6vilag

Regisztráció dátuma: 2014. április 13.
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: >54

Regisztráció dátuma: 2014. április 13.
Bőrprobléma: Vízhiány
Korcsoport: >54

ELLE Parfums L'edition

ELLE Parfums L'edition
2024. június 15.

Bájos, tüneményes, kedves illat. Kap egy kis karaktert a szantálfától, kissé de összességében inkább virágosnak érzem, talán a mandarint, citrust még fellelem benne. Szerintem ez sem bántja senki orrát, valamire kicsit jobban emlékeztet, de nem tudom megmondani mire.
Természetesen, nem extra különleges illat, de ettől még kifejezetten jó. Kedves kis hétköznapi nőies illat. Nekem tetszik. Kíváncsi leszek más mit gondol róla. Közben beötlött, talán a Light Blue, csak virágosabb, nem annyira citrusos köntösben, de a jegyei igen hasonlítanak.

Skineffect Kéz és Köröm Balzsam

Skineffect Kéz és Köröm Balzsam
2024. június 15.

Az átlagtól picit hígabb, valóban balzsam szerű, rendkívül jól terül, pici kell belőle és nagyon gyorsan beszívódik. Semmilyen irritációt nem okozott és ragacsot sem hagy maga után.
Illata minimalista, az éppen-hogy kategória, de több nekem nem is kell a kézkrémeknél. Reggel szoktam felkenni, de ha elfogy az a másik, éjszakai kézkrémem, ezt fogom este is használni. Szeretem a patikai termékeket, megbízom bennük. Ez nem annyira olcsó, de nem is vészes az ára, pláne, hogy kiadós, ez sokáig elég lesz. Ha nem merül fel ellene semmilyen kifogásom, újra veszem és ki fogom próbálni a párját is.

Hermès Un Jardin Sur La Lagune EDT

Hermès Un Jardin Sur La Lagune EDT
2024. június 9.

Ismeretlenül is tudtam, hogy nekem tetszeni fog, látván az eddigi gyengécske eredményét. Felkutattam a "D" parfümériában, csakis érte mentem be.
Szeretem a Hermes illatokat, kettőt birtoklok is belőlük, rajtam gyönyörűen muzsikálnak. Ezt egy nagyon naturális, természetközeli illatnak gondolom, ami mértékkel adagolva nyugalmat áraszt. Egy dolgot azonban hiányolok belőle, a játékosságot, mert nagyon szeretem, ahogy egy illat változik, ha nem is óráról órára, de én bírom, ha több arcát mutatja meg. Ez sokáig ugyanolyan marad rajtam, kissé száraz, fás illat, pici gyógynövényes és minimális virágos beütéssel. Tényleg nagyon tartós. A másik két Hermesemet mikor megismertem, azonnal elfogott az érzés, hogy kell. Itt még mindig hezitálok, de már sokszor próbálgattam a D drogériában, és egyre jobban tetszik. Nagyon egyedi, különleges és még véletlenül sem jön szembe. Nyáron valami isteni aurát képez a bőrömön. A leszáradása zseniális, azt most nemigen tudná überelni most nálam semmi. Jelenleg "túl" sok parfümöm van és még mindig nem veszem meg, de azt hiszem, hogy egyszer még befutó lesz.
A kezdet rajtam kissé frissebb (talán még unisex is), de a vége puha, napon ropogósra száradt ágynemű. Nyugalom illat. Zseniális ez is. A tegnapi fújás még ma is, fürdés után is nagyon finom, legalábbis nekem. Tesztelgetem, pillanatnyilag nincs semmi, ami jobban tetszene.
Hosszú vágyódás és évődés után megvettem egy 30ml-es kiszerelést. Nagyon szép és kifinomult, örülök, hogy az enyém lett. Egy gyöngyszerm a sok harsány, kiabálós illat mellett.

Nivea Cellular Luminous 630 Pigmentfoltok Elleni Nappali Krém SPF50

Nivea Cellular Luminous 630 Pigmentfoltok Elleni Nappali Krém SPF50
2024. május 25.

Nem nagyon volt rá nagy szükségem, de akciós volt, így a fényvédő miatt megvettem, teljes áron nem tettem volna. A leirat szerinti puhává teszi a bőr, ez igaznak bizonyult, de a mattítás az nem. Gyorsan felszívódik. Próbálom eltalálni az egy alkalomra elegendő mennyiséget, néha lehet túl adagolom és sajnos nekem igen zsírosítja a bőröm. Ismerősöm évek óta használja, ennyi idő után is kevés változást észlelni nála, ragaszkodóak ezek a pigmentfoltok.

Barnängen Oil Intense Hidratáló Kézkrém

Barnängen Oil Intense Hidratáló Kézkrém
2024. május 20.

Pozitív értékelések miatt vettem, de nekem nem hozta meg azt a bizonyos wow érzést. Nálam egy teljesen átlagos kézkrém, este bekenem a kezem vele, de reggelre azt érzem, hogy újra száraz és újra kenem, mielőtt elindulnék. A nap többi részében nem kenegetek semmit. Érdekes módon kissé inkább nehéznek érzem felkenéskor, de viszonylag gyorsan felszívódik. Emiatt a sűrű újra kenegetés miatt nem lett a kedvencem, még egy kicsi van, de alig várom már, hogy elfogyjon. Rossznak azért nem mondanám, de nem tudtam megszeretni különösebben, inkább az egynek elmegy kategória nálam. Illatában nekem semmilyen szerethető sincs, úgyhogy még az sem tudott levenni a lábamról.

OGX Argan Oil Of Morocco Shampoo

OGX Argan Oil Of Morocco Shampoo
2024. május 18.

Nagyon rég vágytam rá, de kicsit borsosnak gondoltam az árát, sokáig ácsingóztam érte. Nagyon jó illata van, kellően sűrű az állaga és jól habzik. Télen helyeztem üzembe, szép dús, fényes lesz tőle a hajam. Első samponozásnál teszek bele még diónyi pakolást, úgy hagyom rajta 1-2 percig. Majd még 1x megmosom. Nekem bevált. Nem szárít szanaszét, és nem is zsírosít túlzottan.
Mióta ez meg van, hajmosást követő 4.- 5. napon száraz sampont tolok, és már néhány hete így ki tudom húzni 7 napig hajmosás nélkül. Télen ez is volt a cél. Nyáron 2x mosok hajat egy héten, ez a technika valószínűleg nem lesz megfelelő.
Örülök, hogy kipróbáltam, biztos hülyén hangzik, de ha más a színe van, nem biztos, hogy ennyire vágytam volna rá. Sajnos, elsőre a flakon színe vett meg engem.
Szerettem, rosszat nem tudok róla mondani, de nem is hiányzik egyáltalán, mióta elfogyott.

Neogranormon Kenőcs

Neogranormon Kenőcs
2024. április 24.

Hát a Neogranormon vagy kontra a Sudocrem közötti választásban bizony ez kerülne ki győztesen. Bár hasonló a 2 termék a hatóanyagok tekintetében, de szerintem és nekem ez jobb. Kisebb a kiszerelés, talán drágább is, de hétköznapi használatra praktikusabb is, nagyon kevés kell, és azonnali gyógyír. Nekem kidörzsölésre kellett, mind a kettő volt itthon. Míg a másik nem csinált különösebben semmit, ez érezhetően azonnal nyugtatta a bőrt. Elhasználom majd a másikat is valamire, de az én problémámnál össze sem lehet hasonlítani a két hatást. Míg a lányom kicsi volt, mindig ezt vettem, akkor is csodakrémnek tartottam. Most a másikat is vettem, mert olcsóbb, de hatékonyságát tekintve, ez mégis jobb. 5 csili és ez talán tényleg csodaszer.

MediNatural Intenzív Retinol Szérum

MediNatural Intenzív Retinol Szérum
2024. április 23.

Hát nekem konkrétan rinocérosz bőröm van, nálam nem volt semmilyen szoktatás, egyből durr bele a közepébe. Mikor megvettem betettem a szekrénybe, és ott is maradt. Tavasszal került a kezembe, és sokkolóan tapasztaltam, hogy lejárni készül. Hát nem kiméltem. Nem csepegtettem én semmit sem, kicsit tettem a tenyerembe és azt masszíroztam az arcomra, dekoltázsra,még a kezemre is, de csak este. Utána jött az arc- és kézkrém. Semmilyen irritációt nem tapasztaltam. A fényvédelemre fokozottan figyelek. Nos, mivel nincs benne tartósító, ífy nem is egy hosszú lejáratú termék, nem lehet sokáig dédelgetni, mint én tettem.
Két hét használat után (így pancsolással), azt mondhatom, hogy kellemes a bőrnek, nem szárít, nem is hámlik, kicsit talán még hidratáltabb is. Igaz, nekem inkább kifejezetten zsíros a bőröm, talán most még ez picit csökkent és mintha kevesebb lenne a pattanásom is mióta használom. Lehet újraveszem, ha elfogy, amennyiben hosszabb távon tapasztalok még egyéb jótékony hatást. Érdekes, és számomra kellemes gyógynövényes (zeller??) illata van.

CL Med Hipoallergén Pumpás Deo Érzékeny Bőrre

CL Med Hipoallergén Pumpás Deo Érzékeny Bőrre
2024. március 7.

Nagyon jó, én hidegben használom. Kellemes illat, nincs ragadás utána, sem ruha elszínezés. Örülök, hogy megvettem és kiléptem a korábbi komfort zónámból és mertem számomra teljesen újat kipróbálni. Nagyon finom illata van, szeretem, harmonizál a parfümömmel. Semmi sem szól ellene, bátran használom, szeretem a kellemes, krémes, visszafogott illatát is. Én szerencsére soha sem vagyok büdös, szerintem ez nekem nyáron is beválna, ha marad belőle, ha nem, simán újra veszem, ha kapható lesz.

Roccobarocco Tre

Roccobarocco Tre
2024. február 18.

Finom, zamatos barack illat. Egy 30 ml-est használtam el, és nagyon megszerettem, majd mikor újra akartam venni, sok helyet felkutattam érte, de már addigra kivonták a forgalomból.
Nagyon megörültem, hogy most újrakapható az internetes parfümériákban.
Hibátlan, tökéletesen eltalált, igazán minőségi illat. Ahogy valaki nagyon találóan megfogalmazta: "tisztaság" illat.
Igazi boldogság, vidám illat! Izgatottan próbáltam ki újra annyi sok év után és nem csalódtam. Változatlanul tetszik és boldog vagyok, hogy újra találkoztunk. Meleg, finom, kicsit játékos tisztaság illat. De nem abból a steril fajtából, amit nem szeretek, hanem ez egy vibráló, üde tisztaság illat.
Mikor hűvösre fordult az idő, akkor is örömet okozott, ha ezzel indíthattam a napot. Melegséget, bájt varázsolt a borús, szürke hétköznaphoz.
Tehát nem csak melegben, hanem hűvösebb időben is teszi a dolgát: igazi olasz Dolce Vita érzés.
Nincs túl cicomázva, nem dáma illat (és én sem vagyok az) egyszerűségében nagyszerű.
Talán régebbről mintha erősebb illatra emlékeztem volna, de az biztos, hogy most is nagyon tetszik. Egy száz miliset vettem, hangulattól függően,és évszaktól függetlenül használom most már.
Nem okoz csalódást soha sem!