Amea

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2012. október 27.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Givenchy Rouge Interdit Vinyl Extreme Shine Lipstick

Givenchy Rouge Interdit Vinyl Extreme Shine Lipstick
2019. július 12.

Valahol a rúzs és a szájfény között billeg, egyik sem igazán, legjobban talán egy színezett ajakápolóhoz hasonlít. Noir Révélateur árnyalatban van meg, ami fekete színűnek tűnik elsőre, felkenve azonban szilvás-mályvalila árnyalatú lesz, világos bőrhöz jól passzoló finisht ad. Mindenkin kicsit máshogy mutat, mert a végeredmény függ a saját szájszíntől. Semmi mágia, egyszerűen ennyire átlátszó, áttetsző, éppenhogy árnyalat, kb mint egy filmréteg.
Felvitelkor nem rossz, de sajnos se nem tartós, se nem látványos. A csomagolása menő, de ha brutálisan őszinte akarnék lenni, akkor ez egy marketingszteroidokon felpumpált színezett szőlőzsír.
Néha bedobom a táskámba, de nem lett kedvenc és biztosan nem vennék mégegyet belőle.

iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum
2019. július 2.

A CNP Laboratory Propolis ampulláját terveztem kiváltani ezzel, mert ez sokkal jobb árban van, de sajnos nem ugyanaz. Ettől függetlenül egy egész jó kis szérum, ár-érték arányban kiváló. Az összetevők ígéretesek, a csomagolás praktikus és higiénikus, a szérum állaga könnyed, vizes, könnyen felkenhető és egész jól beszívódik.
Önmagában nem tudom értékelni a hidratálóképességét, folthalványítást nem tapasztaltam, viszont legalább semmi egyéb kencével sem veszett össze a rutinomban, nem kukacosodik és nem irritál.
Ami hiányzik a CNP-hez képest, az a piros foltok eltüntetése és az a fajta ragyogó bőrfény, amit amaz simán hoz.

Khadi Amla Ayurvédikus Sampon

Khadi Amla Ayurvédikus Sampon
2019. június 4.

Mosás után fényes, jó tartású tőle a hajam, bár talán picit szárít ez a sampon. Gubancolódást, zsírosodást, vagy egyéb gondokat nem tapasztaltam. Azt azért hozzáteszem, hogy a hennázott hajam másképp viselkedik: vastagabbak a hajszálak, rugalmasabb az egész, jobban tolerálja a balzsam nélküli mosást. Ezzel a termékkel nekem akkor tuti az eredmény, ha a márka olajával csinálok egy rövid hajpakolást, aztán ezzel mosom át kétszer.
Szerintem elég alaposan tisztít. Pont ezért aki eddig szilikonos sampont használt, annak nem javasolnám, hogy egyből ezzel indítson, vagy ha mégis, akkor balzsamot mindenképp küldjön utána vastagon.
Kis kiszerelést vettem, valószínűleg nem is invesztálok be nagyobbra. Ugyan a hatásával nincs bajom, de engem zavar, hogy nem habzik. Nem nagy élmény így a hajmosás, a termék ára sem túl csalogató. És főleg, mert a kedvenc Natura Siberica samponomat nem tudja kiütni a nyeregből.

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick SPF21 (régi)

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Stick SPF21 (régi)
2019. május 30.

Update: Nem zsíros a bőröm, és nagy meleg sincs, de ettől sajnos befénylik az arcom nap közben. Nagyon. Mindenképpen kell mellé púder, meg napközbeni korrigálás. Azt reméltem, hogy ez nagy szerelem lesz, és a stickes formát továbbra is szupernek tartom, de ezt a terméket meghagyom a hűvös, szeles napokra.
—-
Ezzel a stickes kiszereléssel villámgyorsan összebarátkoztam. Lehet repülőztetni, táskában hurcolni, és bármikor előkapni, ha korrigálni kell egy hosszú nap során. Felvinni pofonegyszerű, szépen terül, könnyen kezelhető. Nekem fontos szempont, hogy az alapozó ne legyen túl matt, mert az éveket rádob az emberre. Ez a stick ugyan nem hozza azt a szép bőrfényt, mint a (forgalomból kivont) kedvenc Estée BB-m, de nem is csinál nyanyavakolatot. Szép, selymes, bőrhöz idomulós, természetes a végeredmény.
Rengeteg színben kapható és nem csak sárgákban! Én most a 02 Lys Rosé árnyalatot használom, és ha ilyen jól viselkedik továbbra is, akkor nyárra beszerzek egy sötétebb verziót is, aztán ha marad belőle, elhasználom kontúrnak, szerintem arra is szuper.

Sebamed Wellness Tusfürdő Érzékeny Bőrre

Sebamed Wellness Tusfürdő Érzékeny Bőrre
2019. május 27.

Szerintem kb ugyanaz, mint a Sebamed Fresh, csak még szolidabb, diszkrétebb illattal. A bőröm jól tolerálja, kellemes vele a zuhanyzás. Nem irritál, nem szárít, nem lobbantja be a kontakt ekcémámat, szívesen veszem újra.

Natura Siberica Loves Estonia Regeneráló Sampon

Natura Siberica Loves Estonia Regeneráló Sampon
2019. május 16.

Finom illatú, szilikonmentes, megfizethető, normálisan habzik, nem allergizál, működik balzsam nélkül is, nem szárít, nem zsírosít, rendesen tisztít, a csomagolása pedig praktikus és még pofás is. Ennél jobban már csak úgy tudná belopni magát a szívembe, ha főzne egy kávét, mire kimászok a zuhany alól.
Hennázott hajra merem ajánlani, szép fényes tőle a loboncom.

Guerlain Mon Guerlain Florale EDP

Guerlain Mon Guerlain Florale EDP
2019. május 16.

Ravasz kis illat. Elbújik, aztán néha váratlanul előlibben. Magamra fújtam tesztképpen, hozzám simult, elillant. Le is mondtam róla, erre másnap meg kuncogva illegette magát a kabátom ujján!
Újra az utamba került, újra felpróbáltam és egy tesztercsíkon is magammal vittem. Tetszett, de délutánra nyoma sem maradt. Egy héttel később a táskámban maradt tesztercsíkról csapott meg az illata.
Sokáig bújócskáztunk így, aztán végül beleszerettem. Most is hamar megszokja az orrom, de a nap folyamán olykor-olykor megcsap. Szeretem a játékosságát, ilyen ‘mosolygós’ parfüm ez, krémes szantálos-vaníliás alapon friss virágok.

Etude House Cica Balance 5.5 Foam Cleanser

Etude House Cica Balance 5.5 Foam Cleanser
2019. május 11.

Nagyon kellemes habzó arclemosó a még megfizethető fajtából, két hétre való minta elhasználása után engem meggyőzött, tervezem megvenni teljes kiszerelésben. Kétlépéses koreai arctisztító rutinhoz tervezték, de szerintem bármilyen rutinba jól illeszthető. Maximálisan hozza az ígéreteket, tényleg alaposan tisztít, leteszteltem micellás vizes vattával, és valóban nem maradt utána semmi. (Szükség esetén leszedi a sminket is, de ha kimondottan sminklemosót keresel, ez nem az!) Az illata nagyon visszafogott, nem szárít és semmifajta irritációt nem okozott.

Herbária Cickafarkfű Tea

Herbária Cickafarkfű Tea
2019. május 5.

Az egyik leghasznosabb gyógynövényem, a forrázata nagyon hatékony gyógymód menstruációs panaszokra. Enyhíti az alhasi görcsöket és az erős vérzést, és mézzel még az íze is egész vállalható.

Khadi Amla Kondicionáló Hajolaj

Khadi Amla Kondicionáló Hajolaj
2019. május 5.

Csak hennás festés előtti pakolásként használom, látványosan szebb az eredmény így. A sima vörösnél nem is annyira szükséges, de az indigótartalmú barnáknak mindenképp jót tesz. Szebb is lesz a szín, meg tartósabb is.
Dúsító és egyéb csodahatásokat nem vártam, arról nem is tudok beszámolni, a hajammal és a fejbőrömmel sincs gond.
De hogy mi volt a terv ezzel a bazinagy üveg pipettával? Nem összenyomható-pumpás a vége, hanem maga a kupak az, én meg élő embert nem tudok elképzelni, aki türelmesen áll és próbál kiimádkozni egy tökmerev üvegcsőből egy soha le nem csöppenő olajcseppet. Ha elég is lenne pár csepp - de nem - akkor is több értelme lenne egy sima pumpás megoldásnak.