Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Tangle Teezer The Wet Detangler

Tangle Teezer The Wet Detangler
2022. július 14.

Ezzel a kefével vizesen még akkor is ki tudom bontani a hajamat, ha frissen hennáztam, pedig olyankor se sampont, se balzsamot nem használok. Szárazon ritkán használom, de volt már rá alkalom, mikor a hajgumi csinált egy izmosabb csomót.
A kompakt verziót nem szerettem meg, mert kicsúszik a kezemből, beleakadnak a hajszálak a körmömbe és rövidek a sörték. De ez szuper!
Simán újravenném bármikor, ezzel a lobonccal életmentő darab. (Sok, hullámos, derékig érő, vastagszálú hajam van, nem a könnyen fésülős fajtából)

Shiseido Defend Clarifying Cleansing Foam

Shiseido Defend Clarifying Cleansing Foam
2022. július 13.

Kiváló habzó arclemosó. Az eddigi tapasztalataim javarészt koreai lemosókkal voltak, ott könnyű jót találni. De mióta egyre macerásabb a rendelés, szállítás, és még a korábbi kedvenc roseroseshopom is megszivatott, elkezdtem a helyben elérhető termékek közt kutatni.
Na, ez végre megüti a színvonalat. Sőt!
Ugyan nem olcsó, de eszméletlen kiadós, jól tisztít, nem irritál, nincs zavaró illata. Foreoval használom, csak ajánlani tudom ezt a kombót.

schülke Octenisept Seb, Bőr és Nyálkahártya Fertőtlenítőszer

schülke Octenisept Seb, Bőr és Nyálkahártya Fertőtlenítőszer
2022. július 4.

Csodaszer kategória: sokoldalúan használható fertőtlenítő, illatmentes, színtelen. Minden sebre kitűnő, gyulladt pattanásnál is segít, mehet nyálkahártyára is, intim területre is. A fújós kiszerelés praktikus, ha volt valaha égési sebed, hát ég és föld ez vagy egy kenegetős fertőtlenítő.
Kisállatokhoz szintén tudom ajánlani, tényleg nem csíp és nem is fog nyomot hagyni semmin, amihez az állat hozzáér.
Szerintem helye van minden házipatikában a ragtapasz meg a fájdalomcsillapító mellett.

L'Occitane Gyümölcsös Ajaktökéletesítő

L'Occitane Gyümölcsös Ajaktökéletesítő
2022. július 2.

Édes kis semmiség, ad egy kis fényt, meg visszafogott színt. Kellemes, gyümölcsös illata és íze van. Jó pont, hogy felkenés után nem ragad, de érezni lehet az ajkakon.
A csomagolása semmi extra, viszont ez a sárga szín szerencsés, könnyen megtalálom a táskámban.
Így, hogy vásárlás mellé ajándékba kaptam, elhasználom, de nem szoktam rá. Ez nem a termék hibája, csak én nem kenegetem a számat folyamatosan.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15
2022. június 22.

Régóta ült már a kívánságlistámon, örülök, hogy hozzájutottam egy kiadósabb mintához, így legalább már nem foglalja a helyet.
A színei szerintem jók, felvitelkor szépen idomul az arcbőrhöz. Inkább közepes, mint erős fedés, hamar szárad, nem nagyon van idő pepecselni vele.
Frissen még jól is néz ki, de foltosan kopik, az orromról pl simán elmúlt, a homlokomon olajosodik. Brutál erősen parfümözött. Zavaróan.
Összességében ha lenne egy teljes kiszerelés, valószínűleg elhasználnám, de meg nem venném, vannak ennél sokkal jobb termékek (akár olcsóbban is).
Ha alapozó, akkor én egyelőre maradok a Sensai Flawless Satinnál, de most épp a Shiseido Spots BB Wetforce van aktív használatban, aminek rajtam szebb a finishe is, meg még 50 faktoros fényvédelemmel is meg van támogatva.

Shiseido Essential Energy Moisturizing Gel Cream

Shiseido Essential Energy Moisturizing Gel Cream
2022. június 17.

Nekem ez bevált, újra is vettem. Lágy, géles krém, teljes beszívódás után puha, selymes és hidratált lesz a bőr. Az illata kellemes, de meglennék a felével is, viszont viszonylag hamar elillan. Nem okoz irritációt. Plusz pont, hogy mitteszereket se és mivel én hajlamos vagyok rá, ez nálam szempont.
Kinek ajánlanám? Bárkinek, akinek nem kell a testes, zsíros krém. Tavasztól őszig, nem hideg, nem metszően szeles helyekre. Önmagában is elég lehet kombinált bőrre, én hideg időben tonerrel+szérummal, jóidőben tonerrel kombinálva használom.
Kinek nem? Ha valakinek nem barátja a szilikon, akkor ezt nem fogja szeretni, a finishben azért érezhető, illetve száraz, érett bőrre nem hiszem, hogy ez elég.

Sante Bio Hársfavirág Sampon Tápláló Búzakorpa és Selyemproteinnel

Sante Bio Hársfavirág Sampon Tápláló Búzakorpa és Selyemproteinnel
2022. február 18.

Eredmény: sprőd, tartás nélküli haj és két alkalom után még a fejbőröm is megfájdult. Nem csak viszketés vagy valami enyhe irritáció, hanem kb ahhoz hasonló érzés, mint amikor megég a bőrfelület.
Volt már a márkával rossz tapasztalatom korábban is, az agyagos tusfürdőjük pl gyalázat, de pont ennek a samponnak a balzsamja meg egészen vállalható.
Ez viszont kuka.

Ilcsi Zöld Szappan

Ilcsi Zöld Szappan
2022. február 4.

Kevés kell belőle, szépen tisztít, nem szárít rommá, nem irritál és engem az illata sem zavar. Meglehetősen tömény cucc, ebből tényleg egy kis pumpálásnyi elég volt, de nekem tetszett, szívesen használtam.
Mondjuk nagyon nem tudott megmelegedni nálam, mert odaajándékoztam egy családtagnak, akinek szintén bejött, de nem venné meg magának.

Helena Rubinstein Lash Queen Sexy Blacks Szempillaspirál

Helena Rubinstein Lash Queen Sexy Blacks Szempillaspirál
2022. február 3.

A csomagolása gyönyörű, a festék nem áll össze, nem maszatolódik, nem pereg és nem könnyeztet. Szépen hosszabbít, egyenletesen lehet felkenni.
Az abszolút kedvencem a márkától a Lash Queen Feline Blacks. Néha kísérletezek mással, aztán persze újra meg újra visszatérek ahhoz és megállapítom, hogy tök fölösleges nekem bármi mást venni. Ez az első, hogy nem érzek megbánást, ezt is bármikor újravenném.

Sensai Highlighting Concealer

Sensai Highlighting Concealer
2022. január 11.

Update: ez borzasztó. Az adagoló hol beszárad, hol folyik, az ecset szőre meg hullik. A kence meg nem üti meg a középkategóriát sem.
Sok volt ennek a három csillag.
—-
Volt már olcsóbban jobb korrektorom. A márka alapozójával nagyjából egyidőben szereztem be, és míg az alapozó teljesen levett a lábamról, ez a cucc egyáltalán nem győzött meg.
A szín jó, és közvetlenül felvitel után tényleg szép az eredmény. Irritációt, szárítást nem tapasztaltam. Eddig a jó rész.
A kiszerelés gyalázat: rosszul adagol, az előző kitekerésből ottmaradt kence vidáman beül az ecset szálai közé száradni. Az ecset meggyőződésem szerint szociálisan érzékeny, mert jelzésértékkel elhullajt pár szálat alkalmanként, hogy érezd, nem csak neked nehéz a reggel.
Tulajdonképpen ez már nem ront sokat a teljesítményen, mert az ecset egyébként sem hisz a korlátokban, akkor és oda ken, ahova épp sikerül, úgyhogy én ujjbeggyel betapogatós módszerrel oldom meg a felvitelt, ami nem lenne baj, csak ehhez semmi kedvem kínlódni az ecsetes-tekergetős csomagolással.
Hiába az aláhidratálás, valahogy nem terül szépen és bizony ez után-igazítást igényel napközben, mert hajlamos beülni a ráncokba.
Újra nem venném.