Amanda

Regisztráció dátuma: 2012. december 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2012. december 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Lancome Cyclades

Lancome Cyclades
2016. április 19.

Mennyire másként működik nálam ez az illat :)
Felidézi a görög tengerpartot, és nekem leginkább Santorini rémlik fel, a puha száraz, mégis kellemes meleg, a sziklákról a mélykék tengerbe nézni, a balzsamos levegő, persze a neve is ez Kikládok.
Ami zavaróan szúrós máson, az finom illatfelhő rajtam.
A vanília megszelidíti a zöldeket(leander, bergamott).Én csak ajánlani tudom, kedves nyári illat. A sorozatból a kedvenc darabom.

Chanel Allure

Chanel Allure
2015. január 10.

Edt -t használok. Kár hogy nincs külön a kettö. A Chanel-ek általában nem müködnek rajtam, de az Allure és a 19 poudrée kivétel. Az Allure rajtam kifejezetten édes, barackos illat. Kedves, puha de határozottan karakteres, felismerhetö illat. Csak télen tudom elképzelni, melegben tömény, fullasztó lehet. Néha napokig csak öt fújom és nem unom meg. Ez ritkaság, kevés parfüm tudja ezt :) Számomra a legjobb Chanel. Tartós, kiadós, megéri az árát.

Le Paradis de Nina

Le Paradis de Nina
2014. december 8.

Elsö almácskám és nagyon tetszik. Van nekem egy ilyen kis defektem, hogy imádom a cuki illatokat, föleg ha némi frissességgel is meg vannak bolondítva. Na ez a kis rózsaszín pont ilyen. Cuki, édes, friss, tartós. ÖtÖt csillagos.

Dior Addict Eau De Toilette 2014

Dior Addict Eau De Toilette 2014
2014. november 21.

ud: Szerelem van. Egyszerüen imádom. Állandóan öt fújnám, pedig elhihetitek van itthon pár másik. De ez a kis hatszázhuszonhatodik flanker annyira bemászott az agyamba. Rég éreztem már ilyet parfümmel kapcsolatban, de nagyon összeillünk. Tökéletes az elsö fújástól a utolsó illatnyomokig. A ruháimon napokig érzem, de a börömön is jól tartja magát. Nem válik töménnyé, ha többször fújod akkor sem. Medora írta valahol, hogy nem hajlandó már megalkudni egyetlen parfüm esetében sem. Én most úgy gondolom, ez a kicsike hozta el számomra ezt az érzést. Nincs kompromisszum, nincs "Jaj csak az elsö félórát bîrjam ki, utána finom " . Nagyon jól sikerült és örülök hogy megvettem.

Egyetértek a Fragrantica-n olvasható véleményekkel, ez a parfüm nem az Addict -hoz, hanem a Jadore -hoz hasonlít inkább. Nyári illat, ez nem kérdés, de megpróbálom majd hidegebb idöben is. Az elején nagyon virágos, a neroli és a jázmin uralkodik. Azután szépen elhalkul ez a virágosság és mélyebb, füszeresebb lesz az illat. Rajtam sokáig tart.
Nekem tetszik ez az új Addict, viszont az anyaillathoz tényleg nincs sok köze. Bár van benne valami, ami emlékeztet az anyukájára.
Na most visszaolvasva elég kusza lett ez a vélemény. De azért megpróbálom összefoglalni. Aki az ös Addict-ot keresi, az tuti csalódni fog. Viszont sokkal jobban sikerült mint a to life, eau sensuelle, delice vonal. Én nem sok reményt füztem hozzá, így aztán pozitív csalódás volt.

Guerlain L'instant EDT

Guerlain L'instant EDT
2014. október 22.

Általában félve nyúlok a Guerlain illatokért a parfümériákban. Valahogy nem passzolunk. De mivel merész nö vagyok, vakon beszereztem egy L'instant edt-t. És milyen jól tettem. A hatás pontosan olyan mint Natasánál. Annyira pontosan írta le hogy mi történik a börén a parfümmel, hogy ahhoz én már hozzátenni semmit nem tudok. Nem virágos, nem füszeres, nem édes, de valahogy mégis mindezek keveréke. Kerek egész. Ebben a hüvös, borongós idöben kifejezetten lélekmelegítö. És még szexi is. Hát akarhat ennél többet az ember lánya?
Kezdem érteni a Guerlain rajongást.

Givenchy Extravagance D`Amarige

Givenchy Extravagance D`Amarige
2014. október 21.

Kövezzenek meg a vájt orrúak, de teljesen olyan mint az eredeti!
Nagyon örülök, hogy újra köztünk van. Semmihez sem hasonlítható fanyar frissessége, tonic-os keserédessége igazi extravangáns illattá teszi őt, nemhiába ez a neve. Örök rajongója lettem, és ma talán még aktuálisabb mint 1997-ben, mert igen nagy szükség van itt kérem az egyedi, stílusos illatokra. Ma amikor minden sarkon cukor és pacsuli (a növényre gondolok igen) hegyek jönnek szembe, vattacukor, karamell és kürtős kalács(sicc!) illat csapja meg az orrunkat lépten-nyomon, akkor valódi felüdülés az Extravagance 2.0. Külön köszönet a Givenchy-nak, hogy a minimális reklám és design költség miatt, nem veri az eget az ára. 12 ezer párszáz forintért már beszerezhető a netről a 100milis példány, ami a tartósságát tekintve nagyjából örökké elég lesz.
Hála és köszönet mégegyszer, hogy visszahozták nekünk!

Yves Saint Laurent Cinema Gold

Yves Saint Laurent Cinema Gold
2014. október 14.

Megérkezett és nem csalódtam. Nagyon hasonló a Cinema-ra, de valahogy mégis könnyebb, hétköznap is viselhetö változat. Kevésbé mandulás, és egy árnyalattal frissebb illat. Viszont azonnal felismerhetö benne az anyaillat karaktere. A mandarin, ebben az esetben, nem hozza az általában kesernyés aromát, hanem valóban üdíti az egyébként tömör, édes alapillatot. Nekem tetszik ez a parfüm. Örülök, hogy sikerült hozzájutnom.

Yves Saint Laurent Cinema

Yves Saint Laurent Cinema
2014. október 2.

Szerelem. Minden alant felsorolt pozitív véleménnyel egyetértek. Sőt a negatívval is. Nyanyás: igen az. De ez a kifejezés az illatok esetében számomra új értelmet nyert. Tehát a nyanyás annyit jelent: csak és kizárólag kifinomult szaglásúak látják szépnek, és szintén ugyanez a csoport hajlandó viselni. Következmény: nem válik tucatillattá és ez jóóó.
Én is régóta ismerem a Cinema-t. Huszonévesen nem tetszett, túl töménynek és nehéznek találtam. Akkori önmagamhoz nem is illett volna.
Ám a harmincas éveim végére nagyon megszerettem, nem vagyok ugyan parfümhűséges típus, de ő már állandó tagja lesz a gardróbomnak.

Egyébként most várom a Gold nevű limitált kiadását, ha megérkezik akkor vélemény várható a megfelelő címszónál ( Cinema Gold )

Hermès Kelly Caléche EDT

Hermès Kelly Caléche EDT
2014. október 2.

Rajtam kifejezetten Níveás és rózsás. Simogatóan lágy, majdhogynem babás illat, de a bőr mégis csempész bele egy kis karaktert. Számomra meglepetés volt ez a parfüm. Vakon vállaltam be, pedig az Hermés-ek általában nem nekem valók, de szeretek veszélyesen élni.
Remek nappali illat, és én egyáltalán nem érzem pasisnak.
Viszont a végén, jött a fekete leves. Sajnos néhány óra elteltével szúróssá vált a bőrömön, pedig milyen szépen elterveztem már, hogy ő lesz az új nappali viseletem a borongós ősz beálltával. Na ebből az álomból nem lesz semmi. Kelly Caléche valaki mást fog boldogítani.
Pontot ezért nem vonok le.
Valódi minőség, tartós, jó hatósugárral, Hermés áron.

Christian Dior Pure Poison Elixir

Christian Dior Pure Poison Elixir
2014. szeptember 8.

Csak a dicséret hangján tudok szólni róla. Nővére nem tetszik, bár értékelem a koncepciót-egy virágos illat, ami kilóg a tucat virágillatok sorából- de rajtam sajnos bántóan éles és hideg illattá válik.
Nos az Elixir egyáltalán nem bántó és éles. Sikerült csodát tenni, ugyanis megtartották a Pure Poison karakterét, abszolúte felismerhető, ám mégis egy finom, puha, ölelő parfümöt sikerült alkotni. A kakaó és a vanília megédesíti ugyan, de nem lesz geil az illat, és egyáltalán nem gourmand. Tehát fogyókúrázóknak is erősen ajánlott :D
Ősszel, télen és tavasszal szerintem bátran hordható, nyáron viszont sok lehet. Tartós, kiadós szóval megéri az árát. Nem csalódtam benne.

Ja igen, a pumpa kérdése: sok helyen olvastam, hogy ha rajta van folyamatosan a pumpa, akkor hajlamos elpárologni a folyadék. Én nem kockáztatok, felcsavarom a pumpát permetezek magamra egyet-kettőt, lecsavarom a pumpát, visszazárom az üvegcsét. Kisebb szertartást igényel a dolog, de hát maga a parfümözés is egy szertartás, nemde? Akinek ez fáradtság, annak javaslom a "táskábadobálós" Star Nature-t, az a villamoson is könnyedén használható, két megálló között, az utasok nagy-nagy örömére.