve a nehéz bőrönddel,rögtön elvegyülök a nyüzsgő,piaci forgatagban,ami a reptértől nem messze izgalmas felfedezésekre hívogat. A vásári forgatagban egyszerre csap meg a friss citromfű és mandarin illata,vegyülve a meleg ellen még otthon választott fehér ingemből áradó magnólia szappan édeskés illatával.
Hirtelen felsejlik előttem a Dior Dolce Vita néhány akkordja ,amit kiskamaszként elém sodort az élet,mint első komolyabb parfüm-élmény. Nehéz szabadulni tőle,megrohannak a drága emlékek.De a piac nyüzsgése magával ragad és nem ereszt. Hirtelen elered az eső.Nem lep meg,hiszen az esős évszakban érkeztem. Pillanatok alatt megtelik az orrom és tüdőm a monszun eső áztatta piaci áruk illatával,a papaya, trópusi virágok,illatos orchideák, a kókusz,az ujjal szétmorzsolt banánlevél illata öleli körül a tubarózsa erőteljesen kibontakozó krémes,már-már arisztokratikus báját.
Esteledik. Az esőerdő felől izgalmas fűszerkert illatát sodorja felém a parti szél. Bali fülledt éji lehellete ez,mely borsos zamatával,amit a nyelvemen is érzek fricskát ad az éjjelnyíló virágok csendes,mégis buja illatos nászának,és egészen hajnalig kísér csendesedve,míg az őserdő sűrű bozótján áttörnek az első bátortalan napsugarak.

Köszönet az utazásért...

Dior Hypnotic Poison EDT

Dior Hypnotic Poison EDT
2017. augusztus 10.

Nagy reményeket fűztem ehhez a parfümhöz,de igencsak meglepett.Hozzáteszem, nem biztos,hogy a patfümben van a hiba. Az én bőrömön sajnos abszolút jól hozza a 80-as, 90-es évek kókuszos autóillatosítóinak szagát,amit pl. minden taxiban lehetett érezni.Az a poros-édes kókusz szag.Nem lettünk jóban,ennél többre számítottam.

Yves Rocher Couleurs Nature Long Wear Ajakrúzs

Yves Rocher Couleurs Nature Long Wear Ajakrúzs
2017. március 20.

Azon kevés rúzsaim közé tartozott, amelyeket az utolsó cseppig elhasználtam! Ez már önmagában is nagy dicséret! Imádtam a természetes színét, az apró kis csillámait -pedig amúgy nem vagyok oda a csillámokért,de ebben annyira finoman vannak jelen,hogy szerettem -, a visszafogott illatát, az ápoló, hidratáló állagát. Télen is nagyon jó viselet volt, nem szárított egyáltalán. Hogy miért írok róla múlt időben? Mert szerintem már nem lehet kapni :( :( :( Legnagyobb bánatomra. mire elhasználtam, már nem gyártják :( Legalábbis hiába kerestem a boltokban, és a webshopban is, nincs már belőle. Borzasztóan bosszant. Kénytelen leszek kipróbálni a többi rúzsukat,de tudom,hogy nem találok még egy ugyanilyet :( :( :(