Agnyecko

2005 pont

Regisztráció dátuma: 2017. március 2.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

2005 pont

Regisztráció dátuma: 2017. március 2.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Etude House Drawing Eye Brow

Etude House Drawing Eye Brow
2020. augusztus 7.

Nekem is a 02 gray brown van meg és tudom, sokra mentek vele, de azért leírom, hogy a sötét hamvasszőke szemöldökömhöz/hajamhoz nekem is tökéletesen passzol a színe.
Mivel van szemöldököm bőven, csak a legmagasabb ponttól a végéig (ahol viszont az öregedés biztos jeleként kissé halványabb és ritkább) szoktam határozottabbá tenni a látványt és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, mert abszolút nem narancsos-vöröses, nem kenődik, tartós, természetes, ápolt szemöldököt kapok, amit a végén az Alverde színtelenjével fixálok.
A kupakok nekem is potyognak róla, de mivel kizárólag reggel, otthon vagyok hajlandó sminkkel foglalkozni, egy csinos ceruzatartóba állítva ügyesen megvár és a következő reggelen prímán kiszolgál így is.

Prada Infusion d'Iris Parfüm

Prada Infusion d'Iris Parfüm
2020. július 30.

Itt vettem krémmánián utolsó 10 ml-t egy régebbi kiadásból. Az illat nekem is nagyon tetszik, szívesen használnám is, mert nagyon az én stílusomhoz illő, visszafogott, krémes-szappanos, ápoltságot, finomságot, jó értelemben vett természetességet sugalló, nyugalmat árasztó, (nekem) mély illat, olyan nőnek, aki lapos cipőben és smink nélkül is pontosan tudja, milyen értékei vannak és aki magasról tesz a manapság csőstől zúduló, üres külsőségek hajszolására.
Nekem még az is megfelel, hogy csak én, meg a férjem érzi, amikor csak úgy magához von, amikor épp elmennénk egymás mellett.
De az, hogy mindez tart mondjuk 1-2 órán keresztül, az azért nagy csalódás.
Az újabb verzió úgy hallom, még ennél is gyengébb.
Nincs szívem nagyon lehúzni, úgysem gyártják már.

Tonymoly Wonder Ceramide Mocchi Toner

Tonymoly Wonder Ceramide Mocchi Toner
2020. július 21.

Kedvenc. Karácsony óta használom reggel-este, sőt anyukámnak is adtam belőle és még mindig van a flakonban. Én nagy tonikrajongó vagyok, nekem a hidratálás alapja egy (vagy inkább több) ilyen termék, minden arctisztítás után ez az első, amit felrakok, ezt meg lehet locsolni, mert töléletesen beszívódik, nincs ragacsos réteg, csak selymes, hidratált bőr, a mennyiség pedig iszonyatosan nagy. Több márkától volt már többféle tonikom, mint mindenki, én is mindig mást akarok kipróbálni, de ezt nem tudtam megunni, biztosan újraveszem.

Natics C20 C-Vitamin Szérum Peptidekkel

Natics C20 C-Vitamin Szérum Peptidekkel
2020. július 21.

Tulajdonképpen én is elégedett vagyok ezzel a szérummal, noha nincs látványos hatása, csak a tudat, hogy antiaginghez ez is egy alap. De a 20 % teljesen jó, a peptid benne meg hab a tortán. Én betartom a gyártó ajánlását, hogy vékony rétegben vigyük fel, így a ragacsosság a kényelmes reggeli kávézás alatt nagyjából meg is szűnik, mert ennyi idő alatt beszívódik az az 5 csepp, amit egyszeri alkalommal elhasználok. Egyébként nem okoz mitesszereket, nekem néha kicsit csíp a szemem alatt, a ragacsosság meg megoldódik a beszívódással. Én a szokásos fémes szagot sem érzem.
Kicsit sajnálok rá ennyi pénzt, de azért valószínűleg újra fogom venni, ha egyszer elfogy, mert így elég sokáig ki fog tartani.
Ja, csomagolásról nem szoktam véleményt írni, de itt azért el kell mondanom, hogy ez a vékony, magas, könnyű kis műanyag flakon egy életveszély, minden reggel arra gondolok, hogy most fog kiborulni, ami az én temperamentumom mellett mondjuk nem lenne egy nagy csoda, de azért csak óvatosan!

Physicians Formula Murumuru Butter Blush

Physicians Formula Murumuru Butter Blush
2020. június 27.

Hatalmas csalódás mindkét színben:

A Plum rose: a nevével ellentétben semmilyen képzeletemben élő lilás/mályvás/szilvás árnyalatnak nem felel meg (persze nevezhető annak, de nagyon-nagyon világos, halovány, nude szín ez) én legalább is egy sokkal-sokkal élénkebb, pirosítós színre számítottam, ehhez képest amit kaptam, az egy hideg árnyalatú világosbarna, ami teljesen matt. Nem, nincs semmilyen fénye és amúgy az én arcomon egyáltalán nem látható, mindegy hány réteget rakok rá (ez utóbbi persze egyéni probléma, legalább "megvan" végre az arcszínem).

Szóval ezt a azínt max. no makeup napon szemhéjfestéknek tudom majd használni télen, mert ránézésre az a szín, amit mindig szemhéjfestékben keresek, csak egy picit lehetne fényesebb, szaténosabb és szilvásabb is.

A Rosy pink: picivel jobb, ez valóban élénk, hideg rózsaszín, el tudom képzelni, hogy frissíti az arcot. Ezzel az a bajom, hogy képtelenség belőni, mennyi kell belőle, mert vagy nem látod magadon vagy annyira túltolod, hogy nevetséges babaarcod lesz két világító folttal magadon. Mondjuk ez is csak egyéni probléma, de azt látom, hogy bármennyire is hideg árnyalatú a bőröm, a nyári barnaságomhoz ez nem illik, nem tetszik magamon.

Na és az applikátor. Hát az nem véletlen hogy ezt a szivacskát csomagolták hozzá (a Plum rose-é nekem sérülten érkezett, mintha kifeszítették volna a nyelénél, picit meg van törve (?) a szivacs). Én tényleg csak ezzel tudom felrakni, ecsettel esélytelen, nem vesz fel semmit, ill. látom, hogy rajta van a szálakon, de az arcomra nem kerül fel belőle semmi.

És mindez nem esett volna meg, ha a DM-ben nem 1-1 db PF termék kallódna, nekem még teszter sem kellett volna, csak maga a termék a dobozkájában. A Plum rose-t soha az életben nem vettem volba meg, ha élőben látom.

Szóval ennyi nyavalygás után ezeket a pirosítókat kizárólag hófehérkéknek javaslom, egyértelműen hideg tónusú és makulátlan arcbőrhöz.

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha

The Ordinary Matrixyl 10% + Ha
2020. május 28.

Egy üveggel használtam el eddig, természetesen nincs látható hatása, de rutinba jól passzol, teljesen beszívja a bőröm.
Sajnos nem volt készleten legutóbb, így egyelőre kénytelen vagyok nélkülözni.

Klairs Rich Moist Soothing Serum

Klairs Rich Moist Soothing Serum
2020. május 23.

Jajj, hát csalódott vagyok, mert többszöri használat után arra figyeltem fel, hogy fáj az orrcimpám, tudjátok, úgy, mint amikor pattanás van belülről valakinek az orrában. De nincs, csak amikor ezt használom, másnap alig tudom kifújni az orrom.
Ha csak az orcákra, homlokra kenem, nincs ez. De hát így már nem az igazi, ki tudja, milyen kutyulmányt vettem.
A termék állaga egyébként nagyon jó selymes, síkos, jól be is szívódik, a hidratáláshoz hozzátesz, de így nem szívesen használom már. A márka illóolajos tonikjától semmi irritáció nem volt, ezért sem értem ezt most.

CeraVe Moisturising Lotion

CeraVe Moisturising Lotion
2020. május 23.

Férjemnek, kisfiamnak kellett valami nem ragacsos testápoló uszoda után, ők elviselték magukon, tehát nagyon megfelelt a termék, főleg, hogy az eredeti problémát, a viszkető szárazságot is jól kezelte.
Én meg hidratáló krémnek kezdtem használni arcra és én is nagyon szeretem, mert könnyed, gyorsan beszívódik, semmilyen réteg nincs utána. Reggelente, ha úgy látom, az Alverde rózsaolajából is csepegtetek hozzá, úgy is nagyon kellemes a használata.

Essence Make Me Brow Szemöldökformázó Gél

Essence Make Me Brow Szemöldökformázó Gél
2020. május 21.

Nekem nem tűntek fel benne a szálak, mondjuk kitölteni való foltok sincsenek a szemöldökömben. A 01 árnyalatot vettem meg, ami szerintem egy tök jó hideg szín, bár nekem egyáltalán nem színezi be a szemöldökömet, így én elsősorban fixálásra használom, de ha már itt tartunk, erre a célra nekem valahogy jobban bejön az Alverde színtelen spirálja. A szemöldököt ezzel nem lehet formázni, a meglévő szálakat lehet szépen elrendezni vele.

Essence Szemöldökceruza

Essence Szemöldökceruza
2020. május 21.

Nekem a szemöldökformázásban az a legnehezebb, hogy ceruzát, port, gélt stb. használjak-e. Mostanában eldöntöttem, hogy nekem a ceruzák jönnek be a legjobban, de ezek között is nagyon nehéz jót találni, főleg amíg kísérletezgetsz, hogy melyik színnel, ceruzakeménységgel tudod elérni a kívánt végeredményt ráadásul úgy, hogy közben ne dobj ki feleslegesen egy rakás pénzt haszontalan dolgokra.
Végül is ezt a 02-es brown ceruzát is feleslegesen vettem meg, mert ez meleg barna árnyalat, és van egy olyan érzésem is, hogy nem fog rendesen, meg kenődik is ha fényvédő van rajtam. Márpedig az mindig van rajtam.