aidanne

Regisztráció dátuma: 2013. július 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. július 25.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Adam Levine for Women

Adam Levine for Women
2021. szeptember 15.

Az elmúlt pár hónapban ez a harmadik "celeb" illat ami minőségével meghökkentett. Jó értelemben persze!
Túl sok írnivalóm nem lesz róla, mert az én bőrömön egy az egyben Estee Lauder Sensous és Chanel Allure edt keveréke. Hol ezt, hol amazt érzem ki belőle. Valójában csak négy csillagot adnék neki, mert számomra, ill a bőrömön semmi különlegeset nem produkal, de: rendkívűl jó a minősége, rajtam nagyon tartós, harmadrészt pedig mindkét fent említett illatot birtokoltam és szeretem a mai napig.
Szerencsémre rajtam nem édesedett be, hozta ezt a fás-szantálos alapot finoman fűszerezve egy csipet vaníla-jázmin kombóval.
Tetszetős darab!

Pascal Morabito Noir EDP

Pascal Morabito Noir EDP
2021. szeptember 9.

Fiúk, lányok itt most elmosódik a határ és lehet fújkodni mindkét nem oldalán.
Pascal csodálatosan kivitelezte ezt az illatat ( is) Gyönyörű oud( mégha szintetikus is) én ámbrát kiérzek belőle, vanília, tömjén.. ahhh micsoda jegyek. Őszi-téli kuckózós illat arab felhangokkal. Férfin izgató ha szeretitek az édesebb, bőrösebb vonalat a nőkön pedig sexy búgó akkordok nyomatják a tutit. Tényleg ütős darab azannyaúristenit!!! Nálunk férj is és én is használjuk nagy-nagy örömmel. Ritka szép darab az biztos. Tartóssága nagyon rendben van. Hogy mihez hasonlít? Az összes menő oudos niche illathoz amiben van vanília is 🤫😉

Utólag jegyezném meg, hogy az üvege csodálatos, nehéz darab. Nagyon szép, csiszolt üveg, semmi felesleg.

Pascal Morabito Perle de Nuit EDP

Pascal Morabito Perle de Nuit EDP
2021. szeptember 8.

Hatalmas fellegvárát éli a dupe-ok kora. Nincs is ezzel semmi baj. Valójában sokszor feltehetnénk a kérdést: melyik volt előbb? A tyúk vagy a tojás?
Pascal Morabito nem egy dupe gyáros de a Perle de Nuit gyönyörű változata Chanel Coco Noir illatának. Régen volt nekem a Chanel gyártmányból, és igen szép, mély illatként maradt meg bennem. Amikor a fragrantikán láttam, hogy a véleményezők többsége Chanel C.Noir illatára voksolt mint hasonlat, nem várakoztattam meg féltett szaglószervemet és szépen rendeltem egy üveggel. Nagyon nem csalódtam. Tökéletesen hozza a selymes illatot Chanelék fekete üvegéből. Minőségre sincs panaszom, Az illatot nem elemzem. Egy az egyben a bőrömön Coco Noir.
Pascalék üvege gyönyörű, szépen csiszolt üveg mindenféle csicsa nélkül. Tartóssága verhetetlen. Wow!!!!

Ard Al Zaafaran Oud Al Sayad EDP

Ard Al Zaafaran Oud Al Sayad EDP
2021. szeptember 8.

A nagy kérdés: ilyen áron hogyan tudnak olyan üveget készíteni, ami ennyire gyönyörű és minőségi? Vajon a Widian tud róla, vagy összejátszanak és az Oud al Sayad az olcsóbb ( valóban az?) változata a híresen drága és exluzív niche márkának.
Ha az arab világ "dugiban" ilyen illatokat gyárt, akkor vajon a niche márkák hogyan állnak majd meg pár év múltán? Ezek érdekes felvetések egy ilyen termék láttán( szagoltán)
Nem tudom beazonosítani melyik Widian pontos másolata de szerintem a Black IV( 🤷‍♀️)
Meleg, puha karamell, vanília, ibolya enyhén púderessé teszi a bergamott pedig nem hagyja túlzottan elédesedni. Az oud itt csak tartó jegyként szolgál, kiemelve az összes többit. Nem harsogó illat, de van tekintélye az biztos. Zseniális koppintás. Az öt csillagot a csodálatos üvegéért, az illat minőségéért kapja de leginkább azért mert nagyon szépen megment minket netto 70 ezer forint kiadásától.
Bravo 👏🏻

Linn Young Rosiale EDP

Linn Young Rosiale EDP
2021. augusztus 27.

Teljesen korrekt dupe-ja a Lancome idole-nak!
Kellemes, gyümölcsös, édeskés rózsás illat. Aki nem engedheti meg magának a Lancome illatát ezzel is tökéletes élményt fog kapni. A tartóssága sajnos csapnivaló de mivel "fillérekért" osztogatják bőszen megéri fújkodni.

Serge Lutens Baptême Du Feu

Serge Lutens Baptême Du Feu
2021. július 20.

Végtelen nagy öröm jár át ha olyan parfüm kerül az orrom alá, mely gondolataim nem cikázzák körbe. Ergo nem jut eszembe semmi hasonlat vele kapcsolatban. Ritka az ilyen. A parfümkészítés egy igazi művészet, kevesek gyakorolják oly elhivatottan. Sajnálatomra.
Serge Lutens parfümjeiben igencsak fellelhető azok a művészeti paramens zsenialitás amitől kerek lesz egy parfüm. Egy parfüm nem attól jó, mert beleillik a tömegek által kedvelt vonalba, és nem attól rossz, mert egy eltévedt orr nem tartja megfelelőnek, hogy viselje és ezért negatív, sőt becsmérlő véleménnyel van róla.
A parfüm akkor hat igazán az emberre ha történet jelenik meg mögötte. Legjobb, ha nem is feltétlen a sajátja, hanem asszociál valamire.
Sosem jártam igazi carnivalban, sosem éreztem a vurstli igazi mivoltát, mégis van egy elképzelésem az illatáról.
Lutens Baptême du feu-je igazi "Tűzkeresztség" a számomra. Szinte kézenfogva vezet be ebbe a világba ahol minden a szórakozásról, az önfeledt örömökről van szó ( bárhogy is értjük ezt most)
Érzem a mézeskalácsos figurák túlzott gyömbéres illatát mely itt-ott meg is pörkölődött ezzel adva egy mély zamatot neki. Önfeledt örömébe merülő, első randis leányzó gyerekrágót csámcsog, teli szájjal viháncol el mellettem s érzem a zamatos, édes rágó illatát, a sült alma, fűszerek, romlottság, boldogsàg illatának poros keveréke a levegőben, tisztán csak a ringlispíl körbe-körbe utazásán érzem igazán. Feledhetetlen élmény jár át, s nem tudok elég hálás lenni, hogy ez a ritka, csodálatos mulatság csere útján került hozzám. Örök hála érte.

The Body Shop Shea Eau De Toilette

The Body Shop Shea Eau De Toilette
2021. július 9.

Nagyon kifinomult orrú társaim biztos éreznének különbséget, mert tényleg van, de szinte egy az egyben Eisenberg J'osé illatára hajaz. Hogy ez a parfümkészítésekor direkt volt vagy csak a puszta véletlen műve, azt én most ki nem derítem.... de nem is érdekel különösebben, főként azért mert bár odavagyok J'osé finom, a parfüm világában különlegesnek vélhető parfümjéért, még sem volt szívem megvenni, mikor a TBS shea illata szinte totál megegyezik J'oséval.
Nem túl tartós de én ezt szívből megbocsátom neki. Egyébként erősen emlékeztet egy másik illatra is, az Armani egyik legjobb dobására, a Lei/She-re. Régen odavoltam az illatáért. Nem szedem darabjaira, a fentebb említett parfümök szépen bemutatják mely illatkategóriába tartozhat. Én meg megspóroltam jópár ezer ft-ot...

Michael Kors Wonderlust Sublime EDP

Michael Kors Wonderlust Sublime EDP
2021. július 9.

Az első illatolás után azonnal egy nagy kedvencem jutott eszembe: Estee Lauder Sensous nude.
Puha, fás alapon egy kellemes krémes, kókusz( itt ezt a tiarè virág biztosítja) illat csap meg ámbrás felhanggal.
Bársonyosan simul az illat a bőrömre, valamennyire lineáris is, túl sokat nem vàltozik. Igazán tartós rajtam. Végre egy illat a mainstream vonalon ami nem édesedik be, nem lesz közönséges egy tucat. Nem tartom különlegesnek, van pár hasonló illat a piacon ( lásd fentebb ) de szerintem igen csak egy jó parfüm kerekedett ki belőle meglepően jó minőséggel.

Comme Des Garcons 2 EDP

Comme Des Garcons 2 EDP
2021. június 21.

Az aldehiddel mindig is kaotikus volt a kapcsolatom. Ahogy ezzel a parfümmel is jártam, mert anno meg akartam venni a Madisonban de nem volt 50 milis, pedig én ragaszkodtam a cuki, pici, tenyérbe illő kavics üveghez. ( a 100 milis már nagy kőőő) Így hát akkor vettem egy másik CDG illatot ( nagyon nem bántam meg)
Van benne valami megfoghatatlan, mint egy befejezetlen történet...
Hideg időben a tinta, aldehid, magnólia és a fűszerek rideg összképe a bőrömön: idegen, mintha megszilárdulna benne valami és jéggé változik, mint a befagyott tinta a toll belsejében, nincs tartalma, története...
aztán jön a meleg, a hőmérséklet 28 fok felé kúszik s elhagyja a 30 fokot is és minden ami megfagyott a hidegben, a melegben meg mint a vér az erekben meglódul, és életre kel. Az aldehid rajtam puha lesz, már-már púderesen friss, a tinta-magnólia szinte hasít éles éle már nem karistol, inkább simogat. A fűszerek lágyulnak és az ámbra az aldehiddel egy tökéletesen megkomponált illat-történetet fejez be, s szinte serceg a tinta a papíron, mint egy kerek történet befejezte...

Al Haramain L'aventure Femme

Al Haramain L'aventure Femme
2021. június 1.

Volt alkalmam/szerencsém tesztelni ezt az illatot. Sokkal jobban tetszik, mint a Creed Love in whiteja. A LIW nekem túl krémes, már-már folytóan sok, én a styraxra gyanakszom a LIW-ban, az Al Haramainben pedig nincs ez a jegy. Nem is folyt meg. Kellemesen gyümölcsös-fémes és most igazat adok a Fragrantica szavazóinak, valóban van benne valami Erba Purás, nem agresszív illat de inkább Love in White.
Sokáig tart a bőrömön, a minősége kíváló. Néha(?) úgy érzem a Creed parasztvakítás ami az árát illeti ( a minősége megkérdőjelezhetetlen) mert az Al Haramain szintén Niche márka, mégis az ár töredékéért kapunk egy mesésen finom LIW klónt ami illatként önmagában is megállja a helyét. Nem kérdés az 5 csillag.