Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Nivea EDT

Nivea EDT
2019. december 4.

Kék tégelyes nivea nosztalgiaillat. Pont annyira kellemes, mint a krém illata, pont annyira illékony.
Nem tartós, nem nagyágyú, nem világmegváltó különlegesség, de ettől még örülök neki, hogy hozzám került. Anyu sok évig használta a krémet, ezért bennem kellemes emlékeket idéz. Csak ennyi, nekem megérte.
Ha parfümként értékelném, gyenge kettes lenne, de én az emlékeket vettem meg.

Clinique Even Better Alapozó SPF 15

Clinique Even Better Alapozó SPF 15
2019. november 19.

Nagyon természetes hatású, bőrfényű alapozó, enyhe-közepes fedéssel, maszkhatás nélkül. Könnyű viselet, egységesíti a bőrfelszínt, szépen illeszkedik. Szerintem idősödő bőrre kimondottan jó választás, ad egyfajta üdeséget. Vékonyan kenve a legszebb, akkor majdnem láthatatlanul belesimul a bőrbe, de elfér rajta egy lehelletnyi púder, hogy ne fényesedjen át T vonalban.
Engem nem szárít, nem irritál, nem okoz mitteszert. Sok különböző árnyalatban kapható - bár a boltok kinálata általában szűkösebb, mint a Clinique palettája.
És akkor a negatívumok. Enyhén oxidálódik felvitel után. Napközben hajlamos beleülni a mimikai ráncokba, bár csak nagyon közelről látszik és akár ujjbeggyel is korrigálható, nem tragikus. Ami szerintem a termék leggyengébb pontja, az a tartósság, mert ez bizony elkopik nap végére. Nem sírok miatta, de ennyi pénzért akár jobb is lehetne.
Nyárra valószínűleg nem ez lesz a befutó, de nekem hideg időre elég jó.

Blithe Gold Apricot Pressed Serum

Blithe Gold Apricot Pressed Serum
2019. október 31.

Kellemes illatú, gazdag szérum-krém, kisimít és szép bőrfényt kölcsönöz. Gond nélkül simult bele a rutinomba, nem irritált, nem csapta ki a bőrömet és lehet utána sminkelni, eddig a jó rész. De ennyi szilikon még nekem is sok, én ezt inkább primernek tudom értelmezni, viszont annak meg drága. Így bár elhasználtam belőle rengeteg mintát, de végül nem vettem belőle teljes kiszerelést.

Zoologist Perfumes Squid

Zoologist Perfumes Squid
2019. október 17.

Realisztikus sós tinta. Egyébiránt tartós, minőségi cucc, biztos lesznek szerelmesei, de én speciel nem szeretnék tintaszagú lenni.
Nem a parfüm hibája, de bennem egy kellemetlen emléket mozdított meg, ahogyan még kisiskolásként az órán elmélyülten rágcsálok egy olcsó tollat. Szemüveges vagyok, copfos, kicsit unom a matekot és épp ábrándozok. De átkozott a pillanat, reccsen a tollbetét és hirtelen tele a szám tintával, a meglepetés ereje az orromba is pumpál egy vidáman pukkanó buboréknyit. Tinta a torkomban, felfújt pofazacskóval rohanok kifelé, kék pacák jelzik az utamat a mosdóig. Tintaíz, sós könnyekkel.
Mondjuk soha többet nem rágcsáltam tollvéget.

Zoologist Moth

Zoologist Moth
2019. szeptember 26.

Update: Valami beütött, lehűlt a levegő vagy az én bőrkémiám dobott egy szaltót és mostanában erősebben jön elő a savanykás állati vonal. Nem is értem, eddig jól megvoltunk. Egyszer gót csoda, máskor savanykás macskapisi.
---

Hipnotikus, változékony illat. Régi könytárak elfeledett házakban, bőrkötéses kötetekkel plafonig zsúfolva, brokátfüggönyök, selyemzsabók. Nagyon gót, nagyon szép. Komoly, fűszeres, balzsamos, füstölős-oudos botanikus kert. Nem poros illat, szerencsére, de van benne valami súlyos. A méz leszáradáskor animálisba fordul (igen, a macskapisi féle animálisba), de a fűszeres oud szépen kiegyenlíti. Elképzelhetetlen egy sportos, laza, színes ruhával, viszont uniszex. Hulló faleveles őszre, sötét téli estékre való misztikus, borongós illat. Sötét romantika.
Ez nagyon nem tömegparfüm, hangulat és stílus kell hozzá, én a Zoologist helyében E.A.Poe kötettel összecsomagolva árulnám. Nem is csak egy jó illat, inkább egy személyiség meghosszabbításaként tudom elképzelni. Én egy kicsit beleszerettem, bár ritkán van alkalom rá, hogy kiélvezzem a szépségét. Szupertartós, változékony kompozíció.

Zoologist Tyrannosaurus Rex

Zoologist Tyrannosaurus Rex
2019. szeptember 24.

Füst. Ha megerőltetném a fantáziámat, biztos belelátnám, ahogy a vulkánok mellett nyírfakátrányban taposó dínók előfűtik a szaunát, és a fenyőre válogatás nélkül ráhajigálják a babérlevelet meg a borókaágat, az egyiknek feltétlen rózsa van a kezében… de leegyszerűsítve ez bőrös, balzsamos, fás füst. Van benne valami vadállat, ami tetszik, de nem javasolnám első randira, LVEB-en szocializálódott viráglelkeknek vagy vakon megrendelésre.
Erős, mint a chili és tartós, mint a gyári ponthegesztés.

Zoologist Panda 2017

Zoologist Panda 2017
2019. szeptember 19.

Érdekes lett ez a reformuláció, immár bambusz nélkül, viszont jó sok zöldalmával és földes jeggyel. Friss esőszag, sokkal szerethetőbb is, mint az eredeti koncepció. Az én bőrömön a nyitás kicsit férfias, de ahogy szelídül, úgy bújnak elő a virágosabb, teásabb, zöld leveles jegyek. Nekem ez tiszta tavaszi, nyári illat, nagyon hordható, fiatalos, sportos-friss, az uniszex férfiasba hajló oldalán. Brutáltartós, csak mint bármelyik másik Zoologist.

Tarte Happy Girls Shine Brighter Eye & Cheek Palette

Tarte Happy Girls Shine Brighter Eye & Cheek Palette
2019. augusztus 19.

A márkától megszokott jó minőségű, szépen felvihető, satírozható, pigmentált paletta. Univerzális, jól kihasználható, mindennapos darab. Jutott benne hely egy matt barnának, amivel akár szemöldököt is lehet igazítani szükség esetén, a feketéje meg tényleg fekete, működik szemceruza helyett. Van benne pirosító és highlighter árnyalat is. És végre, végre, végre egy olyan kompakt darab, ami masszív dobozt kapott, tükörrel, így tökéletes utazáshoz, meg napi szaladgálósnak. Ráadásul még szép is.

(Most, hogy épp akciós, mindössze 6€-val több, mint a Tartelette Tease Clay. Nem kérdés, hogy melyiket venném.)

Tarte Amazonian Clay 12-Hour Blush

Tarte Amazonian Clay 12-Hour Blush
2019. augusztus 12.

+1 Exposed rajongó jelen. Ennél természetesebb hatású pirosítóm sosem volt, és annyira univerzális szín, hogy gyakorlatilag bármilyen sminkhez el tudom sütni. A doboza is rendben van, táskabarát, utaztatható. Nem tömíti el a bőrömet, nem okoz irritációt.
Ez az egyik nagy nyertese az ilyen szigorúan elméleti ‘ha csak egy pirosítód lehetne’ gondolatkísérletnek :D
Szépen terül, építhető, pigmentált. Tartós is, bár nem mértem a 12 órát. Engem annyira nem is zavar, ha halványodik, vagy akár eltűnik nap végére, az a fontos, hogy nem foltosodik. Újravásárlós darab.

CNP Laboratory Propolis Energy Ampule

CNP Laboratory Propolis Energy Ampule
2019. július 23.

A legjobb szérum, amihez újra meg újra visszatérek, mert tényleg van eredménye. Hozza, amit ígér: feltölti a bőrt és ad egyfajta ragyogó üdeséget, hidratál és segít a piros foltok lenyugtatásában is. És nem komedogén, pedig a tág pórusú bőröm hajlamos a mitteszeresedésre.
Pár csepp is elég, elvileg krémhez is keverhető, de én önálló lépésként használom, szérumként, így nem ez a világ leggazdaságosabb kencéje. Viszont mégis megéri, hiányzik, ha nincs és eddig nem tudta más letaszítani a trónról. Kapható belőle kis tasakos minta, úgy nem is horror drága, érdemes adni neki egy esélyt.
Sokszor vettem újra és fogom is még.

(ps: a feltöltést tényleg köszi, de azért a fordításban az a “szilárd és izzó bőr” kicsit ijesztőre sikerült :D)