ágica

Regisztráció dátuma: 2011. március 13.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2011. március 13.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

TIA'M Snail & Azulene Water Essence

TIA'M Snail & Azulene Water Essence
2019. december 6.

Kicsit ünneprontó leszek, de nekem abszolút közepes termék a koreai esszenciák között. Hidratáló hatása jó, de nem kiemelkedő, azon kívül pedig más hatást nem figyeltem meg. Az állaga kicsit ragacsos, de nem vészes tulajdonképpen. Az illatát nagyon nem szeretem, ezért nem is használom szívesen, de irritációt nem okozott sose. Nem fogom újravenni, ha elfogy.

Kell A Púder! Korrektor

Kell A Púder! Korrektor
2019. december 6.

A legerősebb korrektor, amit eddig hétköznapi használatra vettem. Nagyon pigmentált, kevés fényvisszaverő pigmenttel, és matt, de nem száraz hatással. Ez egyrészt előny, mert bőrhibákra és szem alá is használható, kis előkészítéssel, viszont nagyon könnyű túl sokat felvinni, a rétegezés szerintem sok lenne, max fotózásra, alkalmakra, vagy sok "takargatnivaló" (pl. tetoválás) esetén ajánlott. Külön köszönet az extra világos legvilágosabb árnyalatért, én vörös hajú hófehérkeként eddig nem találkoztam olyan korrektorral, ami ízlésesen világosabb egy picit a bőrömnél, annyira, hogy kiemelése is használható legyen. A korrektor egész nap tart, még melegben is. Az adag nekem kb nyár óta megvan, és még kb mindennapos használat mellett is gyakorlatilag tele van, így az ár-érték aránya is teljesen rendben van számomra.
Negatívumok közé sorolnám az enyhe szárító hatást, amit alapos hidratálással lehet ellensúlyozni. Én még csak 22 éves vagyok, de néha így is hajlamos kiemelni egy-egy finomabb vonalat, ráncot, vízhiányt, viszont primerrel és a mennyiség kontrollálásával nekem ez is orvosolható volt, viszont ez nem egy hidratáló, könnyű korrektor, a leírással ellentétben. Eldolgozása ecsettel esélytelen, inkább az ujjak melege, vagy egy nedves szivacs ajánlott, utóbbit én nem kedvelem.
Mindent egybevetve leginkább 4,5*-ra értékelném, de mivel jobb alternatívát eddig nem találtam, ezért megkapja az 5*-ot.

Isntree Hyaluronic Acid Toner

Isntree Hyaluronic Acid Toner
2019. december 6.

Én évek óta használok koreai esszenciákat, amikből a sűrűbb, hidratálóbb verziókat kedveli a bőröm. Ennél sincs másképp, bár ez a fermentált összetevőket alacsonyabb százalékban tartalmazza, a bőröm mégis imádja. Puhább, nyugodtabb, hidratáltabb a bőröm, az állaga pedig egy álom. Nagyon selymes, nem ragad, vagy csúszik meg rajta a következő réteg, vagy a smink. Szuper, hogy illatmentes, retinolt és hámlasztókat is használok, így nem hiányzik az irritáció. Egyetlen egy dolgot nem értek: miért drágább a nagyobb kiszerelés ml-re leosztva?? Ez számomra rejtély, de mivel 6 hónap a lejárati idő, a 200 ml bőven elég számomra, aminek nagyon kedvező ára is van.

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb

Geek & Gorgeous 101 B-Bomb
2019. október 27.

Imádom, a B3 vitamin nagyon sokat javított a bőrömön, szerintem addig fogom használni, ameddig gyártják. Nem irritál, sőt, nyugtat, mégis hatásos. Hidratáló, de könnyű formula, nem pereg vagy kukacosodik smink alatt sem. Jöjjön a 3.üveg:)

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich

Geek & Gorgeous 101 Ha 5 Rich
2018. december 6.

Most járok az első üveg végén, nagyon megszerettem. Selymes állagú, erősen hidratáló szérum, nekem a normál/kombinált bőröm nagyon gyorsan beszippantja.
Nem hagy kellemetlen, feszülő réteget a bőrön, és jobban hidratál, mint a korábbi Purito szérumom.
Szuper INCI, nagy mennyiségű betaine, a hyaluron mellett, ami több koreai szérumomban is szerepelt, ebben is hasonló eredményt tapasztaltam.
Mindemellett nagyon jó az ár-érték aránya, könnyen beszerezhető, már beszereztem az utánpótlást. :)

Catrice Ultimate Dark Lip Glow

Catrice Ultimate Dark Lip Glow
2018. december 3.

Nagyon érdekes termék, az biztos. :) Rajtam lilás-pink, kicsit hajaz a koreai sminktrendek színeire, de minden egyes fényviszonyban más. Nagyon jól passzol hozzá a Sleek Flushed nevű pirosítója, az is erre a bordós-rózsaszínes árnyalatra hajaz világos bőrön.
Nem szárít, tovább tart, mint egy átlagos rúzs, de kifejezetten tartósnak se mondanám, befogja az ajkakat, ezért egyenletesen kopik.
Finom bogyósgyümölcsös illata van, de gyorsan elillan.
Összességében megérte megvenni 20% kedvezménnyel, elégedett vagyok.

Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream

Cosrx Advanced Snail 92 All In One Cream
2018. december 3.

Már a tégely végén járok, így ideje véleményeznem, de a legnagyobb hátránya a csomagolás. Gyakorlatilag az első héttől kezdve pattog le a fekete festék a tégelyről, ami aztán belekerül a krémbe. Nincs ennyire erős kezem, hogy a csavarástól lepattogjon:))
Maga a beltartalom nagyon minőségi, könnyű, gyorsan beszívódó krém, a tavaszi-őszi időszakra tökéletes, télen picit kevés. Pattanást, mitesszert nekem nem okozott. Nem irritál még a szemkörnyéken sem. Nagyon sokáig (min fél év) elég a 100 ml, így az ár-érték arány is kiváló.
Ha megváltozik a csomagolás, gondolkodás nélkül újraveszem a kicsivel melegebb időszakra.

Secret Key Starting Treatment First Essence Rose Edition

Secret Key Starting Treatment First Essence Rose Edition
2017. november 18.

Egy egész üveget elhasználtam belőle, az utolsó cseppjéig imádtam, kb 5 hónapig tartott ki napi 2x-i használattal.
Víztiszta állagú, rögtön beszívódó folyadék, mégis sokat javít a bőr állapotán.
Általánosan szebb, frissebb, egységesebb és hidratáltabb bőrképet nyújt anélkül, hogy kellemetlen csillogást/zsírosodást okozna.
Az üveg gyönyörű, így látványnak sem utolsó:)
Most a cosrx esszenciáját vettem meg télre a sűrűbb állaga miatt, de kíváncsi vagyok a hosszútávú különbségekre.

Etude House SoonJung 10-Free Moist Emulsion

Etude House SoonJung 10-Free Moist Emulsion
2017. november 18.

Nagyon kíméletes, kellemes, könnyű állagú hidratáló. A mitesszeres és pattanásra hajlamos bőrömön sem okozott semmilyen problémát. Reggelente a szemkörnyékemre is használom, ott sem irritált
Normál/zsíros bőrre egy jó rétegezős rutin részeként kiváltja a hidratálókrémet.
Nagy kiszerelés, új pumpás (!!) csomagolás, jó ár-érték arány.

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid

Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid
2017. november 13.

A Cosrx Bha -val kombinálva használom. Könnyű állagú, nem szárít vagy irritál, de mégis hatásos.
Jelentős mitesszercsökkenést és szebb bőrképet adott nekem.
Rendkívül gazdaságos, nagy kiszerelés, testre is hasznos.