AligatorBaby

Regisztráció dátuma: 2016. január 22.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. január 22.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

UW Naturcosmetic Teafaolajos Sarokápoló

UW Naturcosmetic Teafaolajos Sarokápoló
2016. február 6.

Ár- érték arányban a legjobb sarokápoló, magasan veri a nála jóval drágább agyonreklámozott sarokápolókat!!!

Paris Berlin Le Fluide Alapozó

Paris Berlin Le Fluide Alapozó
2016. február 6.

A sok pozitív vélemény ellenére, én azért azt mondom, hogy vigyázzatok vele! Hosszútávon mindennapos használatát ellenjavallanám. Nekem hámlásokat okozott, pedig zsíros bőröm van. Alkalmakra jó lehet, mert tényleg erősen fed, de hosszútávon én nem ajánlanám, pláne nem nyáron, mert akkori baromi nehéz érzetet ad a bőrömnek. Illetve a szaga állott mosogatólére emlékeztet.

Kryolan Szemhéjpúder

Kryolan Szemhéjpúder
2016. február 6.

Legjobb szemhéjpúder, ami csak létezik, könnyű haszálni, és nagyon tartós. Highy recommended kategória :)

Vichy Dermablend 16H Korrekciós Alapozó Fluid SPF35

Vichy Dermablend 16H Korrekciós Alapozó Fluid SPF35
2016. február 6.

A fedése valóban überbrutál, én azt szoktam mondani, hogy amit ez nem fed el azt semmi más nem fog elfedni. Egész arcra felkenve nem szeretem használni, mert akkor nagyon mű hatást kelt (legalábbis szerintem), így csak korrektorként használom a problémás helyeken az alapozó után. Sokáig elég, emiatt megéri az árát nagyon. DE! szem alatt és mimika ráncokba sajnos hajlamos megülni :( , ezért ott óvatosan kell vele bánni, csak vékény rétegben felkenni. Összességében azért meg vagyok vele elégedve, mert már megtanultam hogy, hogy érdemes használni. Pattanásra néha úgy kenem, hogy beleütögetek kis mennyiséget a bőrbe, tehát nem kenem hanem a pattanás felszínét "ütögetem" vele lazán, és így azt tökeletesen elfedi. Egyedül nyáron nem szeretem használni, mert akkor bizony ragyagumókat hajlamos okozni :S Gondolom, mivel izzad az ember és így jobban eltömíti a pórusokat. A negatívumok ellenére szerintem azért mégiscsak egy megváltás azoknak, akiknek komoly bőrhibáik vannak. Súlyós akne, tűzfolt, dermatitis, rosacea , vagy szeplők stb. Mert, ez tényleg az a kategória, ami a tetoválást is képes eltüntetni. Én nem a dermablendes púderrel használom, hanem más márkájúval, de egyszer beruháztam a fehér dermablendes púderére is, és úgy nem hagy az alapozó úgy nyomot, ruhán sálon meg stb, illetve tartósabb is lesz, gyógyszertárban azt mondták, hogy vízállóvá teszi, és akkor strandoláshoz is használható a saját púderével együtt (én még ezt nem próbáltam :S) (ám sajnos a púder hozzá nem olcsó) Most jött ki nemrég a 3D-s változata, amire azt mondják, hogy jobban mattít, és nem okoz bumszli pattikat se, ha a mostani tubusom ebből elfogy, akkor beruházok a 3D-s re, mert ha lúd, akkor má legyen kövér :D

Matrix SoColor.beauty Tartós Hajfesték

Matrix SoColor.beauty Tartós Hajfesték
2016. február 6.

A legjobb hajfesték, ami csak létezik. Ha fodrásszalonba megyek, akkor csak olyan helyre, ahol ezt használják, illetve Matrix termékeket. Sokáig, mikor még fodrász festette a hajam a 9W árnyalatát viseltem, de kipróbáltam a 8CC-t is, ami egy nagyon szép rezes árnyalat. Baromi szép árnyalatai vannak ennek a márkának, kivétel nélkül mindenki megtalálja a magáénak valót. Sajnos, a fodrász által elkért árat sokaltam egy idő után, és elkezdtem otthon dobozos hajfestékekkel festeni a hajam, (Palette, Olia) , az olia nem is olyan rossz, de azért ennek a nyomába sem ér. Most találtam egy webáruházat, ahonnan rendelhető ez a festék. Nem olcsó, mert oxival együtt, ami a Matrixban a legkisebb kiszerelés csak 1000 ml... így a festék meg plusz oxi van majdnem 5000 Ft is, de eldöntöttem, hogy megéri, mert az oxit tudom használni később is ugye, mert ilyen üveges öntögetős, így következő festésnél csak magát a festéket kell megrendelnem, ami 90 ml tartalmaz ( ellentétben több márkával ami csak 60 ml-et tartalmaz), és így egy tubus is elég a hajamra. Tényleg ajánlom mindenkinek ezt a festéket, valóban azt kapja az embert, amit szeretne, és nem roncsolja a hajat egyátalán. Nekem akkor volt mindig a legjobb minőségű és színű a hajam, mikor ezzel volt festve, mindenki dicsérte, és kérdezte mivel van festve. Ha lehetne 6-ost adnék :)

Ilcsi Kénes Krém

Ilcsi Kénes Krém
2016. február 4.

A kozmetikus ajánlotta a zsíros aknés bőrömre, nagy reményekkel telve kenegettem magamra, de sajnos se a zsírosságon, se a pattanáson nem segített, sőt még több pattanásom lett tőle, így kb másfél hónap használat után abbahagytam.......

Schwarzkopf Nectra Color Tartós Krémhajfesték

Schwarzkopf Nectra Color Tartós Krémhajfesték
2016. január 24.

Soha többet!!!! Épp most festettem be ezzel a hajam, és szószerint egy kisebb sokk után vagyok! Én balga gondoltam kipróbálom ezt is a garnier olia után. ugyanazt az árnyalatott vettem meg ami az oliában 10.21 ebben 1020 gyöngyszőke. Felkenés után azonnal elkezdett csípni, de kentem azért tovább, mert más hajfestéknél is volt úgy, hogy eleinte csípett, de aztán alábbhagyott, ez nem hogy alábbhagyott volna de egyre jobban marta!!! a fejbőrömet. Tépelődtem magamban, hogy most mi legyen, közben fel alá járkáltam, de kb 20 perc után mikor belenéztem a tükörbe, a fejbőröm piros volt mint a paradicsom, és a festék pezsgett illetve elöl láttam mintha ilyen kis apró fehér hólyagok kezdenének lenni!!!! a fejemen. Pulzusom szerintem felment 100-ra, mivel derékig érő szőke hajam van, gondolhatjátok, hogy a leghorrorisztikusabb gondolatok ostromoltak meg.. Gyorsan be a zuhany alá, remegő kézzel mosom ezt a borzalmat, és ahogy a víz a fejbőrömhöz ért, egyre jobban égetett, és ott tartottam, hogy csak szinte jéghideg vízzel tudtam lemosni, mert a langyos is úgy égetett mintha dísznóperzselővel kínoznának. Ok lemosva, probálom samponozni, de ahogy hozzáérek a fejbőrömhöz még mindig ég mint a rossebb , uha mondom ezt jobb nem dörzsölni samponnal, úgyhogy egy ideig hideg vízet még folyattam a hajamra, és bármilyen durván hangzik is, így tél közepén, baromi jól esett, mert legalább mérsékelte az égő érzést. Ezután ki a zuhany alól, átvágtattam csurom vizesen a hálóba, elővettem a piperés dobozból a féltve őrzött hidegen sajtolt 100% argán olajat, és az egészet szó szerint a fejbőrömre öntöttem és betekertem törölközőbe a hajam. Úgy maradtam kb egy óráig, és nagyon jól esett, a maró, égő érzés kezdett eltűnni és a kis hólyagok is mentek lefele. Gondolhatják, hogy rohadtul nem érdekelt milyen színű lesz a hajam, a lényeg, hogy maradjon meg, és a fejbőröm is jöjjön helyre. Mikor megállapítottam, hogy javult a helyzet, újra be a zuhany alá, és végre langyos vízzel sikerült besamponoznom a hajam, illetve utána kb a fél tubus hajpakolást ráraktam, amit kb 30 percig rajta is hagytam a hajamon, és közbe imádkoztam, hogy ne törjön le a hajam. Ok, pakolás lemosva, utána ráfújtam a green pharmacy-s "rajtamaradó balzsammal" a hajam illetve a garnier split-ends hajvégápolóból is egy jókora mennyiséget eloszlattam. Ezekután a Tangle Teezerrel elkezdtem kifésülni hajam, és szerencsére nem nyúlott, és nem hullott ki nagy mennyiség.. Bár nem tudom, hogy ez nem-e csak az argán olajnak volt köszönhető...... Most itt ülök, nemsokára nekiállok megszárítani a hajam, csak kicsit várok hogy a fejbőröm még nyugodjon le, és mert nem akarok meleg levegővel neki esni... Színe sötétebb lett, mint amilyen a dobozon, mert nem hagytam rajta megfelelő ideig, de gondolhatják, hogy most csak az érdekel, hogy megmentettem a fejbőröm meg hajam legalább!! Gondolom, most sokan mondjátok, hogy ja allergia biztos, de ahogy itt olvasom, illetve külföldi fórumokon mással is ugyanez volt a helyzet ezzel a festékkel kapcsolatban, bánom, hogy kipróbálás előtt nem olvastam itt el a kommenteket! Soha nem volt eddig semmilyen allergiám, illetve csináltam ennél is bőrpróbát, mivel új festék, és kis bizsergésen kívül nem volt semmi!! Aki ilyen hajfestéket csinál, komolyan annak büntetésből, minden nap rákenném a fejére. A garnier oliával ilyen sose volt, még kicsit se csípett!!! Lányok fogadjátok meg, ha beválik egy hajfesték, inkább ne essetek kisértésbe, hogy kipróbáltok másikat, mert ilyen vagy hasonló rossz vége lehet!

Garnier Olia Tartós Hajfesték

Garnier Olia Tartós Hajfesték
2016. január 24.

Nos sokakkal ellentétben, engem nem az ammóniamentessége vonzott, mivel, nekem egyszer egy mesterfodrász azt mondta, hogy a hajfestékekben nem az ammónia a legkárosabb, hanem a rezorcin (rezorcinol), amiről sokan állítják, hogy káros rákkeltő stb. Szóval, ami vonzott ebben, az az olajos mivolta ( mivel ezek nem szárítják annyira hajat, és nekem se károsította annyira mint a nem olaj alapú hajfesték) , és ez az első, ami ilyen olaj alapú és kipróbáltam (van már a Syossnak is az oleo, meg a Nectra Color a Schwarzkopfnak) Felvitele egyszerű. illata kellemes, és valóban érezhető az olajtartalma, pont emiatt talán nem csíp, legalábbis nekem egyátalán nem csípett. A 10. 21-es gyöngyszőkét használtam eredmény nem lett olyan világos (eredei hajam kb 6-os színmélységű barna) mint a dobozon, hanem egy árnyalattal sötétebb, de ígyis meg voltam vele elégedve, szép , kicsit aranybeütéses ( de nem túlságosan) kb 9-es színmélységű szőke lett. Sajnos az 5 csillag nem jár neki, mert bizony kopni kopik, és a szép gyöngyszőkés szín, fakó szőke lesz egy idő után:S illetve az ára se egy álom, nekem hosszú hajam van, és arra bizony kell a 2 doboz.. Amit még meg is vennék ha nem kopna ilyen gyorsan :D Legközelebb a Nectra Color-t fogom kipróbálni ugyancsak 1020-s gyöngyszőke színben, aztán majd updatelek, hogy melyik vált be jobban , az talán nem kopik ennyire mint ez...

Update! A Nectra Color borzadály!!! Most írtam róla, horrorisztikus élményen vagyok túl vele kapcsolatban!!! 1000szer inkább olia!!!

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2016. január 23.

Valódi ódákat tudnék zengeni erről a krémről. Az árát nagyon megéri és szinte minden bőrproblémára jó! Télen, mikor sajnos néha össze vissza hámlik a bőr a szám és orrom körül (pedig zsíros bőröm van) ez az egyetlen dolog, ami egy éjszaka alatt képes megbirkózni a hámlással, illetve a pattanás utáni foltokkal is csodát művel és felgyorsítja az eltűnésüket. Ha magára a pattanásra kenem, el ugyan nem tünteti, de a gyulladást mérsékeli. Egy ismerősömnek ez az egyetlen krém, ami az ekcémás bőrével csodát tud tenni. Határozottan ajánlom.

Manna Ében Arctisztító Szappan

Manna Ében Arctisztító Szappan
2016. január 23.

Nekem sajnos nem használt, semmit se csinált nagyon a pattanásokkal, és az arcom is ugyanolyan zsíros ... Ennél olcsóbban is lehet venni természetes szappanokat, és annyit azok is tudnak mint ez...