Timi23

Regisztráció dátuma: 2013. április 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2013. április 5.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Alverde 12H Long Stay Szempillaspirál

Alverde 12H Long Stay Szempillaspirál
2017. április 30.

Először, mikor láttam rajta, hogy "12 óráig tart", csak gúnyosan mosolyogtam rajta, hogy peeeersze... Eddig három alverdés spirálom volt (All in One, False Lashes és a szétválasztó, ezüst színű), és mindegyik gyorsan elmaszatolódott, de ebben az én zsíros bőrtípusom is ludas, szerintem.
Ez a 12 órás főként hosszít és göndörít, de a második rétegnél kicsit vastagít is. Elég természetes a hatás, de még nálam is észrevenni a különbséget, pedig hosszú, fekete pilláim vannak. A göndörítő hatás megmarad a nap folyamán. Ami nagy pozitívum, hogy egyszer sem tapasztja össze a pillákat, nem kerülnek csomócskák a szempilláim végére - nekem ez fontosabb, mint a dúsító hatás, de ebből az utóbbiból is azért lehetne több. A másik nagy pozitívum, hogy nem csípi a szememet, pedig az alkohol az kiérződik belőle rendesen (a szagán).
A furcsán csavart fej miatt kicsit szokni kell a használatát.
Ami a tartósságát illeti: reggel 9-10 órakor tettem fel, most 19 óra van, és eddig meg se mozdult, még a pandaszem sem kezdett kialakulni, pedig még közben hagymát is vágtam, és azt hittem, hogy a könnyezéstől az egész a szemem alatt kötött ki, erre a tükörben látom, hogy meg se mozdult. Becsuktam a szemem, hogy lássam, mennyire folyik el a festék - a leghosszabb pillám hagyott egy pici pöttyöt a szemem alatt, a többi maradt a helyén. ;)
Eddig a legtartósabb spirálom az alverdések között, amiket próbáltam, viszont nem ad látványos különbséget egy rétegben, így nem a sietős embereknek találták ki. Aki tartós, natúr, természetes hatást adó szempillaspirált keres, és hajlandó megbarátkozni ezzel a fura fejjel, annak ajánlom. Nekem jó eséllyel a következő a First Class lesz az Alverdétől.

Alverde Mousse Make-Up

Alverde Mousse Make-Up
2017. április 30.

Eeeez igen... Egy natúr alapozó, amiben végre nincs alkohol és MATT lesz a bőröm. Mondom: MATT!!! Naná, hogy imádom! :D Még csak egy hete van meg, eddig úgy tűnik, hogy az alverdés Porenminimizerrel és az alverdés porpúderrel együtt kicsit sok a bőrömnek, mintha néhány pórusomat jobban eltömítették volna, de egyáltalán nem vészes - egyébként meg kit érdekel?! MATT tőle a bőröm! És nem látszódnak a pórusaim!!! (A Porenminimizer tök fölösleg mellé, csak mindkettőt kipróbáltam a boltban a teszterből, és azt hittem, együtt csinálják ezt a bőrömmel, de kiderült, hogy ez az alapozó magában tünteti el a pórusokat). Egyébként nekem minden alapozó, púder, korrektor stb. eltömíti a pórusaimat, úgyhogy eddig ezzel a kombinációval vagyok a legboldogabb. És ráadásul MATT tőle a bőröm!...

Alverde Mineral Make-Up Alapozó

Alverde Mineral Make-Up Alapozó
2016. június 8.

Sötét hajam van és könnyen barnuló, de alapvetően sápadt bőröm - na, így jó a legsötétebb árnyalat :D, amelyik a 03 rosé beige névre hallgat. (a 02-es is viselhető még, a 03-as inkább a nyári színem ;) a 01-es viszont szigorúan csak skandinávoknak :D) Vegyes bőröm van, és hát mattítani ez a szer nem mattít, még akkor sem, ha nem használok alája krémet - de az meg ajánlott, mert különben egy picit kiemeli a száraz részeket. :D Mindezek ellenére én elégedett vagyok a termékkel: könnyű, természetes hatást ad, de mégis kellően fed, maszkszerű hatás vagy viaszos érzet nélkül - igazából nem is érezni, hogy ott van. Elég nehéz számomra megtalálni az arany középutat, szerintem ennél az alapozónál ez sikerült. Alverdéék kompakt alapozója is megvan - na, az például nekem túl viaszos és csak nem akar természetesnek hatni. Egy kevés púdert kell használnom melléje, igaz, a nap felére így is átfényesedik, de van olyan púderem, amivel működött, csak az irritálta a bőrömet, úgyhogy már csak egy jó natúr púdert kell találnom. :)
Annyit megjegyeznék még, hogy már csak hébe-hóba van egy-egy pattanásom, inkább vöröses részek, pattanás utáni foltok és tágabb pórusok jellemzik az arcomat, nekem erre megfelel ez az alapozó, de akinek súlyosabb problémája van a bőrével, annak lehet, hogy ez kevés lesz.

Update: Ácsi, vissza mindent. Nos, majdnem a végére értem a flakonnak, és meg kell állapítsam, hogy nap végére olajban úszik az arcom, bármilyen púdert bármilyen gyakran használok mellette! Furcsa, mert korábban ez nem így volt, azóta pedig semmilyen más kozmetikumomat nem cseréltem le, ami a hatását befolyásolhatná (kivéve a púdert... amik közül egyik se vált be). A fedése még mindig jó, de az én zsíros fejemből diszkógömböt csinál, így funkcióját nem látja el. Csak egy pontot vonok le, mivel akinek nem ennyire zsíros a bőre, az lehet, hogy elégedett lesz vele. Nekem viszont azóta ott van az Alverde újdonsült Mousse alapozója, ami ráadásul magában is MATTÍT, úgyhogy ezzel az alapozóval végérvényesen elhidegültünk egymástól.