aalexaa

Regisztráció dátuma: 2014. április 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. április 3.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Revolution Skin 10% Niacinamide + 1% Zinc Blemish and Pore Refining Serum

Revolution Skin 10% Niacinamide + 1% Zinc Blemish and Pore Refining Serum
2019. március 19.

Karácsonyra vettem magamnak, azóta használom, kb hetente 5x (mert 2x más szérumot használok), csak esténként. Sokkal egyenletesebb a bőrszínem, pattanások csak nagyon ritkán jönnek ki. Néha meg is lepődök mostanában, ha tükörbe nézek, annyira szép a bőröm. Kicsit talán kevésbé zsírosodik, de azon nem vettem észre annyira számottevő változást, pedig abban reménykedtem a leginkább. Alig fogyott belőle, mert tényleg elég pár csepp az egész arcomra, így nagyon sokáig elég lesz. Még nem tudom, hogy újravegyem-e, lehet, hogy megpróbálkozom az elhagyásával, de ha kiderül, hogy ő a felelős ezért a csodás állapotért és rosszabb nélküle, mindenképpen újraveszem.

Revolution Skin Intense Skin Exfoliator 30% AHA + BHA Peeling Solution

Revolution Skin Intense Skin Exfoliator 30% AHA + BHA Peeling Solution
2019. március 19.

Nem vagyok nagy hámlasztó-guru, csak a megvétele után vettem észre, hogy tapasztalt hámlasztómestereknek ajánlják, de gondoltam egye fene. Eleinte hetente használtam, de 3 alkalom után sikerült túlhámlasztanom, pedig egyáltalán nem érzékeny a bőröm. Most kéthetente használom, heti váltásban egy lényegesen gyengédebb enzimes hámlasztóval, így csodás az eredmény. Pihe-puha a bőröm, szabályosan ragyog (még a párom is megjegyezte, hogy nem tudja mit csináltam, de a szokásosnál is gyönyörűbb vagyok :D). Istentelenül büdös és felkenéskor engem csíp is, de hamar elmúlik. Nem szoktam kivárni a 10 percet, kb 7-8 percnél szoktam lemosni. Pár csepp is elég, így nagyon sokáig elég lesz. Esélyes, hogy újraveszem, ár-érték arányban kiváló, de lehet, hogy legközelebb inkább gyengédebb cuccot választok.

L'Oreal Paris Colorista Wash Out Színező

L'Oreal Paris Colorista Wash Out Színező
2019. március 2.

Nagyon féltem az enyhén szólva nem túl pozitív vélemények miatt, de kiárusításon 1399 Ft-ért végülis megvettem a zöldet, mert dobozon nagyon tetszett a színe. Sokan írtátok, hogy csöpög és fog, nekem vicces módon eddig ez csöpögött és fogott a legkevésbé :D A színe gyönyörűűűűűű, nekem nem lett foltos sem. Elég nagy lenövésem volt, a természetes hajszínem olyan 7-es mélységű szürkésbarna, nem szőkítettem előtte, szépen befogta így is (és a crazy colorral ellentétben nem dobta le egy hajmosás után). Kicsit sötétebb a töve, de az most úgyis menő:D Eddig még csak egyszer mostam meg, de nem kopott vészesen, mosás után sem lett foltos, úgyhogy abszolút elégedett vagyok. Fel is vásároltam gyorsan a legközelebbi dm-ben lévő összes darabot ebből a színből, ennyiért nagyon megéri, az egyik legjobb hajszínező, amit próbáltam (mondjuk teljes áron kicsit drága, de valamit valamiért).

Balea Q10 Ránctalanító Nappali Arckrém

Balea Q10 Ránctalanító Nappali Arckrém
2019. március 2.

Kipróbálásképpen vettem meg a pici verziót, a rossmann hasonló saját márkás kréméről jókat olvastam, gondoltam kipróbálom, hátha ez is van olyan jó. Örülök, hogy csak a kis kiszerelést vettem meg. Zsíros bőröm van, de én nem érzem túl soknak, szépen beszívódik, jól hidratál. Eddig nem is lenne semmi baj, de annyira elviselhetetlenül büdös számomra, hogy az valami borzalom. Ráadásul tartósan megmarad a szag, egész nap meg-megcsap. Azt a kis tégelyt elhasználom itthonra (ilyen szagúan biztos nem megyek emberek közé) és utána jó nagy ívben elkerülöm a jövőben.

Avon Imari Elixir EDT

Avon Imari Elixir EDT
2019. március 2.

Vakon cseréltem, a vélemények alapján nagyon felkeltette az érdeklődésemet. Itt inkább negatív vélemények vannak róla, fragranticán viszont sokan imádják. Kíváncsi voltam, milyen egy olyan parfüm, amit hol retro, nagymamás, hol dögös, rosszlányos illatként jellemeznek. Elsőre ledöbbentem, sokkal édesebb, mint amire számítottam, kifújáskor nekem égetett cukor jut eszembe. Utána ez enyhül, de végig nagyon édes marad, már-már fejfájdító, de szerencsére még sosem lett migrénem tőle, pedig nagyon érzékeny vagyok rá. Iszonyúan tartós, 12 óra után is érzem zuhanyzáskor a bőrömön. Az utóbbi időben sokkal érzékenyebb lett az orrom, sokat szenvedtem a parfümökkel, valahogy egyik sem tetszett igazán, sok korábbi kedvencemtől émelyegtem. Ezt valahogy a párom is érezhette, ugyanis hónapok óta nem dicsérte meg az illatomat. Ennél viszont rögtön megjegyezte, hogy isteni az illatom :D Először azt hittem, hogy véletlen, de többször is előfordult, mindig csak akkor, ha ez a parfüm volt rajtam. Végül pár nap viselés után meg is kérdezte, hogy mitől van mostanában ilyen finom illatom, úgyhogy teljesen áldását adta erre a parfümre. Abszolút őszi-téli illat, melegben már szerintem átlépheti az émelyítőség határát. Az új kedvencem lett, egyedül azt bánom, hogy csak tél végére találtam meg, azért nem örülök annyira a korai tavasznak mert már túl meleg kezd lenni hozzá.

La Rive She Is Mine EDP

La Rive She Is Mine EDP
2019. március 2.

Az eredetiből mintám van és nagyon megtetszett, de sajnos túl édes, túl szirupos nekem, minden alkalommal migrénem lett tőle. Viszont 1300 Ft-ért nem bírtam ki, hogy ne tegyek egy próbát ezzel az utánzattal. Még az én hozzá nem értő orrom is érzi, hogy nem hozza ugyanazt, mint az eredeti, csak hasonlít rá, de én pont ezért szeretem. Gyengébb, mint az eredeti, kevésbé sziruposan édes és (rajtam legalábbis) sokkal gyümölcsösebb. Az eredetiből egy fél fújás is elég ahhoz, hogy egész nap fájjon a fejem, ebből viszont 3-4 fújás sem túl sok. A tartóssága rendben van, nap végén is érzem magamon (bár elsősorban ruhán és nem bőrön). Az eredeti egy kicsit jobban tetszik, de sajnos azt nem bírom elviselni hosszú távon, ezt pedig igen. Kellemes tavaszi-nyári illat, örülök, hogy beszereztem.

Yves Saint Laurent Mon Paris

Yves Saint Laurent Mon Paris
2019. március 2.

Mintám van belőle, elsőre az ugrott be, hogy olyan tipikus "parfümillata" van. Rajtam nagyon hamar elillan az gyümölcsösség az elején, utána is isteni, viszont sajnos nekem nagyon édes, minden alkalommal migrénem lett tőle :( Ettől függetlenül érzem, hogy jó illata van, csak nem tudom elviselni magamon. A hatósugara és a tartóssága is kitűnő.

Nivea Black&White Invisible Silky Smooth Deo Spray

Nivea Black&White Invisible Silky Smooth Deo Spray
2019. március 2.

Elég válogatós vagyok dezodorok terén, de ez bevált. Kellemes, de nem túl erős illatú, nem hagy foltot és valóban véd az izzadás ellen. Újraveszem, ha nem sokallok be az illatától a végére.

eos Smooth Stick Lip Balm - Vanilla Bean

eos Smooth Stick Lip Balm - Vanilla Bean
2019. március 1.

Douglas adventi kalendáriumban volt, magamtól soha nem vettem volna meg, nem értem ezt a hype-ot a márka körül, nem hiszem el, hogy annyival többet tudna, mint amennyivel drágább... de nagyon kellemesen csalódtam :) Pár napra elutaztam, és borzasztóan kiszáradt a szám, csak a nemrég vett carmexem volt nálam, és annyit ért mint halottnak a csók. Mire hazaértem, már nagyon minden bajom volt, hámlott a szám, sebes volt, majd megőrültem, mert nem szokott ilyen történni velem :D Ez volt az aznapi ablak mögött, fel is kentem gyorsan minden mindegy alapon. Pár óra alatt rendberakta a számat, nem fáj, minimálisan sebes, nem hámlik. Ja, és annyira isteni vaníliás íze van, hogy nehéz nem megeszegetni:D Ha úgy adódik, később is szívesen újraveszem, de csak akciósan, mert azért sokallom az árát.

Update: pár használat után tönkrement a tekerője, ami egy vicc, a 200 Ft-os ajakápolóimmal még sosem történt ilyesmi. Emiatt nem is nagyon használtam, nemrég került újra a kezembe, de megbüdösödött, úgyhogy kidobtam. Az árát semmiképp nem éri meg, nem venném újra akciósan sem.

Eveline Cosmetics X-Treme Gel Effect Top Coat

Eveline Cosmetics X-Treme Gel Effect Top Coat
2019. február 8.

Nekem sajnos nem vált be :( Az egy dolog, hogy felszedi a színt, ami jobban zavar, az a lassú száradása. Akármennyit várok, még több órával lakkozás után is sérül és párnanyomatos lesz a körmöm, innentől kezdve pedig nem érdekel a tartóssága. Számomra használhatatlan.