amatar

Regisztráció dátuma: 2012. március 25.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2012. március 25.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Vichy Idéalia Life Serum

Vichy Idéalia Life Serum
2015. február 17.

Tökéletesen zavarba hozott ez a termék, mert egyszerűen a létezését sem értem. Karácsonyi csomagban kaptam belőle kis kiszerelést, de semmit nem ért, pattanásos nem lettem tőle, nem rontott a bőröm állapotán, de ezt talán nem kell pozitívumként felhozni egy szérumnál. Ez a termék szerintem az abszolút nulla, annyira semmilyen, hogy még dühből lepontozni sem tudom, borzalmas. Minek? Miért?

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2015. február 17.

Sajnos nekem nem jött be igazán ez a krém, amit nagyon sajnálok, mert van egy csomó nagyon pozitív tulajdonsága. Kellemes felkenni, jó érzés a bőrömön, nem pattogtam ki tőle, nem fényesedik nagyon, viszont iszonyatosan szárítja a bőrömet, hámlik tőle, este nagyon húzódik, úgyhogy nem fogom megvenni a teljes kiszerelést.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2015. február 17.

Ez egy csodálatos termék, kb 15 termékmintát kaptam, azokat használgatom jelenleg éjszakai krémként. Nagyon jól hidratál, télen nekem hajlamos foltokban kivörösödni és hámlani a bőröm, de ez sokat segít, ha pedig még ez is kevés, mandulaolajjal rásegítek. Nem okoz pattanást, és a hidratáló képessége ellenére is nagyon gyorsan beszívódik, nem csillog utána a bőröm. BHA után is ezzel hidratálok esténként, nekem tökéletesen bevált, meg fogom venni teljes méretben is. Extra dolgokat én nem vártam tőle, egy jó, érzékeny bőrre is megfelelő hidratálókrémet kerestem, ami megbirkózik a szárazabb részekkel is, de nem marad túl ragacsos a bőröm tőle, ezt pedig tökéletesen hozza.

Bourjois Healthy Balance Kompakt Púder

Bourjois Healthy Balance Kompakt Púder
2015. február 17.

A Rimmel mattító púderről váltottam át erre, és egyelőre elég vegyesek az érzelmeim. A mattító hatása sokkal gyengébb, nekem kb 3 órát bírja, úgy hogy most nem olyan nagyon zsíros az arcom, a Rimmel ebből a szempontból sokkal jobban teljesített (mindkettőhöz a Rimmel mattító BB-t használtam). Ami még nem tetszik benne, hogy rettenetesen porzik. Pozitív viszont a szín, nem emeli ki, ha kicsit valahol kiszárad a bőröm, jó az illata, kellemes érzés a bőrön, és nem is feltűnő, sokkal természetesebb hatású mint a Rimmel. Még használgatom, aztán frissítem a véleményem, 3 és 4 között vacillálok, de mivel friss még a kapcsolat, a jobbat adom.

Artdeco Szemhéjalapozó

Artdeco Szemhéjalapozó
2015. január 16.

Eléggé zsíros, rejtett szemhéjam van, úgyhogy nekem jó szolgálatot tett ez a termék. Az elején szépen megtartotta a szemhéjpúdereket, de rajtam 8 órát bírt max, viszont egy idő után már gyengébben teljesített és nagyon hamar be is száradt. Higiénia szempontjából a kiszerelés nekem se a kedvencem, de mindig próbáltam figyelni rá, hogy csak ecsettel nyúlkáljak bele. Azóta nem vettem új szemhéjalapozót, mert inkább tust használok vagy esetleg a bronz Color Tattoo-t alapnak, de ha mégis beruházok egyre, nem hiszem hogy ez lesz az, nem nyűgözött le, nehezen tudok dönteni a 3 és 4 csillag között, de inkább 4-et adok.

L'Oreal Paris Super Liner Gel Intenza

L'Oreal Paris Super Liner Gel Intenza
2015. január 16.

Rossmannban vettem, most 25% kedvezmény van/volt rá. A csomagolása nagyon szép, igényes, a hozzáadott ecsetet sem nehéz használni, viszont vékony vonalat nekem nem sikerült vele húznom, sokkal jobban szeretem ebből a szempontból az Essence szemhéjtusecsetét, de lehet ez csak azért van, mert megszoktam. A festék állaga nagyon jó, könnyű vele egyenletes vonalat húzni, a színe is szép, viszont egy húzással tényleg nem lehet tökéletes feketeséget elérni, ehhez legalább kétszer át kell menni rajta. A tartósságával se lenne problémám, ha nem használtam volna a korábbi Catrice géles szemhéjtust. Ahhoz képest ez sajnos semmivel nem jobb, tartósság szempontjából kicsit gyengébb is. A szemhéjamra nem tapad fel, inkább valahogy a vonal veszíti el a határozott élét, de nem zavaró módon, nem csúnya, viszont a Catrice ott maradt mindig lerobbanthatatlanul. Lemosni viszont sokkal-sokkal könnyebb, nem kellett vakarni egyáltalán. Alapvetően nem tartom rossz terméknek, de nincs meg az a wow hatás, ami miatt akár teljes áron újravenném.

Lovely Szemhéjtus

Lovely Szemhéjtus
2015. január 14.

Igazából a zselés állagú szemhéjtusokat szeretem, tapasztalataim alapján azokkal lehet a legszebben dolgozni, és tartósság, szín szempontjából is a legjobbak. Ezt a krémmániás vélemények miatt próbáltam ki és bár nem tartom tökéletesnek, de összességében jó, főleg a 600 Ft-os áráért. Az ecsete nem a legszuperebb, illetve a festék nagyon folyékony, úgyhogy kezdőknek nem ajánlanám, de gyakorlott kéz szerintem szép dolgokat művelhet vele. Emiatt a szempillákat is nagyon könnyű összefogni, a javítás és szempillamentés miatt mindig úgy néz ki a kezem, mint egy ötévesé, aki fekete temperával játszott. Szappannal viszont könnyű lemosni. A színe intenzív, szép fekete, a festék pedig tartós, nap végére majdnem pont ugyanúgy néz ki mint reggel, icipicit talán pereg, illetve szemvakargatók vigyázzanak vele, mert levakarni könnyű. Farkinca húzására szerintem nem alkalmas, mert eltűnik egy idő után, illetve ami még fontos, hogy szembe véletlenül se kerüljön, mert borzalmasan csíp. Kontaktlencsések vigyázzanak vele, sajnos ezt úgy tapasztaltam meg, hogy kómás fejjel sikerült szemen böknöm magam vele, nem kellemes. Összességében hétköznapi sminkre szerintem tökéletesen alkalmas, ár-érték arányban jó kis termék, ami elég tartós is, de lemosni könnyű. Ha gyorsan kell egy olcsó tus, fogunk még találkozni.

Manhattan Lips2Last Non Stop Ajakrúzs+Fixáló Szájfény

Manhattan Lips2Last Non Stop Ajakrúzs+Fixáló Szájfény
2015. január 14.

Kétszer volt rajtam eddig ez a rúzs, vegyesek az érzelmeim. Az első alkalommal csak tesztként kentem fel, akkor nagyon tetszett, bár megkínlódtam az eltávolításért. A második alkalommal szilveszteri buliban volt rajtam. A vérvörös van meg, a színe gyönyörű, de már feltenni se volt egyszerű, valahogy lemállott a számról, egy idő után azonban sikerült rájönnöm, hogy egyszerűen nem szabad alá semmit kenni (se ajakbalzsam, se szájceruza), akkor nincs ilyen probléma. Harmadszori próbálkozásra tipikus már semmi nem érdekel jelleggel dobtam fel mindenféle előkészület nélkül, így tökéletes lett, szerencsére az applikátort könnyű használni és egyszerű szépen felvinni. Szilveszter alkalmával ugye ettem-ittam, amit egész jól is bírt, tehát tényleg nagyon-nagyon tartós,viszont ha elkezdi megadni magát, egyszerűen nem lehet javítani, hanem olyan mintha körömlakk peregne kis darabokban a számról. Borzalmas érzés volt, inkább használok egy tartósság szempontjából gyengébb rúzst, amit javítgatok, mint ez a matricafeeling. Összességében nagyon szép, intenzív színe van, tartós, könnyű felkenni és nem kell hozzá semmilyen rúzsos szeánsz, viszont csúnyán kopik vagy nem is tudom mit csinál. Fogok majd adni neki még egy esélyt, de egyelőre 3-ast kap tőlem, aztán majd módosítok rajta ha esetleg összebarátkoztunk.

Catrice Ultimate Shine Moisturizing Rúzs

Catrice Ultimate Shine Moisturizing Rúzs
2015. január 14.

A 260-as Berry delicioust vettem meg 700 Ft-ért. A színe szép, viszont a tartóssága hagy némi kívánnivalót maga után. Pozitívum viszont, hogy nagyon jól hidratál, a viselete kicsit kényelmetlen, ragacsos volt. Nekem a mattabb testvércsalád jobban bejött, 700 Ft-ot teljesen megért ez a rúzs, de a teljes árát szerintem nem.

Catrice Ultimate Colour Intense Rúzs

Catrice Ultimate Colour Intense Rúzs
2015. január 14.

Update: Megvolt az első egész estés teszt a MATTadornál és nagyon jól vizsgázott. Mivel szokatlan nekem az ilyen élénk rúzs, kb óránként ellenőriztem, de csak egyszer kellett javítanom az egész este alatt, ez olyan 7 órát jelent összesen. Szépen és nem látványosan kopik, és még mindig olyan gyönyörű a színe, hogy hihetetlen. Nem mondom hogy 100%-osan tartós, mert van olyan rúzsom, ami jobban bírja a strapát, de kényelmes viselni, gyönyörű, ár-érték arányban nagyon jó termék, sokat fogom még hordani.

700 ft-ért vettem meg akciósan a MATTador árnyalatot (350), és tökéletesen beleszerettem. A színe gyönyörű, könnyű feltenni és kényelmes viselni, a csomagolása is igényes, jól záródik. A tartóssága elég jó, nem kopik csúnyán, az egyetlen probléma, hogy picit szárítja a számat, de ez a legkevesebb, egyszerűen annyira szép, hogy most is ülök és nézegetem. :)